Tarih: 25.12.2023 16:21

ENGİN DOĞRU; UNUTAN DEĞİL, KAPINIZA GELEN BAŞKAN OLACAĞIM... (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Engin Doğru, büyük bir kalabalıkla birlikte düzenlediği toplantıda “Başkan, seçilirsen kapına geldiğimizde “bizi unutanlardan olma” diyorlar. Onlara dediğimi size de söyleyeyim

ENGİN DOĞRU; UNUTAN DEĞİL, KAPINIZA GELEN BAŞKAN OLACAĞIM... (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

 

ENGİN DOĞRU: UNUTANLARDAN OLMAYACAĞIM, KAPINIZA GELEN BAŞKAN OLACAĞIM

CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Engin Doğru, büyük bir kalabalıkla birlikte düzenlediği toplantıda “Başkan, seçilirsen kapına geldiğimizde “bizi unutanlardan olma” diyorlar. Onlara dediğimi size de söyleyeyim. Benim kapıma gelmenize gerek kalmayacak, hepiniz komşumsunuz, ben sizin ayağınıza gelen başkan olacağım” diye konuştu.

CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Engin Doğru, dün coşkulu bir kalabalıkla birlikte aday tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantının yapıldığı salon tamamen dolarken, çok sayıda katılımcı yoğunluk nedeniyle programı ayakta takip etti. CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Kocakaya ve CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin’in de katıldığı toplantıya, belediye başkan aday adayları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, partililer ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Şehitler için düzenlenen saygı duruşu ile başlayan toplantı ilk olarak Engin Doğru’nun biyografisini anlatan video ile başladı. İlçe Başkanı Hüseyin Ergin’in yaptığı açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen ve konuşmasına şehitleri anarak başlayan Belediye Başkan Aday Adayı Engin Doğru “Ülkemiz kötü yönetimin, kutuplaştırıcı siyasetin ve çözümsüzlükten beslenen yapıların yol açtığı felaketleri yaşıyor. Bu ülkenin evlatları yitiyor. Yitirdiğimiz evlatlara Allah’tan rahmet acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum. Biz bu ülkenin gençlerini, şehit haberlerinde değil büyük başarılarda, bilimsel buluşlarda, adından söz ettiren sanatsal etkinliklerde duyalım” dedi.

 

 

“ESENYURT’TA ORTAK AKLIN, ORTAK YAŞAMIN VE GÜÇLÜ ADIMLARIN VAKTİ”

Esenyurt’a 18 yaşında geldiğini ve o günden bu yana da ilçede yaşadığını belirten Doğru, “Esenyurt’umuz uzun yıllarca plansız, niteliksiz ve kötü yönetimin etkisinde kaldı. Bu etkinin izlerini silmek için 2019’da büyük bir değişimin adımını attık. Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt’a hizmetleri için teşekkür ediyorum. Şimdi bu hizmet yarışını, gelecek için başlattığımız bu büyük değişimi bir adım öteye taşıma vakti. Esenyurt için büyük bir sıçrama yapma, geçmişin izlerini tamamen silme, geleceğe birlikte yürüme vakti. Esenyurt’ta ortak aklın, ortak yaşamın ve güçlü adımların vakti. Esenyurt’un ayağa kalkma ve halkıyla bütünleşerek sorunlarını çözme vakti!” diye konuştu.

“ESENYURT BAŞARMAKTIR”

Geleceğe güvenle bakan bir Esenyurt için yola çıktığını vurgulayan Doğru, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beraber başaracağımız bir eşik var önümüzde. Bu eşikte halkımıza doğruları söyleyeceğiz. Çözümleri söyleyeceğiz. Onların desteğiyle, kardeşliğimizden aldığımız güçle, demokrasi ve eşitliğe olan inancımızla bu eşikten başarıyla geçeceğiz. Biz, başarmak için yola çıktık. Esenyurt başarmaktır. Bu yolda attığımız bu ilk adımda yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim.”

 

 

“GÖNLÜMÜZÜ FERAHLATAN BİR ESENYURT İSTİYORUM”

“Bir ailenin güneş alan, sıcak bir ev istediği gibi içine girince gönlümüzü ferahlatan bir Esenyurt istiyorum. Niye istiyorum? Çünkü Esenyurt buna layık. Esenyurtlular bunu hak ediyor. Bunlar sadece iyi niyetle olmaz! Gayret lazım, emek lazım, prensipli olmak lazım. Plan lazım, disiplin lazım, çözüm odaklı olmak lazım. Hayatta prensipli davranmanın önemini bilirim.” diyen Engin Doğru ilkelerini şöyle sıraladı: “İş yaparken üç tane şeye dikkat ettim: Bir: İşimi sağlam yapmak. İki: İşimi zamanında yapmak. Üç: İşimi, işin ehliyle birlikte yapmak. Bu üç ilkeden şaşmadım, Esenyurt için de en büyük vaadim budur.”

