YÜZ YILLAR SÜREN KİN

Eskiden olduğu gibi, şimdide İslam; Haçlı saldırılarına maruz kalmaktadır.Müslümanların ancak sahip olduğu güçlü bir iman ve bozulması mümkün olmayan bir tevhid anlayışı bu saldırıları bertaraf edebilir.

İbret alınmasa,tarih başka versiyonlarda tezahür eder.Direk olmasa da;bu saldırılar dolayılı şekilllerde devam etmekte, çeşitli desiselerle hücümlar olabilmektedir. 

Önemli olan,bu sinsiliğe karşı topyekûn bir bilinç tesis edebilmektir.Çünkü,kapalı yürütülen saldırılar; açık yürütülenden katbekat daha tehlikelidir.

Sapkın paradigmalar'ına  entegre ettikleri dinleri için,hak ve hakikat dolu İslam’ı bir tehlike olarak gören Yahudi ve Hristiyan aristokratların tüm stratejik hedefleri,İslam dininin yer yüzünde kalkmasına yöneliktir.Çünkü hakikattı  yaşamlarına dahil etmek,onların işlerine gelmez.

Eski devirlerde göğüs göğüse çarpışırken düşmanı tanımak gibi bir durum söz konusu idi.Şimdi günümüzde bırakın tanımayı; kimin ne olduğu,neler yapabileceği konusunda bir bilgi alımı yok.Düşman tüm sinsiliği ile hamle yapacak fırsatı kollar iken; bizim son derece dikkatli olmamız gerekmektedir.

En çok üzerinde oyunlar oynanan yeni nesilin, bu tür tuzaklara düşmemesi için milletçe bir bilincin tesisine çalışılmalıdır.Özelikle bu konuda ailelere büyük görevler düşüyor.Çünkü biliyoruz ki, batının bize olan yaklaşımı hiçbir zaman dostane olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.Her şeyden önce şu batı taklitçiliğinden  kurtulmamız lazım.

Bedüzzaman hazretlerinin şu sözleri sanırım batı hakkındaki düşünceleri teyit edecek niteliktedir.”Ey bu vatan gençleri! Frenkleri taklide çalışmayınız. Çünkü, Avrupa’nın size ettikleri hadsiz zulüm ve adâvetten sonra, hangi akılla onların sefahet ve bâtıl efkârlarına ittibâ edip emniyet ediyorsunuz?

Yok, yok! Sefihâne taklit edenler, ittibâ değil, belki şuursuz olarak onların safına iltihak edip kendi kendinizi ve kardeşlerinizi idam ediyorsunuz. Biliniz ki ,siz ahlâksızcasına ittibâ ettikçe, hamiyet dâvâsında yalancılık ediyorsunuz. Çünkü şu surette ittibâınız, milliyetinize karşı bir istihfaftır ve millete bir istihzâdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.