Öne Çıkanlar Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Ercan Özmen anne baba denetimi emel güler Prof. Dr. Sevil Atasoy murat yazıcı

Ak Parti Hesap Verdi

 Recep Erol, "Büyükçekmece için kanımızın son damlasına kadar varız"

Ak Parti Büyükçekmece Belediye meclis üyesi Recep Erol, düzenlenen basın toplantısı öncesinde basın mensuplarını selamlayarak 2016 yılında yapılan projelere ve Ak Partili belediye meclis üyelerinin çalışmalarına değindi. 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından yaşanılan vatan savunmasında Büyükçekmece ilçe teşkilatı olarak meydanlarda verdikleri birlik mesajlarıyla dik duruş sergilediklerini ifade etti. "Ülkemiz için, vatanımızın her karış toprağı için ve Büyükçekmece için kanımızın son damlasına kadar çalışacağız" diyen Erol, İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Mimar Kadir Topbaş'ın görevi sürecinde İstanbul'da çağ atladığını vurguladı. "İstanbul'un başta ulaşım, su ve elektirik gibi dertleri vardı, son 12 yılda bu sorunlar İstanbul gibi bir kentten silindi. Ulaşım konusunda yapılması imkansız denilen her proje hayata geçirildi. Raylı sistem, Metrobüs hattı, kavşaklar, duble yollar, havaalanı projesi, köprüler, deniz ulaşımı, alt yapı  ve daha sayamadığımız yüzlerce proje hayata geçirildi. Dünyanın gözbebeği olan İstanbul adına ve konumuna yakışır şekilde değişti, değişmeye devam edecek" dedi.

 

"A Partisi-B Partisi yok"

Erol; "İl veya ilçe belediyesi olsun belediye başkanları artık sadece belediye başkanlığı yapmıyor. Belediye başkanlığı Ülkesini şehrini düşünen insan demektir. bu noktada İstanbul için gecesini gündüzüne katarak çalışan İBB başkanımız Dr. Mimar Kadir Topbaş'a teşekkür ediyorum. Yaşadığı kente yapılması gereken ne hizmet varsa yaptı, yapmaya devam ediyor, bize örnek olmaya devam ediyor. Silivri'nin en uç noktasından Tuzla'ya kadar, çalışmalarında İstanbul'un her metrekaresini düşünüyor, ulaşım ve hizmet noktasında vatandaşımızın yanındayız. İETT araçlarının yetersizliği konusunda bizlere ulaşan her türlü talepleri değerlendirmeye devam ediyoruz. Özel halk otobüsçülerinin dahil edileceği bir sistem düzenlemesini projelendiriyoruz. İnsana insan gibi davranılan bir taşıma sisteminin getirilmesi için İstanbul'un her ilçesinde çalışmaya devam edeceğiz. Hizmette parti gözetmiyoruz, Büyükşehir belediye başkanımız Topbaş'ın dediği gibi "A partisi B partisi demeden vatandaşa hizmet götüreceğiz"  diyerek hizmetlerin İstanbul' a kazandırılması için çalışıyoruz" dedi.

 

"Yeni planlar yapılıyor"

1958 yılından bu güne ilçe olan, Esenyurt'tan, Beylikdüzü' nden çok daha önce şehirleşmeye başlayan, Büyükçekmece için İstanbul Büyükşehir belediyesinde yeni planlamalar, projeler yapılıyor. İlçemizin mahallelerine götürülmesi gereken hizmetleri aksatılmadan götürülmeye devam edeceğiz. Köprüler, üst geçitler ve alt yapı gibi yapılması gereken çalışmalar 2017 yılı projelerimiz arasında yer alırken, kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kazanması ve şehrin imar planlarına uygun olarak yapılması için takip edilecektir.

 

"Muhalefet Etmiyoruz"

"Burada muhalefet ederken, Büyükçekmece halkına muhalefet etmiyoruz. halkımızın ihtiyaçları noktasında ne yapılması gerekiyorsa, o şekilde davranıyoruz. Doğru bildiğimize doğru yanlış bildiğimize yanlış diyoruz, muhalefet olsun diye muhalefet etmiyoruz. Burada kamu için yapılan ve halkın ihtiyaçlarına cevap veren konularda destek veriyoruz. Gençlerimize ve çocuklarımıza yapılan tüm projelerde biz varız. Halkımızdan gelen talepler ile, şehirleşmenin getirdiği ve getireceği değişimler ve ayağımızı yorganımıza göre uzatabileceğimiz projeler için yapacağımız incelemelerin ardından 2017 yılında da desteklerimize devam edeceğiz. Bizim hayal ettiğimiz, kentsel anlamda ve sosyal anlamda yenilenmiş bir Büyükçekmece'ye imzamızı atmak istiyoruz" dedi.

