Öne Çıkanlar yerelhaberim torbalı cumhuriyet savcılığı yerel haberim yerel haberler Türkiye

Metiner, “ Sizden oy istemiyorum”

 Toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mehdi Eker, İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Öztunç, AK Parti İstanbul İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, kanaat önderleri ve iş adamları katıldı.

 

 

“Kürt halkı partiye sahip çıkmıştır”

Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Öztunç, “ Hemşerilerimin ağırlıkta olduğu bir toplantı olduğunu görüyor ve partimiz baqyrağı altında bir araya gelen değeli hemşerilerimi gönülden kutluyorum. Biz vatanımıza ve milletimize olan sevdamızdan hiç bir şey kaybetmedik kaybetmeyeceğiz. Bugün burada bulunan bu elit topluluk bunun ispatıdır. Doğu ve güneydoğu halkını temsilen partimizde aktif olarak görev yapan Halis Kahriman’ı sizleri bir araya getirdiği için kutluyorum. Kürt halkı partiye her alanda sahip çıkmıştır, 7 Haziran seçimlerinde bazı bölücü tarafların hemşerilerimiz arasında oynadığı ikili oyun milletimizi bölünmeye sürüklemiştir. Bizler her zaman tek yumruk olduk. Vatanımıza ve bize sahip çıkanlara vefa borcumuzu 1 Kasım seçimlerinde göstereceğiz” dedi.

 


 

“Vatan’ sızlığın çaresi yok”

Öztunç, “ Geçtiğimiz seçimlerde hemşerilerimizin bize vermek istediği mesaj alınmıştır. Eğer yeniden bir bütünün parçaları olur ve davamıza sahip çıkarsak, Partimiz de bize sahip çıkacaktır. Arabistan’da, Suriye’de ve diğer Ülkelerde yaşanan iç savaşlarda oradaki halka yardım götürdüğümüzde şunu açıkça gördük ki, vatanı olmayan insanlar başka Milletlere muhtaç olmaktadır. Açlığın, hastalığın çaresi var ama vatansızlığın çaresi yok. Biz vatanımıza sahip çıkacağız. Bütünün parçalarıyız, bölünmeye, şer gruplarının bizleri parçalamasına müsaade etmeyeceğiz. Bizim Ülkemizde halklar birbirine düşmeyecek. Devletimizin güçlü olabilmesi, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için biz Kürtler devlete ve partiye sahip çıkacağız. Rabbim kimseyi vatansız bırakmasın. 1 Kasım seçimlerinde vatan millet sevdamızı ispat edeceğiz” dedi.

 

Metiner, “ Sizden oy istemiyorum”

İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, “ söylenecek çok söz var ama her söz her mecliste söylenmez” diyerek başladığı konuşmasında, “ Birbirinize kulaklarınızı kapıyor, vatanınızın içinde olduğu duruma gözlerini kapıyorsanız söz söylemenin bir anlamı kalmıyor. Dost meclislerinde, böylesine seçkin bir toplumun karşısında parti propagandası yapmak, oy istemek uygun değildir” dedi.

 


 

“Yol arkadaşlarınızı unuttunuz”

Metiner, “ Partimize herkes sahip çıkmıştır, oy verenler ve bayrağımızı sallayanlar yalnızca Kürtler değildir. Siz halkları ayırırsanız bölücülük yapmış olursunuz. Kürt, türk, Laz, Çerkez, Anadolu, Ege kardeştir. Kanlarımız birbirimize karışmış bölünmez bütünün parçaları olmuşuz. Özgürlük adı altında çıktığınız yolda, yol arkadaşlarınızı unuttunuz. Ben sizden kendim için partim için değil, vatanım milletim, geleceğim için oy istiyorum. Hiçbir güç bütünlüğümüzü bozmamalı. Partimize vatanımız için sahip çıkmalıyız. Yola ilk çıktığımız günlerde yan yana yürüdüğümüz halkları yok sayarak, bencilleşerek bir yere varamayız. Bu ülke için hepimiz eşit olduk, böyle olmaya devam edeceğiz. Ben değil biz olabilmek için 1 Kasım2da sandık başında gücünüzü ispat edin” dedi.

 

“Bu kadar öfke neden ?”

“siz öncelikle Kürt anlayışınızı sorgulayın. Etnik kökenleri ortaya atıp sınıfsal ayrımcılık mı yapmak istiyorsunuz. Bu kadar hınç, bu kadar öfke neden. Sizlerin bilincine yerleştirilmiş olan, ikinci plana atılmış duygusunda sıyrılın. Bu vatanda bu topraklarda birlikte yaşıyoruz. Sizlere aşılanmak istenen etnik kavram oyunlarına ancak siz dur diyebilirsiniz. Elbette bunu gerçekten istiyorsanız. İran, Suriye, Arap Ülkelerinin tamamında Kürt sorunu yok, bir tek Türkiye’de mi var. Oralarda Kürt halkına kimlik verilmezken, siz Devletin sahip çıktıkları, kimlik kazandırdıkları, okuttukları, tedavi ettikleri oldunuz. Devlet sizi inkar etmedi. Peki o zaman siz hala neyin kavgasını yapıyorsunuz” dedi.

