Öne Çıkanlar Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk ankilozan spondilit (AS) hastalığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Servet Akın Büyükçekmece Belediye Başkan Adayları

Aile Federasyonu mu? Aile Delege Listesi mi?

Wushu Kungfu Federasyonu Kimin Tekelinde?

Şok Eden Usulsüzlük İddiaları

Aile Federasyonu mu? Aile Delege Listesi mi?

Geçtiğimiz dönemlerde birçok usulsüzlüklerle gündeme gelen Wushu Kung fu Federasyonu başkanı Mehmet Zeki Akıncı ve Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz hakkındaki iddialar dur durak bilmiyor.

Başkanın Federasyon Hakkında Bilgisi Var mı?

Wushu Kung fu Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulunu 8 Ekim tarihinde duyurdu. 7 Kasım 2021 tarihinde yapılacak olan Genel kurulunda geçici delege listesini yayınladı. Şuanda başkanlığını yapmış olduğu Wushu Kung fu Federasyonunun 7 Kasım 2021 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulunda yeniden başkanlığa adaylığını koyan Mehmet Zeki Akıncı’nın Wushu Kung fu hakkında hiçbir bilgisinin olmadığı iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Söylenen iddialar arasında Akıncı’nın Vekilliğini yürüten Abdurrahman Akyüz’ün ailesi, akrabaları ve yakınlarına oy kullandıracağı var.

Sakarya’ya Neden Öncelik Verildi?

Yayınlanan geçici delege listesinde İstanbul ilinin 32.000 lisanslı sporcusu olmasına rağmen 3 kulübe toplamda 6 oy kullanma hakkı, 300 lisanslı sporcusu olan Sakarya ilinden ise 26 kulübe toplamda 63 oy kullanma hakkı verildiği söyleniyor. Delege listesine yapılan incelemelere göre Akyüz’ün yakın çevresine ve Sakarya bölgesine yüksek oy potansiyeli sağladığı görülüyor.

Gençlik Ve Spor Bakanlığını Görmezden Gelen Federasyon

Gençlik ve spor bakanlığının yayınladığı genelgede belirtilen “Ana Statüye göre belirlenecek üye sayısının, 3289 sayılı Kanunda öngörülen sayıyı aşması halinde her grubun kendi içerisinde değerlendirilerek, fazla üye sayısının, grup bazında noter huzurunda çekilecek kura ile Kanunda öngörülen sayıya indirileceği hüküm altına alınmıştır. Ancak bazı federasyonların kura çekilişini kulüplere bildirmediği Bakanlığımıza gelen şikâyetlerden anlaşılmış olup, bu durum genel kurul sürecini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle federasyon başkanlıklarınca kulüp delege sayısının ilgili mevzuat hükümleri gereği toplam delege sayısını etkilemesi durumunda noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekiminin önceden yerinin ve zamanının (en az 3 gün önce) federasyon resmi web sayfasında duyurulmasına karar verilmiştir” maddesine dayanarak söylenen iddialara göre Wushu Kungfu Federasyonu delege seçimini 3 gün öncesinden web sitesinden duyurmayarak aynı zamanda noter huzurunda gerçekleştirmeyerek yeni bir usulsüzlüğe imza attığı iddia ediliyor. Gençlik ve spor bakanlığını görmezden gelen aile Federasyonu kendi çıkarları doğrultusunda aile delege listesi mi yayınlıyor?

                İşte O Delege Listesi;   