 

Gürbüz, Projeleri anlattı

Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, Ak Parti Büyükçekmece İlçe binasında yaptığı basın açıklamasında son bir yılda yaptıkları ve gelecek yıl için planladıkları projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. 24 mahallede 98.850 ton sıcak asfalt çalışması ve 48.000 ton ise kırık asfalt çalışması yapıldığını ifade eden Gürbüz,”İBB ile yapmış olduğum koordinasyon çalışması ile tüm mahallelerimizde asfalt ihtiyaçları tespit edilerek programa alınması hususunda gerekli çalışmalar yapılmıştır. Hedefimiz 2017 yılı itibarı ile ilçemizde asfalt problemini %90 seviyede çözmektir” dedi.

Yaklaşık maliyet 20 milyon TL olan Mimar Sinan Köprüsü projesinin  2017 6. Ayda bitirilmesi hedeflendiğini belirten Gürbüz, " İBB ile yapılan görüşmelerle problemin çözümü için ve yaklaşık 5 Milyon TL bedelli proje tamamlanarak yeni bir kavşak daha hizmete girmiş oldu. Bu çalışma ile araçlara ilçe merkezine gelmeden geri dönüş imkanı sağlanarak problem çözülmüş oldu” dedi.

 

"Büyükçekmece'de sorunlar bitmiyor"

Büyükçekmece'nin bazı mahallelerine imar problemleri nedeni ile doğalgaz verilemediğini belirten Gürbüz,” Projelerimiz  ve ileriye dönük çalışmalarımız sayesinde İGDAŞ Genel Müdürlüğü Ahmediye  Mahallemize doğalgaz verilmesi için kolları sıvayarak yatırım programına almış bulunmaktadır. İSKİ ve diğer kurumlar ile iletişime geçilerek mahallelerde sorunlarımıza kesin çözümler sunmaya devam ediyoruz " dedi.

 

"2017 yılı proje yılı olacak"

İlçede hastane probleminin hükümet tarafından büyük ölçekli bir bakışla çözüldüğü belirten Gürbüz, Hastanenin  2017 yılında faaliyete gireceği ifade etti. " Yıllardır kangren haline gelmiş olan altyapı eksikliğinin  girişimler ile ivedi bir şekilde çözüldüğü belirtildi. Bu şekilde sanayi esnafının   ve vatandaşların bu sıkıntıyı büyük ölçüde atlattığının ve ilçeye negatif yansımalarını düzelttik. İlçede hissedilen  ana sıkıntılardan birisinin  de vatandaşımızın en hüzünlü ve biçare anlarında onlara gerekli ve yeterli hizmetin sunulmaması idi, bu bağlamda İBB ile yapılan görüşmeler sonucunda  her cenaze evine İBB tarafından sıcak yemek ve ulaşım hizmeti sağlandı.  İlçe STK larının gerek ilde gerekse de diğer illerde tarihi ve kültürel mekanların görülmesi kapsamında ilçe teşkilatı ile İBB’ nin  ortak çalışmalar yaptık,farklı görüş ve düşüncelere sahip birçok STK’nın  bu faaliyetler kapsamında gezilere dahil ederek geniş kitlelere ulaştık" dedi. 

 

"Beyaz Masa Büyükçekmece'de"

İBB hizmetlerinden vatandaşların yeterince haberdar olabilmesi ve hizmete ivedi olarak kolaylıkla ulaşabilmesi için ilçede İBB tarafından beyaz masa uygulamalarının kapsamlı ve istikrarlı bir şekilde yapılması talebinin  kabul gördüğün altını çizen Gürbüz, İBB Beyaz Masa Uygulamaları başladığı ifade etti. " İlçede yeni eğitim yılının açılması ile birlikte tüm okulların  gezilerek okul ihtiyaçlarının yerinde görüldü. Okul gezileri kapsamında sunulan talepler çerçevesinde okulların, öğrencilerin ve spor kulüplerinin talep ettiği spor malzemelerinin tamamına yakınının  İBB den temin edildiği belirtilerek dağıtımların kısa sürede yapılacaktır. Okuyan ve maddi desteğe muhtaç öğrencilerin okul idarelerinden listeleri alınarak kıyafet ve kırtasiye yardımı başta olmak üzere birçok türden yardımların İBB  işbirliği ile tarafımızdan yapılmıştır" dedi.

 

"Sorunlara yerinde çözüm buluyoruz"

Büyükçekmece Belediye meclis gündemlerinde hiçbir siyasi farklılık ve saik gözetilmeden ilçe menfaat ve gereklilikleri çerçevesinde değerlendiriyor ve meclis çalışmalarını bu bakış açısı ile yürütüyoruz. İBB Genel Sekreter yardımcıları başta olmak üzere yatırımcı kuruluşların 1. Derecede sorumlularıyla birlikte ilçe genelinde tüm mahallelerimizi gezerek sorunlara yerinde çözüm buluyoruz.  Bu sayede yerinde tespit edilen bir çok eksiklik, problem ve talepler hızla çözüme kavuşturuluyor" dedi.

Haber: Filiz KELEŞ

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.