Öne Çıkanlar teknoloji (MEB) ksp Birinci Hospital İnternational Anneniz İçin Baharı Eve Getirin

AKP'yle geçen her yıl..
MHP lideri, partilerinin ‘kalelerinin düştüğü’ yönündeki yorumlara cevap verirken, amaçlarının kale inşa etmek ve onu korumak olmadığını, vatanın her yöresinin, kendileri için muazzez olduğunu ve ayrılık kabul etmeyen bir bütün olduğunu dile getirdi. “Bizim için tek kale vardır ve o da Türkiye Cumhuriyeti’dir,” dedi ve “Trabzon ne kadar sevdamız ise, Diyarbakır da aynı derecededir,” diye ekledi. Bahçeli, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, anayasanın ilk üç maddesiyle ilgili yorumlarını değerlendirirken ise, söz konusu durumun, ‘kafaların içindeki gizli tarafların ortaya çıkması bakımından anlamlı olduğunu’ öne sürdü.

“AKP’YLE GEÇEN HER YIL HEBA EDİLMİŞ BİR DÖNEM OLARAK AKILLARDA KALMIŞTIR”

Konuşmasına, hükümeti, “AKP’yle geçen her yıl, maalesef kaybedilmiş ve heba edilmiş bir dönem olarak akıllarda kalmıştır. Bunun fazlası vardır ama eksiği, inanın, bana göre yoktur,” sözleriyle eleştirerek başlayan Bahçeli, söz konusu dönemde ülkede bir kutuplaşmaya neden olunduğunu savundu.

“KAYMAKAM VE VALİLER ELBİRLİĞİYLE AKP’YE HİZMET ETMİŞLERDİR”

Grup konuşmasında, referandum sürecinden de bahseden Bahçeli, bu süreçte, ‘Evet’ sonucunun çıkması amacıyla kaymakamlar, valiler ve diğer kamu görevlilerinin seferber edildiğini ve MHP’nin pankartlarını indirmek için elbirliği yaparak, AKP’ye hizmet ettiklerinin ileri sürdü.

“REFERANDUM SONUCUNA SAYGI DUYMAK DURUMUNDAYIZ; SANDIĞA GİDEN HER VATANDAĞIMIZIN GÖRÜŞÜ KIYMETLİDİR”

12 Eylül’de referanduma sunulan anayasa değişikliklerinin, yüzde 57,88’lik bir oranla kabul edildiğini hatırlatan MHP lideri, “Elbette biz bu sonuca saygı duymak durumundayız. Sandığa giderek tercihte bulunan her vatandaşımızın görüşünün ve hür iradesinin kıymetli olduğuna inanıyoruz,” dedi.

“MHP, HAKSIZ VE VİCDANSIZ SUÇLAMALARA MARUZ KALDI”

Referandum akşamından başlanılarak, MHP’nin, ‘Hayır’ oylarının düşüklüğünün müsebbibi olarak gösterilmeye çalışıldığını kaydeden Bahçeli, iddia ettiği söz konusu çabaları, ‘haksızlık ve vicdansızlık’ olarak niteledi. Bahçeli, iddia edilenlerin aksine, MHP’lilerin, ‘Hayır’ oyu kullanmak konusunda görüş birliği içerisinde hareket etmiş olduklarını dile getirdi.

'TABAN KAYMASI’ İDDİALARI

Bahçeli, MHP’de ‘taban kayması’ iddialarına ise, “Partimizde kim ‘Taban kayması var,’ diyorsa, bilsin ki, kayan, sadece, bu iddiayı sarf edenlerin bilinçleridir, karakterleridir ve tavırlarıdır,” diyerek yanıt verdi.

‘KALELERİN DÜŞTÜĞÜ’ İDDİALARI

MHP lideri, partilerinin ‘kalelerinin düştüğü’ yönündeki yorumlara ise, “Trabzon ne kadar sevdamız ise, Diyarbakır da aynı derecededir,” sözlerini eklediği şu cevabı verdi:

“KALE İNŞA ETMİYORUZ; TEK KALE VARDIR O DA TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DİR”

“Bizim amacımız kale inşa etmek ve onu korumak değildir. Aziz vatanımızın her yöresi, bizim için muazzezdir ve ayrılık kabul etmeyen bir bütündür. Bizim için tek kale vardır ve o da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu milli kaleyi savunmak, korumak ve güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız ve kararlıyız.”

“MHP’SİZ MECLİS ÇALIŞMALARINA BAŞLANMIŞTIR”

Partilerine yönelik bir diğer iddianın da, ‘MHP’nin, 2011 genel seçimlerinde baraj altında kalacağı’ olduğunu söyleyen Bahçeli, ‘MHP’siz iktidar’ çalışmalarının, yerini, ‘MHP’siz Meclis’ çalışmalarına bıraktığını iddia etti ve “İnancım odur ki MHP’yi yalnızca oranlara bakarak değerlendirenler ve hakkında mesnetsiz sonuçlara ulaşanlar, yanıldıklarını er geç anlayacaklardır,” diye ekledi.

“HEDEFİMİZ İKTİDARA ULAŞMAKTIR”

2011’ye yapılacak olan genel seçime de değinen MHP lideri, “Hedefimiz bellidir, ve bu da, cenabı Allah’ın izniyle iktidara ulaşmaktır; bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır,” diye konuştur.

MHP lideri, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, anayasanın ilk üç maddesiyle ilgili yorumlarını değerlendirirken ise, söz konusun durumun, ‘kafaların içindeki gizli tarafların ortaya çıkması bakımından anlamlı olduğunu’ öne sürdü. Bahçeli,, anayasanın ilk üç maddesini sıraladı ve mümkün olmayacağını kast ederek, bunlara nasıl bir şekilde ‘pozitif’ dokunulabileceğini sordu. 1.20101005125850.jpg
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.