Kurban Keserek Günahlarımız Affolur Mu

Kurban Keserek Günahlarımız Affolunur Mu

KURBAN'LA GÜNAHLARIMIZ BAĞIŞLANIR MI? Sevgili Hocam-Cuma Sohbetinde-Diyorsun Ki! Kestiğiniz-Kurbanın İlk Damla Kanı Yere Düştüğü Anda,İşlemiş Olduğunuz Bütün Günahlarınız Af Olunur;Ananızdan Doğduğunuz Gibi/Ak Ve Park Olursunuz..
A Be Güzel Hocam!
Buna Dair Bir Delilin Var Mı Ki;O Kadar Kendinden Emin Konuşuyorsun?
Yanı!
Bari,"Af Olunur" Sözünün Önüne-Allah'tan Umulur Ki-İbaresini De Ekleyerek;Allah Adına(Haşa) Karar Vermiş Olmaktan Da,Şirke Düşmek Gafletinden De Kurtar Kendini..
Yahu Sevgili Hocam!
Mürşidi Ekbermiz-Yüce Peygamberimiz(Ass)Bile Asla Hiç Bir Kimsenin-Günahının Affı Mağfiretine Kefil Olmamışken;Sen-Güzel Hocam,Üstelik Her Zâlim Ve Gaddar İnsanın Da Yapabileceği Tek Bir Kurban İbadetiyle-Af Olunacağına Nasıl,Neden Ve Hangi Hakla Kefil Oluyor Ve Bu Kadar Kendinden Emin Konuşabiliyorsun..
Yani/Demem O Ki!
Günahtan Kurtulmak Bu Kadar/Bir Kurban'ı/ Kesip Yoksunlara Dağıtacak Kadar Kolay Mı?
Eğer Böyleyse!
-Dünyayı Kasıp Kavurarak-Mazlum Ve Masum Milletleri Perişan Eden;Emperyalistlere, -Ulusal Ve Uluslararası-Mafya Babalarına,
-Milletinden Aldiğı Gücu Kendine Ve Yandaşina Peşkeş Çekmek Üzere-Kötüye Küllanarak,Halkin Beyt-Ul Malinı Gaspeden Zâlim Hükümdarlarla Bilumum Arsız,Hırsız Ve Kap/Kaççi Güruha Gün Doğdu Demektir;Basarlar-Haram Parayi,Keserler "4/5 Kurbanlik" Birden;Kurtulurlar Günahından, Ancak Ya Masum Ve Mazlumlara Karşı Yapilan Günah Bedellerini Yani-Amme Ve Kamu Cürmu Günahıni Kim Ödeyecek Ve De Kim Af Edecek?
Bari..
"Bunu Da Desen De;Rahatlasak..
Tabi Bunun Bir De "Haç Ve Hacilarin" Af Edilmesi Boyutu Var,Çunkü;Sana Göre Onlar Da Hemencik Af Ediverilecek..
Yani..
Bir Kaç Bin-Dolar Karşılığinda;Hacı Olmakla..
Onun Detayına Girmiyorum,Çünkü;Onun Bir De Başka Bir Boyutu "Şeytan Taşlama" Ritüeli Vâr,Zira Ben Şimdilik Sadece Allah'ta Kalmak Ve Sadece Onunla Halleşmek İstiyorum,Yani Şeytanlarla Uğraşacak Zamanım Yok, Kusuruma Bakmayın..
Evet..
O Halde Sa'dete Gelelim..
Etkili,Coşturucu,Büyüleyici Vaaz Ne Nasihatler De Olmalı Ancak-Bunun Da;Allah'ın Dinine/Kuranına Ve Mürşid-Ekber Ve Ekmel Hak Peygamberinin Sünnetine(Ahlâk Ve Ameline) De Uygun Olması Gerekmez Mi?
NOT;
Yıne De Senin Halis,Saf Ve İyi Niyetinden Şüphe Etmiyorum Da-Sevgili Hocam,Çünkü Sen;Ancak Sana-Söyleneni Söylüyorsun!
Bu Da Bana Göre;
Ya Bilmezliğe-Eksik İlme, Ya Da Bilmekle Beraber Aksini Soylemeye-Yani;Münafıklığa Girer, Ki Onu Da Ben Değil, Ancak-Rabbim Bilir..
Çünkü!
"O, Şanı Yüce Ve Kudreti Sonsuz Olan Zat;Herşeyi Bilir.."
Kurban Ve Hac İbadetini Ancak,Eli Hiç Kimsenin Canına, Kanına Ve Emeğine Asla Değmeyen, Yani; Kimseyi Kendine-Kurban Etmemiş-Hak Dostları Eda Etmeyi Hak Ederler..
Diğerleri Mi?
Onlar Günahlarına Girdikleri İnsanlarla Buluşup Halleşmeden Ve Onlarla Helaleşmeden-İstedigi Kadar Kurban Kessinler Ya Da Hac Etsinler;Bana Göre-Doğrusunu Allah Bilir Elbet-Ancak Pek Bir Önemi Yoktur..
SON/SÖZ;
Müminin,Her Anı Oruç,Her Anı Kadir,Her Anı Dua Ve Namaz,Her Anı Miraç,Her Anı Mevlit,Her Anı Kurban Ve İnfak,Her Anı Hac Ve Bayramdır;Bu Beratin Magfireti Müminlere Mutlu,Umutlu Ve Mübarek Olsun..
Hepsi Bu!
Sevgilerimle..
Ayşe Ebru Bayram

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.