Nezir Karayün kimdir?

Nezir Karayün kimdir?
 Nezir Karayün Kimdir?
1966 Ordu ili Aybastı ilçesi Sefalık Köyü doğumlu, evli dört çocuk babasıdır.
Hayat mücadelesi ve çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlayabilmek amacıyla köyünü bırakarak, 1981 yılında İstanbul’ a gelmiştir.
1985 yılında başladığı Uzakdoğu sporu Wushu Kung-fu ve Kickboxing branşlarında çeşitli okullarda çalıştı. Öğrenciliği döneminde kulüpler arası, şehirler arsı ve Türkiye Şampiyonlarında Kilosunda bir çok başarılar göstererek 300’e yakın madalya ve sertifika kazandı.
1991 yılında antrenörlük belgesini alarak, Tekirdağ - Çerkezköy’de Kadıoğlu Spor Merkezini kurdu. ve İstanbul Büyükçavuşlu’da  Spor Salonunun İkinci şubesini açtı. 1993 yılında İstanbul Tepecik’te, 1994 yılında Büyükçekmece’de iki spor salonu daha açtı. Merkezi İstanbul’da bulunan Uzakdoğu Modern Savunma Sanatları Spor Derneği Yönetim Kurulunda görev aldı.
1995 yılında Mimarsinan Belediye Spor Salonun’ da göreve başladı. Belediye Spor Müdürü ve Antrenör olarak 7 yıl görev yaptığı o günlerde, Kickboxing Federasyonu kuruluşunda aktif görevler üstlenerek, İstanbul Bölge Hakemi ve Antrenörü oldu.Aynı yıl içerisinde zamanlarda Romanya ve Azerbaycan Wushu Federasyonlarının açmış olduğu antrenörlük ve hakemlik seminerlerine katılarak antrenörlük ve hakemlik belgelerini aldı.
1995 Romanya Spor Akademisi Wushu bölümünü bitirerek, T.C. gençlik spor genel müdürlüğü eğitim daire başkanlının 1. Kademe VUŞU ( Wushu )  Antrenörü oldu. Daha sonraki gelişim seminerleri ile 2. Kademeye yükseldi ve 4. DAN oldu.
1996 yılında Mimarsinan Karadenizliler Derneğini kurdu ve iki dönem başkanlığını yaptı. Bölgemizde yeni kurulan bir çok derneklerin kuruluşlarında aktif çalışmalarda bulunarak, Sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi destekler sağlandı ve bir çoğunun da halen üyesi.
1997 yılında Wushu’nun federasyon olabilmesi için büyük  gayretler sarf ederek, federasyonun kuruluşunda aktif görev yaptı. Karate Federasyonuna bağlanan Wushu Kung-fu’nun basın ve halkla ilişkiler görevini yürüttü.
1998 yılı sonunda Özel Haber ve Modern Spor Gazetesi’ni kurdu ve haftalık olarak yayın yapmaya başladı. Özgür Haber, yine 99 yılı içinde Yerel Haber Gazetesini ve Yerel Haber 52 Gazetesini kurarak, memleketi Orduya yayın yapmaya başladı. İstanbul genelinde, yerel gazetecilikte bir çok ilkleri gerçekleştirdi. 10. yılı içinde olan Yerel Haber, halen bölge halkına tarafsız ve objektif haberleriyle hizmet vermekte. İmtiyaz Sahibi olduğu gazetelerin ve Dergilerin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütmektedir.
1999 Mart ayında Judo Federasyonu’na bağlanan Wushu’nun basın ve halkla ilişkiler görevine devam etti.. Aynı zamanda Kickboxing ve Wushu İstanbul bölge hakemi oldu.
2004 yerel seçimlerinde Büyükçekmece - Mimarsinan Beldesi Batıköy Mahallesi Muhtarlığına aday oldu. Ama kazanamadı.
2005 yılında Adom Ajans Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurarak, Ufka doğru Meşale Dergisi, Yerel Haber, Oba haber, Beylikdüzü Life Gazeteleri ile İstanbul’ un nabzını tuttu.
Yine aynı yıl içerisinde İstanbul’ la yetinmeyerek Türkiye’ de Yerel Basının sesini duyuracak ve gücünün hissedilmesini sağlayacak Yerel Basın Birliği Derneğini kurdu. Bu gün Derneğin Başkanı olarak tüm Türkiye’ de ki yerel basın ile iletişim halinde çalışmalarını devam ettirmektedir.
