Öne Çıkanlar meteoroloji hava durumu küçükçekmece belediyesi Bahadır Demir İlkokulu müdürü Erdinç Gökçe açlık-yoksulluk MHP

Türkiye’nin Önünde İktidardan Başka Engel Yok

Türkiye’nin Önünde İktidardan Başka Engel Yok

Bağımsız Türkiye Partisi Beylikdüzü Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Birim Başkanları gazetemize parti programlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Aksoy, Desteklerimizi Esirgemiyoruz

Bağımsız Türkiye Partisi Beylikdüzü Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Aksoy Beylikdüzü’ndeki çalışmalarını anlattı; “Biz kadın kolları olarak öncelikle Beylikdüzü’nde ki ev hanımlarını, kadın esnafları ve dernekleri ziyaret ederek, onların dertlerini ve sıkıntılarını dinliyor ve desteklerimizi esirgemiyoruz” dedi.

Ekim, Gençler Geleceğe Karşı Ümitsiz

Ülkedeki eğitim sistemini eleştiren Bağımsız Türkiye Partisi Eğitim Kolu Sorumlusu Selma Ekim; “Biz bu ülkeyi bizden önceki nesilden miras aldık ve bizden sonraki nesillere yani çocuklarımıza miras bırakacağız. Şuan ki durumda çocuklarımız geleceğe karşı ümitsiz ve çaresiz çünkü sürekli sınavlara girip, yıllarca okuyup sonunda işsiz kalıyorlar. Gençler ülkede gelecek görmedikleri için yurt dışına çıkmak istiyorlar. Bizim ülkemizde çocuklar en güzel yaşlarını sosyal etkinliklerle kendilerini geliştirip tamamlamak yerine sınavlara hazırlanmakla geçiriyorlar. Ben aynı zamanda bir eğitimci olarak öğrencileri bu sınavlara hazırlarken acı çekiyorum.

‘Sınavsız Üniversite’ Diyen Tek Partiyiz

Üniversite mezunu olan bazı gençler marketlerde kasiyer olarak çalışıyor bazıları ise hiç iş bulamıyor ve ülkemizde işsizlik çok ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Bağımsız Türkiye Partisi bu konuda çok ciddi çalışmaları olan ‘Sınavsız Üniversite’ diyen tek parti olarak işsizliği ortadan kaldıracak tek reçeteye sahiptir. Sınavsız eğitim derken bizim istediğimiz çocukların en temelden yetenekleri doğrultusunda eğitim alıp, edineceği mesleği bu yetenekler doğrultusunda seçmeleri ve böylece iş hayatlarında daha başarılı olmalarını sağlamaktır. Gelişmiş ülkelerde eğitimler sınavsız yapılmakta, bunun birçok örnekleri mevcut ve ülkemizde de 1950 yıllarında köy enstitülerinde uygulamalı eğitimlerle bu sistem uygulanmıştır.

Ekonomi Eğitim Sistemimizi de Olumsuz Etkiliyor

Merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Milli Ekonomi Modeli kitabında ülkenin sıkıntılarının reçetelerini en ince ayrıntısına kadar yazıp bizlere miras olarak bıraktı. Genç Genel Başkanımız Av. Hüseyin Baş ile bu reçeteleri uygulamak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz ve inanıyorum ki bunu başaracağız. Eğitim ve ekonomi birbirine bağlı kavramlardır çünkü geçim sıkıntısı olan bir evde anne mutlu olmazsa, çocuk mutlu yetişmez ve mutsuz çocuk okulda kendi yeteneklerini ortaya koyup keşfedemez. Ülkemizde vatandaşlar geçimini kıt kanaat sağlıyor hatta bir kuru ekmeğe muhtaç olan bir sürü vatandaşımız var, bu ekonomik problemler eğitim sistemimizi ve çocuklarımızın gelişimini olumsuz etkilemekte ve bununda tek çaresi Milli Ekonomi Modelinde” dedi.

Ünal, Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Maaş

Kadın cinayetlerini ve kadına verilen değeri eleştiren Bağımsız Türkiye Partisi Halkla İlişkiler Sorumlusu Sultan Ünal; “Milli Ekonomi Modelimizde yer alan vatandaşlık, ev hanımı ve her çocuk başına verilmesi gereken maaşlarla, şimdiki ekonomik şartlarda bir eve girmesi gereken maaş miktarı yaklaşık on beş bin liradır. Bir ev hanımının maaşı ne kadar çok olursa ülkemizin ekonomisi bir o kadar yükselir çünkü pazara ve markete alışverişe giden ev hanımı yaptığı harcamalarla esnafı kalkındırırken üretim artacak, üretim artınca istihdam artacaktır. Ev hanımına maaş adı altında başlayan maaş projesi aslında tüm ülkenin, milletin kalkınması ve geçmişte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlatmış olduğu sanayileşmenin de temelini oluşturuyor.

Türkiye’nin Önünde İktidardan Başka Engel Yok

Sosyal Devlet Milli Devlet kitabı merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın yazdığı bir kitaptır ve Milli Ekonomi Modelinin de özet halidir. Biz aslında yer altı kaynaklarıyla zengin olup hazine üzerinde oturan ama fakirleştirilmeye alıştırılmaya çalışılmış bir millet olarak yaşıyoruz, Bağımsız Türkiye Partisinin zaten hayır dediği en önemli noktada budur. Haydar hocanın yazdığı tezi kopyalayan ve en büyük örneği olan Rusya, Milli Ekonomi Modelinde ki ev hanımı, çocuk maaşını uygulayarak beş yılda kalkınmıştır ve Türkiye’nin bunu uygulamak için önünde iktidardan başka hiçbir engel yok. Ev hanımı maaşı kadını güçlendirecek belki de kadın cinayetlerini engelleyecek tek çaredir çünkü Arap zihniyeti ve kapitalist sistemle kadın köleleştirilip kadına verilen değer ayaklar altına alınmıştır” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.