“ENGİN DOĞRU ANADOLU’NUN DÖRT YANINDAN GELENLERİN ADAYIDIR”

Farklı yörelerden çok sayıda katılımcının ilgiyle takip ettiği konuşmasında birleştirici üslubuyla dikkat çeken Engin Doğru’nun “Güvendiğim bir şey varsa o da sizlerden aldığım büyük güçtür. Başarmamızı sağlayacak şey işte burada, bu salonda gösterdiğimiz birliktir, dayanışmadır. Engin Doğru tek başına aday değildir. Engin Doğru Esenyurtlularla birlikte adayıdır. Biz çizginin, bir mücadelenin parçası olarak adaydır. Anadolu’nun dört yanından gelenlerin, İstanbul’un bağrında Esenyurt’u yurt edinenlerin adayıdır. Kardeşlik davasına, insanlık davasına, demokrasi davasına, özgürlük davasına ve birbirine sahip çıkanların adayıdır. Hor görülenlerin, kenara itilenlerin, arka sırada bekletilenlerin adayıdır. Adalet isteyenlerin, hakkını arayanların, zalimlere baş eğmeyenlerin adayıdır. Yaşamın her alanında Esenyurt’un gücünü, değerlerini gösterelim diyenlerin adayıdır.” sözleri büyük alkış aldı.

 

 

“UNUTANLARDAN OLMAYACAĞIM, KAPINIZA GELEN BAŞKAN OLACAĞIM”

Halktan kopuk yöneticilerden olmayacağının altını çizen Engin Doğru sözlerine şöyle devam etti: “Herkes kapısını çalacağı bir başkan ister. Başkan, seçilirsen kapına geldiğimizde ‘bizi unutanlardan olma’ diyorlar. Onlara dediğimi size de söyleyeyim. Benim kapıma gelmenize gerek kalmayacak, hepiniz komşumsunuz, ben sizin ayağınıza gelen başkan olacağım.  Kimin ne ihtiyacı varsa onu çözen, herkesin derdini bilen, hepsine çözüm üreten bir başkan göreceksiniz.”

“ESENYURT’TA BAŞARACAĞIZ, İSTANBUL’DA BAŞARACAĞIZ!”

“Bir adım attık, onurlu bir göreve talip olduk. Bugün burada da bu adımı büyüttük. Her gün adımlarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Büyüye büyüye, birleşe birleşe evimize sahip çıkacağız. Ben birlikte büyüdüğünüz Engin kardeşiniz olarak, genç kardeşlerimin Engin abisi olarak, Esenyurt’ta bu güzelliğe destek veren, sesime ses katan hepinize teşekkür ederim. Esenyurt’ta Başaracağız! İstanbul’da Başaracağız! Allah yolumuzu açık etsin. Ayağımıza taş değmesin.” sözleriyle sona eren konuşmasının ardından katılımcılarla birlikte fotoğraf çektiren Engin Doğru, bundan sonraki çalışmalarını da Esenyurtlularla birlikte sürdüreceğini belirtti.

Haber: Hacı Ali YILMAZ


Saniye Caran’a iade-i ziyaret

Yeniden Refahlı Milletvekili Bekin'den 'ekümenik' Eleştiri!

AK Parti’de Bayramdan Sonra İlk Görevden Alınmalara Bugün Başlanması Bekleniyor.

4 Saatlik Görüşme Sona Erdi! Gözler Kırmızı Dosyada

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması


Çağırgan Veli'yi Anma Etkinliği büyük ilgi gördü

Başkan Çalık, Canlarla Oruç Açtı

Özer; 100 Günün Hesabını Verdi…

Tercihlerde dikkat edilmesi gerekenler...

Aşırı sıcaklar üretkenliği etkiliyor!

Hentbolda Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası kura çekimleri belli oldu

Sıcak havalarda klima tehlikesine dikkat!

Reflü şikayetlerini azaltmanın 12 yolu

Erdoğan, Enflasyon sene sonunda hedeflediğimiz seviyede olacak

ÖSYM'den adaylara 'tercihlerde dikkatli olun' uyarısı

Meteoroloji il il açıkladı! Bugün hava nasıl olacak?

Pençe Kilit'teki sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Namık Kemal Zeybek’ten 15 Temmuz çıkışı! 15 Temmuz bayram da....

Kuru yük gemisi İstanbul Boğazı'nd arıza yaptı! Karaya sürüklendi

Akdeniz Zabıta Ekplerinden Kaldırım İşgal Denetimi

Maharetli Hanımlar Hem Dikiş Dikti Hem Yarıştı

2024’ün İlk Yarısı Sizin İçin Nasıl Geçti?

Bursa’da Yoğun Yağış Trafiğe Kilit Vurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'de Barış İklimi İçin Çabalıyoruz

Prof. Dr. Resch: Türkiye termal sularını değerlendirirse dünyanın merkezi olur

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.