2007 yılında Büyükçekmece Aybastılılar ve Mimarsinan Aybastılılar Derneklerini kurdu ve  kurucu başkan olarak Büyükçekmece’ de Aybastılıların sesinin duyulmasına öncülük yaptı.
2007 yılında İstanbul geneline yayın yapan START LİFE inşaat sektör dergisini kurdu.
2007-2008 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde Kavaklı İlk öğretim okulu kapalı spor salonunda Wushu ve kickboks dersleri vermeye başladı.
2008 İstanbul Giresunlular Derneği kurucular kurulunda yer aldı. Halen Mimarsinan Aybastılılar Derneği başkanlık görevini yürütmektedir.
Mimarsinan Gençlik merkezini kurarak, gençlerin topluma kazandırılmasında öncülük yaptı.
2008 Yerel Basın Birliği Derneğinin Türkiye genelinde şube oluşumu çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul 1. ve 2. bölge şube oluşumlarını tamamladı. TBMM’ ye Yerel basın sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili bir dizi ziyarette bulundu.
Katıldığı eğitim, seminer ve kurslar
1985 Uzakdoğu sporu Wushu Kung-fu ve Kickboxing branşların da eğitim seminerleri
1995 yılında Romanya ve Azerbaycan Wushu Federasyonlarının açmış olduğu antrenörlük ve hakemlik seminerleri
1995 T.C. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Eğitim daire başkanlığı, ( Wushu )  Antrenörlüğü eğitimlerini başarıyla tamamladı.
2005 TC İstanbul Valiliği Gençlik spor İl Müdürlüğü “Kick Boks Hakem ve Antrenör Gelişim Semineri” 
2007-2008 Beylikdüzü Kavaklı İlk öğretim okulu kapalı spor salonunda Wushu ve Kickboks Eğitimleri Verdi.
07.10.2009-10.02.2010   TC Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklı ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi 600 Saatlik Gazetecilik ve İletişim kursu 
15.02.2010-28.06.2010 2010   TC Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklı ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Beylikdüzü Halk Eğitim merkezi 600 Saatlik 2. Gazetecilik ve İletişim kursu 
19.10.2009 – 23.11.2010 TC Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklı ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Beylikdüzü Halk Eğitim merkezi 30 Saatlik “Kantin ve Açık Alan İşletmeciliği” Kursu
08.02.2010 – 15.06.2010  TC Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklı ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Beylikdüzü Halk Eğitim merkezi 150 Saatlik Uygulamalı Tiyatro Kursu
11.02.2010 – 16.04. 2010 TC Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklı ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Beylikdüzü Halk Eğitim merkezi 100 Saatlik Emlak Danışmanlığı kursu
20.04.2011 Türkiye Yeşilay Cemiyeti “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Projesi Eğitim Seminerleri
25-26 Mayıs 2011 Türk Yerel Medyası AB Yolunda Projesi İstanbul Bölgesel Bilgilendirme Seminerleri
2012 yılında 1. Gerçekleştirilen Yerel Basın Başarı yarışmasını Türkiye genelinden 90 gazetecinin katılımı ile gerçekleştirmiş oluğ ödül törenini Küçükçekmece Kültür Merkezinde yapmıştır.
31 Mart 2012 TC İstanbul Aydın Üniversitesi “ Sosyal Medya” Eğitim Seminerleri
2013 yılı 2. Geleneksel Yerel Basın başarı yarışmasını 140 gazetecinin katılımı ile gerçekleştirmiş olup, ödül törenini İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Kampüsünde yapmıştır. 
2014 YBBD üyeleri için eğitim çalışmalarının yanı sıra sağlık alanında ki faaliyetlere hız vermiş, birçok özel sağlık kuruluşu ile protokol imzalayarak üyelerin ücretsiz sağlık taramasından geçirilmesini sağlamıştır. 
2014 yılı içerisinde Batman ve Mersin illerinde şube kurulmasının gerçekleşmesine destek vermiş, şubeler ile birlikte Türkiye genelinde 10 ilde temsilcisi bulunan bir dernek haline getirilmesini sağlamıştır. 
2014 yılı 3. Geleneksel başarı ödülleri yarışmasına start vermiş olup Türkiye genelinden  160 gazetecinin katıldığı yarışma için hazırlanan ürünleri jüriye teslim etmiştir. 
8-9-10 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından verilen “Proje Yazma ve Yürütme” ( PCM ) Eğitimlerine katılım göstermiştir. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.