Tarih: 25.02.2024 13:02

BEŞ YILDA BİRÇOK PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

KAĞITHANE'DE KADINLAR İÇİN BEŞ YILDA BİRÇOK PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

 BEŞ YILDA BİRÇOK PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

Kağıthane Belediyesi, kadınların istihdamından eğitimine beş yılda onlarca projeyi hayata geçirdi.Kağıthaneli kadınlar günlük hayatlarını kolaylaştıran birçok hizmete kesintisiz, hızlı ve kolay şekilde erişim sağlıyor.Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, AK Parti Kağıthane İlçe Kadın Kolları'nın düzenlediği mahalle buluşmalarına katıldı. Her bir mahallede farklı günlerde düzenlenen buluşmalarda kadınlar; istihdam, eğitim, sağlık, aile gibi konuları ele alarak kadının toplumdaki yerinin güçlenmesi adına fikir alışverişinde bulunuyor.

AK Parti Kağıthane Kadın Kolları Başkanı Nuran Sevinç'in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmalara mahalleli yüzlerce kadın katılıyor.

Başkan Öztekin buluşmalarda Kağıthane'de beş yılda kadınlara özel yapılan projeleri değerlendirdi: '' Göreve geldiğimizde 53 proje sözü vermiştik. Söz verdiğimizin iki katı projeyi hayata geçirdik. Projelerimiz arasında kadınların hayatlarını kolaylaştırıcı birçok eser yer alıyor.'' dedi.

Maharetli Eller Çarşısı

Kağıthane Belediyesi Maharetli Eller Çarşısı'nı açtı. Kadınlar evde ürettikleri el emeği ürünlerini bu çarşıya getirerek teslim ediyor. Belediye tarafından görevlendirilen satış temsilcileri; ürünleri onların yerine satarak, kazanılan parayı kendilerine teslim ediyorlar. Bu sayede kadınlar ürünlerini satabilmek için zaman kaybetmiyor, dükkan kirası veya komisyon ödemiyor.

Kreşler ve Çocuk Kütüphanesi

Özellikle çalışan annelerin hayatını büyük oranda kolaylaştıran kreşler, Kağıthane Belediyesi tarafından bir bir hizmete açıldı. Yeşilce ve Hamidiye mahallelerine yapılan kreşlere anneler çocuklarını güvenle emanet edebiliyor. Yanı sıra Emniyetevleri Mahallesi'ne Çocuk Kütüphanesi yapıldı. Burada gün içinde çocuklara; uzman eğitmenler gözetiminde kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor.

İstihdam Hizmet Noktası

Kağıthane Belediyesi tarafından hizmete sunulan bir diğer proje de İstihdam Hizmet Noktası. Belediye, iş arayan vatandaşları, işçi arayan firmalarla buluşturuyor. Vatandaşların kapı kapı günlerce gezip iş araması derdi bu sayede sona erdi. Belediye bugüne kadar üç binden fazla vatandaşını bu sayede iş sahibi yaptı. Bu sayının yarısını kadınlar oluşturuyor.

Mahallelerde ücretsiz spor salonları açılıyor

Kağıthane Belediyesi'ne ait Yahya Kemal ve Hamidiye spor tesislerinden sonra mahallelere bir bir spor salonları açıldı. Talatpaşa, Hürriyet ve Çeliktepe mahallelerine açılan spor salonları haftanın belirli günlerinde sadece kadınlara hizmet veriyor. Kadınlar spor salonlarından ücretsiz yararlanabiliyorlar.

Kadınlar tüm projelerden eksiksiz yararlanıyor

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'in ilçeye kazandırdığı 100'ün üzerindeki projeden kadınlar eksiksiz yararlanıyor. Meydanlar, millet kıraathaneleri, metrolar, sportif ve sanatsal beceri atölyeleri, sosyal yardım merkezi, kapalı otopark ve pazaryerleri, parklar, yeşil alanlar, teknoloji ve bilim merkezleri, engelli ve yaşlılar için bakım evleri gibi sayısı 100'ü geçen projelerden Kağıthaneli kadınlar doğrudan faydalanıyor. Projeler, özellikle çalışan kadınların hayatını kolaylaştırmakla beraber kişisel gelişimlerine de büyük katkı sağlıyor.


İstanbul,Kağıthane Belediyesi
belediye365.com

Haber Kaynak : BELEDİYE365

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması

Dünya Kadınlar Günü'nde Emel Gözükara Durmaz'dan önemli mesaj

Mert Yöneyer: “Ayırmadan ayrışmadan Foça için çalışacağız”

MHP %33.20 Puan ile Önde

Düzce'de Faruk Özlü'den 100 proje tanıtımı 

RECEP EROL, VİZYON PROJELERİNİ TANITTI... (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

İmamoğlu'ndan 'Atatürk' çıkışı

Ali Babacan: “81 ilin tamamında adaylarımız var”

İYİ Parti’den Toplu İstifa… (GÖRÜNTÜLÜ HABER)


Geleceğin Bilim İnsanları Ve Ressamları  Yetişiyor

Başkan Zeyrek sözünü tuttu...

2024 yazının trend renk ve kumaşları neler olacak?

Edirne'de 7 terörist yakalandı!

Küflenen ekmeği tüketmeyin!

İçişleri'nden 'Mahzen-29'da 32 gözaltı

Özcan, makamını ilkokul öğrencisi Ceren Şen’e devretti

Yonca Zeren’den Pop Arabesk Şarkı

2023 Faaliyet Raporu Kabul Edildi…

İş İnsanı Sakin Aruk'tan Böbrek Vakfı'na Destek

Balcıoğlu, Belediye Personeliyle Buluştu

Kamberoğlu, Egolarını Yenemediler..!

KADINLARA KORUNMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

HOBİ BAHÇELERİ SAHİPLERİYLE BULUŞTU

BALIKÇI KENAN’DA UCUZ BALIK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Balcıoğlu’ndan İlçe Emniyet Müdürlüğüne Ziyaret

GÜZEL BİR BEŞ YIL OLACAK

Serenay Sarıkaya'nın yeni dizisinin fragmanı yayınlandı

AK Parti ve CHP’de değişim rüzgarı!

Altay ; Yarım Kalan İşleri Tamamlayacağız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.