Sisi ismi malumunuzdur, Mısır’da % 52 oyla sandıktan çıkan meşru Cumhurbaşkanı Mursi’yi ve hükümeti temmuz başında Tahrir’de yapılan gösteriler sonucu düşüren, genelkurmay başkanıdır.
 
Asıl adı AAbdul Fatah Saeed Hüseyin Khalil El-Sisi, 1954 Mısırda doğmuştur. Askeri okulları bitirdikten sonra ilk görev yerlerinden biri Suudi Arabistan olmuştur. 2006 yılında da ABD’de görevler almıştır. Buradan çıkan sonuç darbe orta oyununa darbe diyemeyen ABD’nin ve Sisi’yi alelacele tebrik eden Suudi Arabistan’ın bu darbenin arkasında olduğu gerçeğidir.  Bir de başını Suudi Arabistan’ın çektiği Arap diktatörleri AB ve ABD Mursi’den esirgedikleri paranın musluğunu birden açmışlardır. Şu an Sisi başkanlığındaki Mısır’a 16 milyar dolar verilmesini taahhüt etmişlerdir. Bu durum yani para musluklarının açılması bize darbenin arkasındaki gerçek güçleri ortaya koymaktadır. Yoksa zannetmeyin ki Tahrir’de yapılan eylemler darbe temelini oluşturmuştur. Tahrirdeki eylemlerin misliyle fazlası Adeviye’de yapılıyor ama dünyanın sözüm ona saygın basın kuruluşları ( CNN, BBC, El-Cezire vb.) bundan bihaber davranıyorlar on saniyelik bir görüntü geçemiyorlar.

TÜRKİYE’NİN TUTUMU
Bir paragrafla da Türkiye’nin tutumundan ve Mısır politikasında dik durmasından bahsetmeden geçmeyelim. Bakın ilk günden beri tüm devlet organları ağız birliği etmişçesine, tabir yerinde ise akıntıya kürek çekerek  “Mısır’ın meşru, SEÇİMLE GELEN Cumhurbaşkanı MURSİ’DİR” dediler. Ve gelinen noktaya ve Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüne bir bakın ki ( Bunu içeride bir çok şer cephesi inkar etse bile) şu anda AB ve ABD aynı noktaya gelmiştir. Utanmadan iki haftadır sessiz kalan ABD VE AB şimdilerde rüzgâr tersten esince “Mısır’ın Cumhurbaşkanı Mursidir” demek zorunda kaldılar. Tabi Adeviye ve İhvana’a verilen fikri ve aksiyonel destek de bunun çabası. Zaten İhvan yetkilileri de Türkiye’nin desteği olmasa bugünlere gelemeyeceklerini defaetle vurgulamışlardır.

PEKİ, SİSİ NE OLACAKTIR?
Sorunun yanıtı hepimizce malumdur. Daha önce Saddam, Kaddafi ve Mübarek’in sonu ne olmuşsa o olacaktır. Kullanıldı, tutmadı ve işe yaramadı. Tarihin tozlu sayfalarında kaybolan bir darbe figüranı olarak anılacaktır.

TÜRKİYE’NİN SİSİ’Sİ KİMDİ?
Başlığı garipsemeyin. Bizimde bir Sisi’miz var. Hem de anlı şanlı…Asıl adı Seyhan Soylu, namı diğer “Travestiler Kraliçesi”… 
 28 Şubat 1997 tarihine bir gidelim Sisi’miz aynı Mısır’ın Sisi gibi altan alta darbe zemini oluşturmak için çalışmış bir zat-ı muhterem. 

NASIL MI? 
Türkiye’de üçüncü cinsin en çarpıcı temsilcisi olarak bilinen, 90’lı yıllar boyunca ‘Travestiler Kraliçesi’ olarak anılan, eski emniyet mensubu… Sonrasında JİTEM çalışanı…2000’lerde organizatör sıfatıyla ülke gündemine ilginç olaylar taşımaya devam eden Seyhan Soylu’nun (Sisi) 28 Şubat sürecinde etkin bir rol üstlendiği ortaya çıktmıştır. Soylu, “irticanın belinin kırılması” operasyonlarına yaptığı katkıyı “verilebilecek azami detayla” Nuriye Akman'a verdiği röpörtajda tüm çıplaklığı ile anlatmıştır. ( 28.02.2002 Nuriye Akman ile Zaman Gazetesi röportaj )

Seyhan Soylu, JİTEM’in yayın organı olduğunu iddia ettiği Strateji Dergisi bünyesinde, 8 ay boyunca istihbarat çalışmaları yaptığını, tesettüre girerek Kalkancı tarikatını incelemeye aldığını, yaptığı hizmetler nedeniyle “alnından öpüldüğünü”, bu nedenle alnına bir yıldız dövmesi yaptırdığını açıkça ifade etmiştir. “Aşk, nefret, intikam, ihtiras ve ihanet” sarmalında dini kavram ve temalarla yoğrulmuş, Emire Kalkancı ve Fadime Şahin’in gözyaşlarıyla sulanan “irtica” haberlerinin, kâh bir melodram, kâh bir gerilim filmi gibi izlendiği yıllarda kendi kendine Türkiye’yi “yobazların elinden kurtarma” misyonu yüklediğini anlatan Soylu, “Ben 28 Şubat’ın gizli kahramanıyım.” demiştir. 

İşte Mısır’ın SİSİ’Sİ… İşte bizim SİSİ’MİZ!!!
Zaman, mekân, yer, sebep ve sonuç değişse de ABD, AB, batılılar, Siyonistler ve içteki hain iş birlikçileri bir şekilde değişmiyor.  Çıkarlarına aykırı gördüklerini, kendi ikballerine zararı olacaklarını düşündüklerini çeşitli Ali Cengiz oyunları ile alaşağı edebiliyorlar.
Bunu dün Allah’tan korkmadan yaptılar… Bugünlerde denemekte kendileri adına bir beis görmüyorlar…

Lakin artık maymun gözünü açtı. Bu tür içi boş kurgulanmış oyunlara düşmüyoruz. Bilakis artık bu çirkin oyunları bozar olduk.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.