Öne Çıkanlar Beylikdüzü Haberleri proje Bluetooth eğitim haberi Esenler Belediyesi

Vatandaş Şikâyetlerine  E-yazışma Daha Hızlı Yanıt Alabilecek  Bürokratik İşlemler Hızlanacak

 Tüm yazışmalar KEP sistemi ile gönderici ve alıcı kimlikleri, gönderi, teslim ve erişilme zamanları ile birlikte içerik bütünlüğü kesin ve değiştirilemez olarak korunuyor. Tümleşik e-dönüşüm hizmetleri sunan güven kurumu TÜRKKEP, e-yazışma alanında kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarına gerekli tüm hizmet ve çözümleri sağlıyor.


01.08.2016


Kamudaki e-dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. KEP ile gerçekleşen e-yazışma, e-dönüşümün önemli fazlarından biri. Kamu kurum ve kuruluşları arasındaki yazışmalar ile özel sektör kuruluşları arasındaki yazışmaların, kâğıdın ortadan kaldırılarak elektronik ortamda kayıtlı elektronik posta (KEP) sistemiyle yapılmasını sağlayan e-yazışma uygulaması sayesinde günler, haftalar hatta bazen aylar süren bürokratik işlemler saniyeler seviyelerinde gerçekleştiriliyor.

Deliller sistem üzerinde “yasal delil” kapsamında 20 yıl saklanıyor


E-yazışma sayesinde, kurum ve kuruluşlar arasında elektronik ortamda yapılan yazışmalar kâğıda dayalı fiziksel ortama göre çok daha hızlı, tasarruflu ve çok daha güvenli şekilde yapılabiliyor. E-yazışma uygulaması, bürokratik işlemlerin, özel sektörün kamu kurumlarına başvuruları, bilgi edinme ve tüketici şikayetleri gibi süreçlerin çok daha kolay, hızlı, tasarruflu ve güvenli yürütülmesine imkân sağlıyor. Geçen yıldan itibaren e-yazışmayı kullanmaya başlayan kamu kurumlarına ilave olarak her geçen gün birçok kamu kurumu hızla bu sisteme dahil olmaya devam ediyor. E-yazışma, KEP sistemi sayesinde gönderici ve alıcı kimlikleri, gönderi zamanı, teslim edilme zamanı, erişilme zamanı, taraflar arasındaki uyuşmazlık halinde delil olarak sunulabiliyor. Deliller sistem üzerinde yasal delil olarak 20 yıl süreyle saklanıyor.

Kâğıtla haftalar, aylar süren işlemler e-ortamda saniyeler içinde bitiyor


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’dan yetki alan güven kurumu olarak, Türkiye genelinde yaygın hizmet ağı ile e-dönüşümün bütün çözümlerini müşterilerine sunduklarına dikkat çeken TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, e-yazışma hakkında şu bilgileri verdi: “E-dönüşüm uygulamaları arasında yer alan e-yazışma hizmeti, kurumlar arası yazışma ve bilgi edinme süreçlerini kolaylaştırıyor, işleri hızlandırıyor. KEP sistemi ile gerçekleştirilen e-yazışma uygulamaları, kurumlara birçok avantaj sunuyor. Kâğıda dayalı fiziksel yazışma süreçlerinin geçmişte kalmasını sağlayan e-yazışma uygulaması ile istenilen belge ve bilgiler kurumlar arasında kolay, hızlı, güvenli ve yasal geçerli şekilde paylaşılabiliyor ve saklanabiliyor.”

81 ildeki yaygın hizmet ağıyla e-dönüşüm hizmeti


Kamuda kullanımı zorunlu olan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) entegrasyonu yapıldıktan sonra kurumlar arası e-yazışma hızlanarak, basit ve sorunsuz şekilde yapılıyor. Sistem, istenilen dokümanların yasal mevzuatlara uygun şekilde paylaşılmasına imkân tanıyor, fiziksel iş süreçlerinin elektronik ortama aktarılmasına imkân veriyor. E-yazışma ile ilgili gerekli bütünleşik çözüm ve hizmetleri sağlayan yetkili KEP hizmet sağlayıcı ve güven kurumu olan TÜRKKEP, e-yazışma hizmetlerinin yanında, KEP, e-imza, e-saklama gibi diğer e-dönüşüm çözümlerini ve hizmetlerini 81 ilde, 160’a yakın yaygın bayiden oluşan hizmet ağıyla sağlıyor.

TÜRKKEP hakkında:


TÜRKKEP, sahip olduğu yetkileri, güvenilirliği, birikimi, teknolojik altyapısı, çözüm ve hizmet zenginliğiyle, ülkemizin öncü güven kurumu olarak tüm şirketlere, kurumlara, kuruluşlara ve bireylere kayıtlı elektronik posta (KEP), e-İmza, e-Tebligat, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-Mutabakat, e-Bordro, e-Yazışma ve e-Saklama gibi e-dönüşüm hizmetlerini tek elden ülke genelinde yaygın hizmet ağı ile sağlamaktadır. TÜRKKEP, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmetleri sağlamak üzere, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yetkilendirilmiş bir hizmet sağlayıcıdır. TÜRKKEP, ayrıca e-Fatura, e-Defter ve E-Arşiv Fatura hizmetleri ve çözümleri sağlamak üzere Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yetkilendirilmiş hizmet sağlayıcısıdır. TÜRKKEP, Elektronik İmza Kanunu kapsamındaki düzenlemelere uygun olarak, yetkili bir ESHS ile anlaşmalı olarak da güvenli e-imza hizmetleri vermektedir. TÜRKKEP aynı zamanda E-Saklama hizmeti vermek üzere, Türk Ticaret Kanunu kapsamındaki kayıtlı elektronik posta (KEP) düzenlemelerine göre BTK, Vergi Usul Kanunu kapsamındaki, e-Fatura, e-Defter ve E-Arşiv Fatura düzenlemelerine göre de GİB tarafından yetkilendirilmiştir. TÜRKKEP, böylece her türlü elektronik belgenin yasal geçerli ve güvenli şekilde oluşturulması, gönderilmesi, alınması ve saklanması için gerekli tüm e-hizmetleri ve çözümleri tek elden veren yetkili bir güven kurumudur. TÜRKKEP, müşterilerinin bilgilerini, belgelerini, kayıtlarını ve delillerini bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması standartlarına ve yasal mevzuata uygun olarak korumakta, müşterilerine hızlı, kaliteli, güvenilir ve katma değerli hizmetler vermektedir. TÜRKKEP’in, kurumsal ve bireysel müşterilerine sunduğu yasal geçerli ve güvenli e-dönüşüm hizmetleri ve çözümleri hakkında ayrıntılı bilgiler internet sitesinden edinilebilir: www.turkkep.com.tr
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.