Öne Çıkanlar teknoloji hürbakış gazetesi Cagliari Beylikdüzü belediye başkanı Ekrem İmamoğlu iktidar gazete

Kazanın doğurduğuna inandılar da!

ÖSYM’nin sitesini hacklediğini iddia eden bir kişinin mailine dayanarak haber yapan internet sitelerinin ardından bugün birçok gazete de bu habere yer verdi. Bugün Milliyet, Taraf ve Cumhuriyet sitenin haclendiği yönündeki iddiayı bugün sayfalarına taşıdı. Dün Haber 7’nin ‘ÖSYM’nin sitesi hacklendi mi?’ başlığıyla yayınladığı haberde uzmanlar böyle bir hackin mümkün olmadığını söylerken, ÖSYM de ortada bir hack olmadığını ancak siteye yapılan saldırılar nedeniyle sistemin zaman zaman erişime kapatıldığını belirtti.

AYNI KİŞİ TEKZİP ETTİ

ÖSYM’yi hacklediğini iddia eden kişi dün akşam saatlerinde gönderdiği ikinci epostada şu bilgileri verdi; ““Öncellikle merhabalar bazı hack tim grupları benim Facebook hesabımı ve Hotmail hesabımı hacklemişler. Bu haberin yayınlanmasından ben sorumlu değilim. Bir grup insan benim adıma böyle bir haber kullanmış ben de haber sitelerinde görünce şaşırdım. Haberleri geri çekmenizi istiyorum ve bir özür mesajı sunuyorum. Tüm medya kuruluşlarından tüm öğrencilerden tüm halktan böyle bir haberden dolayı özür diliyorum. Hu haberin çekilmesini ve haberin altında özür mesajımı iletmek istiyorum saygılarımla”

KAZANIN ÖLDÜĞÜNE DE İNANIN

Siteyi haclediğini söyleyen şahsın ilk mailini dikkate alman ancak ikici açıklamasını dikkate almayıp bugün haber yapan gazeteler Nasrettin Hoca’nın ‘Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun’ fıkrasını akıllara getirdi.

ÖSYM’nin sitesini hacklemediğini, kendi eposta adresinin hacklenerek onun adına böyle bir sahte eposta gönderildiğini belirtti.

İŞTE O MAİLLER

Aşağıda 21 Nisan'da gelen her iki mailide görebilirsiniz. Birinci mail 14.12'de ikinci mail ise 18.05'te aynı yayın kuruluşlarına gönderildi. Ancak

From: NEWROZZZ NEWROZZZ [mailto:wdt_29aralik@hotmail.com] Sent: Thursday, April 21, 2011 2:12 PMTo: info@firatnews.com; eisleyen@milliyet.com.tr; webadmin@milliyet.com.tr; operasyon@ntvmsnbc.com; hizmet@superonline.net; ntvmsnbc@garantiteknoloji.com.tr; internet@posta.com.tr; bilgi@haber7.com; editor@sabah.com.tr; gulinyildirimkaya@haberturk.com; koguz@haberturk.com; ozgurugur@haberturk.com; berkaya@haberturk.com; iletisim@haberturk.com; editor@haberturk.com; takvim@takvim.com.tr; destek@taraf.com.tr; iletisim@radikal.com.tr; mabirand@e-kolay.net; rauftamer@posta.com.trSubject: ÖSYM HACKLENDİ...

 

