Öztek; Güven Tazeledi..

Anadolu Aydınlar Ocağının 25. Yıl kongresi ve geleneksel iftarında konuşan üçüncü kez Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanlığına seçilen Prof.Dr. İbrahim Öztek, arkadaşlarının göstermiş olduğu teveccühe teşekkür etti.

 

"Gençlerimizi Yüksek Şuurlu Bireyler Olarak Yetişmeleri Gayretindeyiz"

 Seçimler sonrası ve akşam verilen iftarda konuşan İbrahim Öztek;"Bizler Anadolu Aydınlar Ocağı üyeleri olarak; Medeni ve gelişmiş toplumların çağdaş ve evrensel değerlerine, ülkemiz ve insanlarımız için duyduğumuz özlemi çok çalışarak ve çocuklarımızın iyi eğitim almalarını sağlayarak, sahip olma düşüncesi ve eylemi içindeyiz. Sırası ile kendimize, ailemize, çevremize, ülkemize ve tüm insanlığa veya dünyaya faydalı olabilme düşüncesi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

 Kendi öz gücümüz ve irademiz, iç ve dış her çeşit etki ve yönlendirmelerin üzerindedir. Ülkemizin milletimizin birlik ve bütünlüğü ile yücelmesi bizim için her şeyden önemlidir. Yaptığımız başarılı çalışmalar ve bilimsel hizmetlerle ülkemizin ismini uluslararası alanda en iyi bir şekildi duyurmak ve ülkemize onur kazandırmak görevimizdir. Anadolu Aydınlar Ocağı, yurt içi ve yurt dışında sosyal, kültürel, sportif, sanatsal, tarih, siyaset ve strateji alanlarında kapsamlı çalışmalar sergilemektedir. İlkokullardan Üniversitelerimize çocuklarımıza ve gençlerimize vermekte olduğumuz başta sigara alkol uyuşturucu ve spor konulu ve benzeri konferanslar ile onların akıl, ruh ve beden kabiliyeti yüksek şuurlu bireyler olarak yetişmeleri gayreti içindeyiz."

 

"Geçmişte Yaşadıklarımız Stratejik Önlemler Almamızı Gerektirmektedir."

 Öztek;"Ülkemizin yurt içinde karşılaştığı sosyal, ekonomik ve siyasal güncel problemler ile yurt dışından gelen egemen güçlerin tuzakları, terör belaları ve sınırlarımız çevresinde oluşturulan kuşatma hareketleri tabii ki ilgi alanlarımız içinde çok önemli bir yer tutmaktadır. 93 harbi ve Balkan savaşlarının yenilgilerinin nedenleri, 1856 Kırım savaşından günümüze Avrupa kapılarında bekletilmemizin nedenleri, etkileri ve sonuçları siyasi, askeri ve ekonomik açıdan almamız gereken pek çok derslerle doludur. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlar, kurulu tuzaklar ve Kore savaşından bu yana stratejik ortaklarımız tarafından sürekli aldatılmış olmamız, hain oyun ve projelere karşı çok daha hareketli, manevra kabiliyeti yüksek projeler üretmek ve stratejik önlemler almamızı gerektirmektedir.

 

Çalışmalarımızı bu bilinç içinde sürdürmekteyiz. Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da kardeş ülkelerle geliştirdiğimiz işbirliği ve projelerle sivil toplum örgütler, bilim kültür ve sanat elçileri, bir araya getirilerek, köprüler kurulmakta ülkelerimizin ortak milli çıkarları konularında çalışmalar yapılmaktadır, şeklinde sözlerine devam eden İbrahim Öztek;"En önemlisi Türkiye ve Azerbaycan Dev Kardeşlik ve Candaşlık Projesidir. Çalışmalarımız sosyal medyada, basınımızda ve yayın organlarımızda önemle yer almaktadır. Bu konuda basın mensubu arkadaşlarımızın yardımları katkıları ve bize tanımış oldukları imkanlar doğrultusunda kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum. " diye konuştu.

