Öne Çıkanlar kosovalı türkler Ahmet Cömert Spor Salonu Hacı Bektaş-ı Veli Doğa ve Dostluk yerel gazeteler

Öztek; Türkiye, Ermenistan’a tazminat ödüyor

 

ERMENİ İHANETLERİ VE HOCALI SOYKIRIMI

 

Türkiye, Ermenistan’a tazminat ödüyor

 

1 Mart 2017 Çarşamba günü Prof. Dr. İbrahim Öztek, Haydarpaşa Lisesinde gençlere “Ermeni ihanetleri ve Hocalı Soykırımı” isimli bir konferans verdi.

 

Öztek, bundan 25 yıl önce Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde Hocalıda Rus destekli Ermeni birliklerinin 26 Şubat 1992 sabahı Hocalıda giriştikleri soykırım harekatını, savunmasız halkı nasıl katlettiklerini, İhtiyar, kadın, çocuk demeden herkesi öldürdüklerini, öldürdükleri insanlara bile işkence edildiğini, kaçabilen insanların büyük bir kısmının sakat kaldığını, o güne ait resimlerle anlattı. Yapılan bu insanlık dışı işkence ve katliamları sizlere anlatırken ve gösterirken üzülüyorum. Bir insanın bir başka insana yani hemcinsine nasıl olur da bu kadar acımasız davranabilir diyorum. Hocalıda her ne kadar 613 kişi katledildi deniyorsa da, esir alınanlar ve kayboldu denenlerle iki binden fazla insandan bir daha haber alınamadı, dedi.

Prof. Dr. İbrahim Öztek devamla, Ermeniler ilk okullardan itibaren çocuklarını Türk düşmanı olarak yetiştiriyorlar. Halbuki biz ülkemizde yaşayan Ermenileri kardeşimiz biliyoruz.Türkiye’de hiçbir anne baba çocuğuna, Ermeniler bizim düşmanımızdırdememiştir.Türkiye’de elli bin kadar Ermeni işçi hanım Türk çocuklarına dadılık yapıyorlar. Kazandıkları paraları ülkelerine gönderiyorlar.

 

 Bu rakam yılda en az iki buçuk milyar liradır.

 

Görüldüğü gibi her yıl Türkiye’den giden bu para, bize düşmanlık edenlere adeta tazminat gibidir.

 

Ermenilerin, Türkiye ve Azerbaycan’ın aleyhindeki hareketlerine karşı bu ekonomik destek kendilerine hatırlatılmalıdır. Kapılar kapalı deniyor ama, haftada altı uçak ve pek çok otobüs, sürekli Ermenistan’dan Türkiye’ye ve İstanbul’a  insan taşıyor. Gelenlerin çoğu da geri dönmüyor. Avrupa parlamentosu Ermenileri suçlu bulmasına karşın, Karabağ’ı ve yedi vilayeti işgal eden Ermenistan işgal ettiği yerleri bir türlü Azerbaycan’a teslim etmek istemiyor dedi.

Ermeniler 1890 yılından itibaren, önce Ruslar, sonra İngiliz ve Fransızların desteği ile silahlanarak, Azerbaycan ve Anadolu’da yaptığı katliamlarla bugün Hocalıda yaptıklarını, Dün Bakü’de, Van’da, Bitlis’te, Erzurum’da yapmış ve tam iki milyon Türk’ü  öldürmüştür. Bunu söyleyen Amerikan arşivlerini inceleyen, Amerikan Devlet Başkanı Reagan’ın danışmanı Bruce Fein’dir.

 

 

1918 yılında Osmanlı Genelkurmay başkanı Orgeneral Schellendorf, o tarihte Anadolu’da görevli olan Amarika’lı OrgeneralHarbord’un raporları hep katliamları Ermenilerin yaptığı şeklindedir. Hatta Ermenistan’ın ilk başbakanı Kaçaznuni, 1923 yılında Bükreş’te yaptığı bir konferansta tüm suçun kendilerinde olduğunu, Rusların oyununa geldiklerini bir kitapçık halinde anlatmaktadır. Daha sonra da Prof. Dr. TürkkayaAtaöv, Amerikalı tarihçi Prof. Dr. StanfortShaw, Prof. Dr. GuenterLewy, Michael Gunter, Edward Erickson, Şükrü Server Aya, Prof. Dr. Turan Yazgan, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, JustinMccarthy, Prof.Dr. Seçil Karal Akgün gibi Türk ve yabancı bilim adamları, askerler ve yazarlar,  yaptıkları araştırmalar ve hazırladıkları raporlarla daima Türkleri haklı olduklarını ortaya koymuşlardır. Türkler hiç bir zaman başka bir millete katliam uygulamamıştır. Çünkü Türk’lerin kromozomlarında soykırım geni yoktur.

 

HAYDARPAŞA LİSESİ MÜDÜRLERİ VE ÖĞRETMENLER

Öztek, bütün bunlara rağmen Ermenilerin İstanbulun göbeğinde, Taksimde ağlayıp sızladıklarını, mumlar diktiklerini, hepimiz Ermeniyiz diye İstanbul’un caddelerini doldurduklarını anlattı. Türkleri soykırımcılıkla suçladıklarını, bunlara da hiçbir idari makamın siz ne yapıyorsunuz demediğini belirtti. Acaba siz Ermenistanda böyle bir eylem yapsanız nasıl karşılanırsınız biliyormusunuz? Bunlar o kadar fanatiktir ki, insanı parçalarlar dedi.

Öztek Öğrencilere hitaben, Dün Ermenileri kullananlar, bugün aradan yüz yıl geçmesine rağmen oyunlarını devam ettirmektedirler. Yine bugün dünyanın başını ağrıtan petrol savaşlarında Türkiye ve Azerbaycan’a zarar vermek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Onun içindir ki, ne kadar çok çalışmamız gerektiğini, bir an evvel yazılım, bilişim, atom ve uzay teknolojilerini yakalamamız gerektiğini,  dostumuzmuş gibi görünen düşmanlarımızı iyi tanımamız gerektiğini bilin diyerek, konuşmasını sonlandırdı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.