BÜYÜK EMEK ve ÇABALAR SONUCU DÜN GECE 1 SULARINDA ÖSYM SİTESİ HACKLENDİ ALIN SİZE HACK AÇIĞI SİSTEM ŞUAN İÇİN TAMAMEN KAPALI DURUMDA KULLANMAK İİSTEYEN ARKADAŞLAR AÇIĞI KULLANIP BİLGİ AKTARMASI YAPABİLİRLER BAŞARILAR:::))))                                                          SAYGILARIMLA VEDAT ODABAŞI: SİSTEMDEN SINAV SORULARININ ÇALINMASI PEK'DE ZAMAN ALMAYACAK KADAR BASİT BİR DURUM GÜVENLİK SİSTEMİ TAM TEŞKİLATLI DEĞİL ÖSYM GİBİ BİR KURUMUN BÖYLE BASİT SİSTEMLER KULLANMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ DOĞRUSU.. SİSTEM AÇIK KODLAR:??System.Web.HttpUnhandledException: Exception of type 'System.Web.HttpUnhandledException' was thrown. ---> System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.GetConnection(DbConnection owningObject)at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.GetConnection(DbConnection owningConnection)at System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenConnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory)at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open()at Adasoft.WIY.DAL.VeriErisimYoneticisi. BeginConnectionOperations()at Adasoft.WIY.DAL.VeriErisimYoneticisi. FillDataTable(DataTable& DataTable, SqlCommand Command)at Adasoft.WIY.DAL.YoneticiSiniflar.BelgeBaglantiYoneticiSinif. AltAgacListeleDataTable(Int32 ustAnah, Boolean argKirli, Boolean argYayinda)at Adasoft.WIY.DAL.YoneticiSiniflar. BelgeBaglantiYoneticiSinif. AltAgacListele(Int32 ustAnah, Boolean argKirli, Boolean argBelgelereAitResimDosyalariYukle, Boolean argYayinda)at Adasoft.WIY.UI.Yardimci.CacheIcerikYonetimi.BelgeBaglantiAltDalGetir(Diller argDil, Int32 argAnah, Boolean argResimDosyalariYukle, Object argKirli, Boolean argYayinda)at Adasoft.WIY.UI.BelgeBaglantiBelgeler.get_DataSource()--- End of inner exception stack trace ---at System.Web.UI.Page.HandleError(Exception e)at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint)at System.Web.UI.Page.ProcessRequest(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint)at System.Web.UI.Page.ProcessRequest()at System.Web.UI.Page.ProcessRequestWithNoAssert (HttpContext context)at System.Web.UI.Page.ProcessRequest(HttpContext context)at ASP.genel_default_aspx.ProcessRequest(HttpContext context)at System.Web.HttpApplication. CallHandlerExecutionStep.System.Web.HttpApplication. IExecutionStep.Execute()at System.Web.HttpApplication. ExecuteStep (IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously)

From: NEWROZZZ NEWROZZZ [mailto:wdt_29aralik@hotmail.com] Sent: Thursday, April 21, 2011 6:04 PMTo: info@firatnews.com; eisleyen@milliyet.com.tr; webadmin@milliyet.com.tr; operasyon@ntvmsnbc.com; hizmet@superonline.net; ntvmsnbc@garantiteknoloji.com.tr; internet@posta.com.tr; bilgi@haber7.com; editor@sabah.com.tr; gulinyildirimkaya@haberturk.com; koguz@haberturk.com; ozgurugur@haberturk.com; berkaya@haberturk.com; iletisim@haberturk.com; editor@haberturk.com; takvim@takvim.com.tr; destek@taraf.com.tr; iletisim@radikal.com.tr; mabirand@e-kolay.net; rauftamer@posta.com.trSubject: ÖSYM HACKLENDİ İDDİASI

 

ÖNCELLİKLE MERHABALAR BAZI HACK TİM GRUPLARI BENİM FACEBOOK HESABIMI VE HOTMAİL HESABIMI HACKLEMİŞLER BU HABERİN YAYINLANMASINDAN BEN SORUMLU DEĞİLİM Bİ GRUP İNSAN BENİM ADIMA BÖYLE BİR HABER KULLANMIŞ BENDE HABER SİTELERİNDE GÖRÜNCE ŞAŞIRDIM HABERLERİ GERİ ÇEKMENİZİ İSTİYORUM VE BİR ÖZÜR MESAJI SUNUYORUM TÜM MEDYA KURULUŞLARINDAN TÜM ÖĞRENCİLERDEN TÜM HALKTAN BÖYLE BİR HABERDEN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUM BU HABERİN ÇEKİLMESİNİ VE HABERİN ALTINDA ÖZÜR MESAJIMI İLETMEK İSTİYORUM SAYGILARIMLA      VEDAT ODABAŞI

Kaynak : haber7.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.