Farklı bir zirveye hazır olun
 Anadolu’ya ağırlık verilen BTvizyon toplantıları ile 11 ilde yerel BT gücünün KOBİ’lerle ve İstanbul ile buluşması sağlanacak. Sektörün ilk ve tek sıralama ölçütü Bilişim 500 ödüllerinde ise değişen kategoriler öne çıkacak. Dikey sektör toplantıları BT şirketlerinin bir konu çevresinde buluşmasını sağlarken, sektörün yine bir ‘ilk’i olan Bilişim Zirvesi de farklı bir yapı ile yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Anadolu ile bütünleşmek bilişimde öncelik

“Anadolu’daki firmalarla İstanbul’daki bilişim firmaları arasında bir kopukluk var. Bunları biraraya getirmek temel hedefimiz” diyen İnterpromedya Genel Müdürü Murat Göçe, İstanbul’daki firmaların teknolojilerini Anadolu’ya tanıtırken, Anadolu’da teknoloji sahibi firmaları da İstanbul’a tanıtmak istediklerinin altını çizdi. İnterpromedya’yı bu iki yapı arasında bir köprü olarak tanımlayan Murat Göçe, bu paralelde 2014 yılı boyunca 11 ilde, ağırlıklı olarak Mayıs ve Kasım aylarında etkinlikler düzenleyeceklerini ifade etti.

“BT firmaları ile KOBİ’leri buluştururken, bir noktada Anadolu firmaları ile İstanbul firmalarını biraraya getireceğiz” yorumunu yapan Göçe, etkinliklere ev sahipliği yapacak illeri belirlerken temel aldıkları kriterleri şöyle anlattı:

“Etkinliklere katılacak İstanbul firmaları işin bir boyutu. Kanal oluşturmak, kendini ve teknolojisini tanıtmak isteyen firmalar için bu önemli bir fırsat. Söz konusu şehrin, bölgenin mutlaka ileri gelen bilişim firmaları ile görüşme yapıyor, onların bu etkinlikte olmalarını sağlıyoruz. Bir tarafta da grup şirketimiz i-Research’ün illere dair elindeki güncel veriler,  TÜİK’in KOBİ’lere, nüfus yapısı, bilgisayar kullanımı ile ilgili güncel verileri ile, bölgelerin mevsimsel şartlarına uyum önceliğimiz oldu. Vizyonumuz paralelinde bütünleşmeyi sağlamak için her ilde bölge firmaları ile konuşuyor, sanayi ve ticaret odaları ile görüşüyor, o bölgenin yerel bilişim derneği ile bağlantı kuruyoruz. 2015’te bu etkinliklerle ziyaret edilen il sayısını artırmak hedefimiz.”

 

Farklı bir zirveye hazır olun

BTvizyon Toplantıları, İnterpromedya’nın ‘dikey sektör etkinliklerinden’ farklı olarak, 1 veya 2 salonda gerçekleşiyor ve içerikleri tamamen firmalar tarafından belirleniyor. ‘Dikey sektör toplantıları’ başlığında ise konu ve içerik İnterpromedya tarafından belirleniyor, firmalarla, yapacakları sunum içeriği konusunda fikir birliğine varılıyor. Göçe, büyük veri, güvenlik, bilgi ve doküman yönetimi gibi 5 farklı ve güncel başlıkta toplantı kurguladıklarını belirtirken, Bilişim 500 başlığındaki yenilikleri de şöyle anlattı:

“Araştırmada ‘bilgi teknolojileri’ ve ‘iletişim’ şeklinde temel kategorik ayrımı yapmak, birçok orta ölçekli firmanın da üst sıralara çıkmasını sağlayacak. Kategori sayısını, verilecek sertifika sayısını azalttık. Tören bir kokteyl ve güzel bir gösteri ile de süslenecek. 25 Haziran’da alışılmış mekan dışında bir yerde bu etkinliği düzenleyeceğiz ve çok görkemli olacak.”

Sektöründe yine bir ‘ilk’ olan Bilişim Zirvesi de, İnterpromedya’nın değişen ve gelişen etkinlik kültürünün yansımalarını içerecek. Bu yıl zirve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında olacak, 2 gün sürecek. Göçe’nin tabiriyle önceki 13 zirveden çok farklı bir etkinlik hayata geçecek. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.