  • Ankara Genel Müdür     Mehmet Baykan
  • Ankara Genel Müdür Yardımcısı            Ömer Altunsoy
  • Ankara Genel Müdür Yrd.V       Mete Erol
  • Ankara Genel Müdür Yardımcısı V.        Murat Kocakaya
  • Ankara Genel Müdür Yrd.         Mehmet Aslan
  • Ankara Daire Başkanı   Ercan Yıldız
  • Ankara Daire Başkanı   Fatih Uysal
  • Ankara Daire Başkanı   Hakan Bebek
  • Ankara Daire Başkanı V.           Mustafa Elduran
  • Ankara Daire Başkanı   Osman Gümüş
  • Ankara Daire Başkanı   Selçuk Çebi
  • Ankara Daire Başkanı   Şükrü Yılmaz
  • Ankara İl Müdürü          Mustafa Çelik
  • Balıkesir           İl Müdürü          Lokman Arıcıoğlu
  • Erzincan           İl Müdürü          Volkan Burak Mumcu
  • Rize     İl Müdürü          Gürhan Yıldız
  • Adana  Askf Temsilcisi Ahmet Bozan
  • Eskişehir          Askf Temsilcisi Sadri Atam
  • Ankara Tsyd Temsilcisi Sabri Gökhan Akengin
  • Ankara Tsyd Temsilcisi Recep Çınar
  • Ankara Federasyon Başkanı     Mehmet Zeki Akıncı
  • Ankara Eski Federasyon Başkanı         Abdurrahman Akyüz
  • Ankara Eski Federasyon Başkanı         Ebubekir Hocaoğlu
  • Adana  Faal Olmayan Milli Sporcu        Hüseyin Dündar
  • Bursa   Faal Olmayan Milli Sporcu        Ali Ay
  • Sivas   Faal Olmayan Milli Sporcu        Burak Akkaya
  • Sivas   Faal Olmayan Milli Sporcu        Şeyma Urhan
  • İstanbul            Faal Olmayan Milli Sporcu        Gülşah Kıyak
  • İstanbul            Faal Olmayan Üst Seviye Hakem          Fatih Çakmak
  • Ankara Pursaklar Gençlik Spor Kulübü  Mesut Özdemir
  • Ankara Tuğra Spor Kulübü       
  • Ankara Akyurt Gençlik Spor Kulübü     
  • Ankara Akyurt Gençlik Spor Kulübü     
  • Ankara Altın Eldivenler Spor Kulübü      Fatih Berktuğ
  • Ankara Altın Eldivenler Spor Kulübü      Emre Keskin
  • Ankara Ayaz Taekwando Spor Kulübü   Ahmet Sümer
  • Ankara Ayaz Taekwando Spor Kulübü   Birol Köroğlu
  • Ankara Başkent Başarı Spor Kulübü     Recep Uğur Komut
  • Ankara Başkent Başarı Spor Kulübü     Seren Atçil
  • Ankara Deniz Koç Spor Kulübü            Abdullah Gülarman
  • Ankara Deniz Koç Spor Kulübü            Ömer Faruk Avcı
  • Ankara Dünya Çocukları Spor Kulübü   Osman Hacıalioğlu
  • Ankara Dünya Çocukları Spor Kulübü   Kemal Tunahan Akman
  • Ankara Ego Spor Kulübü          Taner Özgün
  • Ankara Ankara Gençlik Spor Kulübü     Burhan Kahraman
  • Ankara Ankara Gençlik Spor Kulübü     Baykal Yaylı
  • Ankara İlkkan Akıncılar Spor Kulübü      Mehmet Can Çağlayan
  • Ankara İlkkan Akıncılar Spor Kulübü      Veli Karataş
  • Ankara Kobra Spor Kulübü       Burak Yalçın
  • Ankara Kobra Spor Kulübü       Mehmet Ceyhun Bulut
  • Ankara Necmettin Erbakan Gençlik Spor Kulübü           Oğuzhan Yıldız
  • Ankara Necmettin Erbakan Gençlik Spor Kulübü           Serap Yıldız
  • Ankara Polatlı Taekwon-Do Spor Kulübü           Bünyamin Süleymanoğlu
  • Ankara Polatlı Taekwon-Do Spor Kulübü           Erdem Sağlam
  • Ankara Pursaklar Gençlik Spor Kulübü  Yusuf Yağcı
  • Ankara Pursaklar Gençlik Spor Kulübü  Muhammet Tarık Kapsal
  • Ankara Tuğcu Spor Kulübü       Mehmet Ali Ertürk
  • Ankara Tuğcu Spor Kulübü       Hali Bozdağ
  • Ankara Tuğra Spor Kulübü       
  • Ankara Tuğra Spor Kulübü       
  • Ankara Ankara Yıldırım Beyazıt Spor Kulübü     Hasan Mehmet Kuyumcu
  • Ankara Ankara Yıldırım Beyazıt Spor Kulübü     Remzi Şimşek
  • Düzce  1453 Atılgan Gençlik Ve Spor Kulübü    Ferhat Demircioğlu
  • Düzce  1453 Güç Spor Kulübü  Kadriye Ay Öztürk