 

Üstün Hizmet Plaketi Verdi

Çalışmalarımız sosyal medyada, basınımızda ve yayın organlarımızda önemle yer almaktadır. Bu konuda çok değerli basın mensubu arkadaşlarımızın yardımları katkıları ve bize tanımış oldukları imkânlar doğrultusunda kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Bu güzel akşamda, başta kendisi bir Olimpian olan İhlas Haber Ajansı Spor Müdürü Mustafa Karagöl’e, Gündoğumu gazetesi editorü Zafer Çoban’a, Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı, Spor Adamı Nezir Karayün’e ve Televizyon yapımcısı, FullSpor ile Kırkpınar dergileri yayın yönetmeni Sinan Beratlıgil’e birer şilt ile taktirlerimi sunmak istiyorum.

 

İftara Yoğun Katılım


Aydınlar Ocağının 25. yıl kongresi ve geleneksel iftarına, Prof.dr. İbrahim Öztek, E.Dz.Öğr.Alb. Hicabi Meral, Osman Türk, İbrahim Kop, Mustafa Haykır, Av.Mürsel Aslan, Aynur Saydam, Nizamettin Aras, Kamile Bekdemir, Erol Güler, Op.Dr. Aydın Özgül, Şerafettin Baydaroğlu, Mustafa Kurttekin, M.Zeyyad Doğansoy, Kazım Ünal, Halit Çelik, Sadık Dönmezer, Sinan Akar, İ.Ethem Ökçesiz, Safiye Yaprak Erdoğan, Dr. Mehmet Çebi, M.Selçuk Göksu Hasan Ekşioğlu, H.Basri Yazıcı, Burhan Akgün, Köksal Cengiz, Aykut Karlovalı, C.Nilgün Üçyaşar Timsal Karabekir Yıldıran, Prof.Dr. Yümni Sezen, Prof.Dr. Lütfi Baş, Prof.Dr. Mustafa Yaylacı, Doç.Dr. Arif Şanlı, Dr.Zülfikar Özkan, Doç.Dr. Ali Gedikbaşı, Dr. Behçet Kara, Dr.Adnan Odabaş, Ecz.Nihat Demiral, Sami Çelik, Mehmet Şadi Polat, Muharrem Vedat Eryetiş, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Mustafa Kavlu, Ahmet Cengiz Biran, T.Atila Çınar, Sabri Şenel, Ecz. Fahri Yağlı, Ahmet Apaydın katılım sağladı.

 

ANADOLU AYDINLAR OCAĞININ YENİ KURULLARI

YÖNETİM KURULU;

Prof.dr. İbrahim Öztek, E.Dz.Öğr.Alb. Hicabi Meral, Osman Türk, İbrahim Kop, Mustafa Haykır, Av.Mürsel Aslan, Aynur Saydam, Nizamettin Aras, Kamile Bekdemir, Erol Güler, Op.Dr. Aydın Özgül, Şerafettin Baydaroğlu, Mustafa Kurttekin, M.Zeyyad Doğansoy, Kazım Ünal, Halit Çelik, Sadık Dönmezer, Sinan Akar, İ.Ethem Ökçesiz, Safiye Yaprak Erdoğan, Dr. Mehmet Çebi, M.Selçuk Göksu

 

DENETLEME KURULU;

Hasan Ekşioğlu, H.Basri Yazıcı, Burhan Akgün, Köksal Cengiz, Aykut Karlovalı, C.Nilgün Üçyaşar

 

İLİM VE İSTİŞARE KURULU;

Timsal Karabekir Yıldıran, Prof.Dr. Yümni Sezen, Prof.Dr. Lütfi Baş, Prof.Dr. Mustafa Yaylacı, Doç.Dr. Arif Şanlı, Dr.Zülfikar Özkan, Doç.Dr. Ali Gedikbaşı, Dr. Behçet Kara, Dr.Adnan Odabaş, Ecz.Nihat Demiral, Sami Çelik, Mehmet Şadi Polat, Muharrem Vedat Eryetiş, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Mustafa Kavlu, Ahmet Cengiz Biran, T.Atila Çınar, Sabri Şenel, Ecz. Fahri Yağlı, Ahmet Apaydın

Heber: Nezir KARAYÜN

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.