 

“Eğer insanları Kürt-Türk diyerek ayıracak bir zihniyete sahipseniz bana demokrasiden bahsetmeyeceksiniz. Bu Ülke bu güne kadar farklılıklarının bilincinde olarak aynı vatanda, aynı bayrağa ait olmuştur. Şimdi hiçbir etnik köken bunu değiştiremez.

 

“Davanızdan Dönmeyin Yeter”

 

Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mehdi Eker, barış mesajları verirken, siyasetin gönül işi olduğunu ve davasına gönül verenlerin ne pahasına olursa olsun davasından dönmemesi gerektiğini vurguladı.

Eker, “ Tüm iyi niyetleriyle bu partiye sahip çıkanların oy verenlerin alnından öpüyorum. Her zaman birlik olmuş, içimizde ki hain güçleri yenmiş bir halk olarak yine başaracağız.  Birlik ve beraberlik bizim için çok önemli. Bin sene yaptık. Son 50-60 yıldaki yanlış uygulamalar sebebiyle, bunlar yapıldı. Şifrelerini unuttuk barışın. Biz bu şifreleri biliyoruz AK Parti olarak. Onları hatırlıyoruz. Bu şifreleri tekrar kurmaya gayret ediyoruz. Ama bize burada destek verecek olacak sizsiniz. Burada bize emanet verecek olan sizsiniz. Burada bize güç verecek olan sizsiniz. Parti olarak da biz millete dayandık. Millete yaslandık, millete inandık, millete güvendik. Milletin üstünde de hiçbir güç, hiçbir vesayet kabul etmedik” dedi.

 

“Biz Görev İçin Varolduk”

Partisinin kendisini İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olarak görevlendirdiğini belirten Eker, "Biz görev nerede verilirse orada yaparız" dedi. 1 Kasım seçimlerine kısa bir zaman kala seçmenden destek istediklerini belirten Eker sırtımızı millete dayadık açıklamasına yer verdi. Eker "HDP 6 milyon oy aldı, 80 milletvekili çıkardı. Ama Kandil’in vesayetinden kurtulamadı. Bu çok önemli. Millet 6 milyon oy verdi. Sırtını 6 milyon oya yaslanıp, benim sırtımda 6 milyon oy var, ben senin vesayetini kabul etmiyorum diyeceğine, benim arkamda millet var, ben sırtımı millete dayamışım diyeceğine, ben sırtımı silahlı örgütlere dayamışım dedi. Bu işte vesayeti kabul etmektir” dedi.

 

 

“Davamız Millet, Sevdamız Vatan”

İş adamı ve siyasi kimliği ile ön plana çıkan Kahriman yaptığı konuşmada “7 Haziran'da İstanbul 3. Bölge'de milletvekili aday adayıydım. Yapmış olduğum bütün toplantılarda da ifade ettiğim üzere Allah yukarda şahittir ki asla yetki ve makam peşine düşmedim. Çünkü bizim davamız ülke ve millet davasıdır. Görev veriilirse başımızla beraber, verilmediği takdirde başımızla gözümüzle beraber dedik. Bana adaylık verilmedi bende bir kardeşiniz olarak sahada çalışıyorum. Bu ülkenin sevdalısı olarak çalışmak zorundayım. Türkiye'de bir çok hizmette devrim yapıldı. Türkiye'nin 81 ilinde neredeyse hava alanları yapıldı. Bırakın karadaki hava alanlarını Cumhurbaşkanımız ve ekibi denizin üzerinde hava alanı yaptı. Her tarafa, Türkiye'nin doğusundan batısına duble yol yapıldı. Sağlıkta Türkiye dünyaya örnek oldu” dedi.

 

Kahriman Söz Verdi

 “Önümüzdeki seçimler bizim için çok önemlidir. Ülkemiz için, geleceğimiz için daha da önemlidir. Sadece söylemle kalmayalım, hepinizden rica ediyorum, ulaşabildiğiniz yerlere ulaşın, ulaşamadığınız yerlerede telefon açın. Ben bu sorumluluğumu ülkem ve milletim için kendimde buluyorum. Parti büyüklerimin bana yüklediği görev için Ağrı'ya gideceğim ve huzurlarınızda söz veriyorum ki oradaki oy oranını en az 5 puan artıracağım. Yeni ve güçlü bir Türkiye için birlik ve huzur içinde hep birlikte olacağız” dedi.

Haber: Filiz KELEŞ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.