  • Düzce  1453 Efsane Spor Kulübü         Serap Atikoğlu
  • Düzce  1453 Zirve Spor Kulübü            Caner Özdemir
  • Düzce  Koğukçınar Gençlik Spor Kulübü           Serdar Ceylan
  • Düzce  1453 Atılgan Spor Kulübü        Veysel Balat
  • Düzce  1453 Atılgan Spor Kulübü         Burak Bak
  • Düzce  1453 Efsane Spor Kulübü         Cengiz Özdemir
  • Düzce  1453 Güç Spor Kulübü Hacer Özdemir
  • Düzce  1453 Zirve Spor Kulübü            Hilal Özdemir
  • İstanbul            Asfa Gençlik Spor Kulübü         Göksel Ozan
  • İstanbul            Asfa Gençlik Spor Kulübü         Erkan Bayraktar
  • İstanbul            Ataşehir Olimpik Spor Kulübü Derneği  
  • İstanbul            İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü      Cengiz Emektar
  • İstanbul            İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü D.  Kadri Sancaktar
  • İstanbul            Marka Gençlik Ve Spor Kulübü 
  • Kocaeli Kakakuşak Gençlik Spor Kulübü           Muhammet Salih Kula
  • Konya  Karapınar Belediyesi Uzak Doğu Sporları Ve     Faruk Hatipoğlu
  • Konya  Konya Karapınar Belediyesi Uzak Doğu            Sami Emekli
  • Sakarya           Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mücahit Demirtaş
  • Sakarya           Dünya Şampiyonları Spor Kulübü          Dilek Cafer
  • Sakarya           Dünyanın En İyileri Spor Kulübü            Eyüp Aksoy
  • Sakarya           Sakaryalı Korumalar Spor Kulübü          Murat Elibol
  • Sakarya           Şampiyon Kardeşler Spor Kulübü         Sevgi Sarı
  • Sakarya           Wushu Kung Fu Spor Kulübü   
  • Sakarya           Sakarya Büyükşehir Belediyesi Muhammet Çapoğlu
  • Sakarya           Akyüzler Spor Kulübü   Fatih Birik
  • Sakarya           Dünya Şampiyonları Spor Kulübü          Emre Cafer
  • Sakarya           Dünyanın En İyileri Spor Kulübü            Ömer Aksakal
  • Sakarya           Elif Akyüz Spor Kulübü Muhammet Alemdar
  • Sakarya           Sakaryalı Korumalar Spor Kulübü          Murat Kaplan
  • Sakarya           Şampiyonlar Spor Kulübü         Fatih Karasan
  • Sakarya           Sakarya Wushu Gençlik Spor    Rana Ebrar Köse
  • Sakarya           Sakarya Wushu Kung Fu Spor
  • Sakarya           Sakarya Şampiyon Kardeşler Spor        Yasemen Sarı
  • Sakarya           Sakarya Şuurlu Gençlik Spor     Mecnun Coşkun
  • Sakarya           Ada Bilim Koleji Spor Kulübü    Mustafa Kaytaz
  • Sakarya           Ada Bilim Koleji Spor Kulübü    İrfan Püsküllü
  • Sakarya           Adapazarı Spor Kulübü Derneği            Ömer Tunca
  • Sakarya           Adapazarı Spor Kulübü Derneği            İbrahim Gölcü
  • Sakarya           Sakarya Akyüzler Spor Kulübü  Murat Başak
  • Sakarya           Sakarya Akyüzler Spor Kulübü  Önder Sert
  • Sakarya           Arifiye Spor Kulübü Derneği      Cafer Zor
  • Sakarya           Arifiye Spor Kulübü Derneği      Volkan Coşkun
  • Sakarya           As Akyazı Spor Kulübü Derneği            Zehra Köse
  • Sakarya           As Akyazı Spor Kulübü Derneği            Seyyide Merve Köse
  • Sakarya           Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü        Yunus Tever
  • Sakarya           Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü        Murat Şişman
  • Sakarya           Budo Sporları Gençlik Ve Spor Kulübü  Ebubekir Şehin
  • Sakarya           Budo Sporları Gençlik Ve Spor Kulübü  Rıdvan Duran
  • Sakarya           Çaybaşı Bekir Paşa Spor Kulübü          Dilek Özüpek
  • Sakarya           Çaybaşı Bekir Paşa Spor Kulübü Derneği          Selda Akcan
  • Sakarya           Çapoğlu Grup Spor Kulübü       Hasret Çapoğlu
  • Sakarya           Çapoğlu Grup Spor Kulübü       Fırat Karagöz
  • Sakarya           Dünyanın En İyileri Spor Kulübü            Bilal Nuhoğlu
  • Sakarya           Dünyanın En İyileri Spor Kulübü            Muhammet Emin Yemenoğlu
  • Sakarya           Dünya Şampiyonları Spor Kulübü          Sait Çokhamur
  • Sakarya           Dünya Şampiyonları Spor Kulübü          Şerafettin Özdemir
  • Sakarya           Elif Akyüz Spor Kulübü Salih Şahabettin Kömürcü
  • Sakarya           Elif Akyüz Spor Kulübü Melahat Çapoğlu
  • Sakarya           Erenler Spor Kulübü      Enver Tok
  • Sakarya           Erenler Spor Kulübü      Fatih Çapoğlu
  • Sakarya           Hendek Muay Thai Spor Kulübü Derneği           İdris Köse
  • Sakarya           Hendek Muay Thai Spor Kulübü Derneği           Mesut Yaman
  • Sakarya           Karapürçek Spor Kulübü Derneği          Hafize Yardımcıoğlu
  • Sakarya           Karapürçek Spor Kulübü Derneği          Enes Kuloğlu
  • Sakarya           Kayın Spor Kulübü Derneği       Ersan Çelik
  • Sakarya           Kayın Spor Kulübü Derneği       Halil İbrahim İkinci
  • Sakarya           Pamukova İkizler Spor Kulübü   Melike Çapoğlu İlkiz
  • Sakarya           Pamukova İkizler Spor Kulübü   Fatih İlkiz
  • Sakarya           Pamukova Karete Spor Kulübü Hüsniye Çomak
  • Sakarya           Sakaryalı Korumalar Spor Kulübü          Engin Balcıoğlu
  • Sakarya           Sakaryalı Korumalar Spor Kulübü          Savaş Yılmazer
  • Sakarya           Sakaryalı Şampiyonlar Spor Kulübü      Ayşegül Çomak
  • Sakarya           Sakaryalı Şampiyonlar Spor Kulübü      Rasim Çomak
  • Sakarya           Sakarya Şampiyonlar Spor Kulübü        Talha Enis
  • Sakarya           Sakarya Şampiyonlar Spor Kulübü        Özcan Akcan
  • Sakarya           Sakarya Şampiyon Kardeşler Spor Kulübü        Mualla Gülseven
  • Sakarya           Sakarya Şampiyon Kardeşler Spor Kulübü        Salim Şar
  • Sakarya           Sakarya Şuurlu Gençlik Arif Tekin
  • Sakarya           Sakarya Şuurlu Gençlik Mustafa Coşkun
  • Sakarya           Sakarya Wushu Gençlik Spor Kulübü    İlknur Maide Çapoğlu
  • Sakarya           Sakarya Wushu Gençlik Spor Kulübü    Sinan Bulut
  • Sakarya           Wushu Şampiyonları Spor Kulübü         Selçuk Özkan
  • Sakarya           Wushu Şampiyonları Spor Kulübü         Harun Kara
  • Sakarya           Sakarya Wushu Kung Fu Spor Kulübü  
  • Sakarya           Sakarya Wushu Kung Fu Spor Kulübü  
  • Samsun           Çarşamba Ayyıldız Spor Kulübü            Fatih Gölcü
  • Samsun           Çarşamba Ayyıldız Spor Kulübü            Hacer Gölcü
  • Sivas   Akademi Spor Kulübü   Taha Kapsal
  • Sivas   Sivas Gençlik Spor Kulübü       Ertuğrul Yalçın
  • Sivas   Telekom Spor Kulübü   Samet Çatalçam
  • Sivas   Akademi Spor Kulübü   Aykut Akalın
  • Sivas   Sivas Belediye Spor Kulübü Derneği     Murat Başeğmez
  • Sivas   Sivas Gençlik Spor Kulübü       Ahmet Yarar
  • Sivas   Sivas Gençlik Spor Kulübü       Mustafa Kılıçaslan
  • Sivas   Sivas Okçuluk Gençlik Ve Spor Kulübü Fethullah Güldenoğlu
  • Sivas   Sivas Okçuluk Gençlik Ve Spor Kulübü Hakkı Şimşek
  • Sivas   Sivas Sporcu Eğitim Merkezi Spor Kulübü        Yusuf Giray
  • Sivas   Sivas Telekom Spor Kulübü      Kenan Kaya
  • Sivas   Sivas Telekom Spor Kulübü      Yusuf Yeşilbaş
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.