Öne Çıkanlar Garnizon Komutanı Yarbay Osman Uyanır iş istihdamı ekonomi durumu hatalı tuvalet eğitimi karikatür yarışması ne zaman

"Tarımda üreticiyi Korumak Esas olmalı"

 2015/08/21 - Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, 1990'lı yillarda 2 milyon ton civarında bakliyat Üretimi yapan Türkiye'nin 2014 Yılında bakliyat ürettiğine dikkati Çekerek "Bakliyat üretiminin normalleşmesi Click üreticiye Verilen desteklerin arttırılması ziyaretinde 1 milyon 100 bin ton üreticinin korunmasi Gerekmektedir "dedi.

Türkiye tarımında tahıl Üretimi, bu yıl hububat ziyaretinde bakliyatta Alınan verim ziyaretinde Türkiye'nin tarım politikalarını değerlendiren Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına Göre oğlu 20 Yılda çiftçimizin Yaklasik 27 milyon dekar hububat bakliyat ekim-alanını ekmekten vazgeçtiğine dikkati çekti.

Girdi maliyetleri azaltılmalı

"Yazınız Fiyatlar yükseldiğinde Tarımı Konuşmaya basliyoruz, ithal ürünlere simidi olabilir gibi sarılıyoruz, ama Yazınız Fiyatlar düştüğünde Tarımı unutuyoruz" diyen Mehmet Erdoğan, fiyatların bir sebep Değil Bir SONUÇ oldugunu kaydetti.

Türkiye'nin elektrik, mazot, tohum, gübre, yem gibi Üretim girdilerinin Büyük Bir bölümünün yabancı Kaynaklı olduguna İşaret eden Mehmet Erdoğan, "Dövizdeki girdi maliyetlerini arttırıyor hareket. Dolayısıyla, Üretim maliyetleri arttığı Click varsayılan eşleşme zorlanıyor "diye konuştu.

Türkiye'nin Tarımsal sanayisi Gelişmiş

Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Türkiye'nin Tarımsal sanayisi Gelişmiş Bir Ülke oldugunu anımsatarak şunları kaydetti:

"Türkiye İşleme kapasitesi yüksek, finans kaynaklarına ulaşması ziyaretinde Uluslararası piyasalarda ticaret yapması çok kolay Daha Olan Bir Ülke. Bu nedenle, ithal ettiğimiz ürünleri, işleyip ihracat yapabilecek potansiyele sahibiz. "

Iklim değişikliğinden en çok etkilenen Ülkelerden

2015 yılı iklim koşullarının elverişli seyretmesi Nedeniyle Üretimde ciddi Bir Artış görüldüğüne ancak küresel ısınma Nedeniyle önümüzdeki yillarda Üretim miktarının değişebileceğine vurgu yapan Mehmet Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, dünya Genelinde iklim değişikliğinden en çok etkilenen Avrupa'da Ülkelerden ... Bu YILKI Üretim Türkiye için kriter olmamalı. Iklim Değişikliği Açısından Türkiye'nin Tek Başına yapabileceği Bir Şey yok ancak MEVCUT KOŞULLAR Altında Kendi kaynaklarını maksimize etmenin EDECEK önlemleri Almasi Gerekiyor. Tarıma bakış açımızı değiştirmemiz Gerekiyor. Dünya nüfusunun arttığı, Tarımsal arzın azaldığı, gida sağlıklı krizi yaşanabileceği endişesinin Olduğu Bir Ortamda günlük, konjonktürel değişimlerden Bağımsız, Türkiye'nin ihtiyaçlarını, tüketim Profilini, tüketim Kültürünü içeren, mutlak suretle Kalıcı bır sekılde Üretimi arttıracak Önlemler şirketin yeni yöneticisi Almási ciddi, kapsamlı Bir planning yapması Gerekiyor. "

Dünya gida sağlıklı Click önlem alıyor,

Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, 2000-2008 yıllarında, Diğer ürünlere oranla gida sağlıklı Memurlara Hızlı Bir yükselme görüldüğünü 2008 Yılında fiyatların pik yaptigini anımsatarak küresel ısınma, Gelişmekte olan ülkelerdeki gelir düzeyinin artmasına Bağlı Olarak talebin artması, tarım arazilerinin iklim, özensizlikten ettik Sanayileşme Dolayı azalmasının Öğren artışının en önemli Diğer nedenleri olduguna vurgu Yaptı.

2008 yilindan itibaren ODALAR VE DETAY Alınan önlemlerle gida sağlıklı üretiminin Sürekli Olarak arttığını ziyaretinde gida sağlıklı Memurlara da Bir dusus yaşandığını kaydeden Erdoğan, 2007-2008 yıllarında Dünyada 425 milyon ton civarında pirinç üretiminin Yapılan bugün 500 milyon tona yükselmesini örnek gösterdi. Erdoğan buna Karsin küresel ısınma Nedeniyle Yaşanan iklim dengesizliklerinden Dolayı Bazi ürünlerde Yeterli Üretim yalamadığına İşaret ederek oğlu 1-2 Yılda Ekonomik yavaşlamaya Bağlı Olarak Tüm ürünlerde Öğren düşüklüğü görüldüğüne dikkat çekti.

"Gıda krizi yaşanabilir"

Mehmet Erdoğan, gida sağlıklı fiyatlarını 2008 yilindan bu yana Ekonomik yavaşlamaya Bağlı Olarak Tüm ürünlerde Yaşanan Öğren hareketlerinin Dışında tutmak gerektiğini de vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne kadar Ekonomik yavaşlama olursa olsun, nüfusun Artışı, gelir Düzeyi yükselmeye Başlayan ülkelerdeki gida sağlıklı talebinin artmasına Bağlı Olarak gida sağlıklı talebinde Bir Artış söz konusu OLACAKTIR. Arzı imkb Diğer ürünlere Göre ciddi tehlikelere maruzdur. Eger iklim değişikliğine engel olacak Önlemler şirketin yeni yöneticisi alınmazsa, 2050 Yılına doğru dünyanın, tamamında çok önemli Diğer verim kayıpları olabilecegi Kaydediliyor. Parametrelerin değişmemesi durumunda ziyaretinde özellikle iklim değişikliğinin, Tarımsal arazilerin azalmasının Önüne geçecek Önlemler şirketin yeni alınmazsa, 2100 Yılına doğru ISE çok ciddi Bir Gıda krizi yaşanacağı öngörülüyor. "

Türkiye'de hububat üretiminde Yaşanan patlamaya Rağmen Dünyada tam tersi bir durum yaşandığına, gida sağlıklı üretiminin 2 milyar tonun Altına düştüğüne ziyaretinde 2015-16 yıllarında dusus beklendiğine İşaret eden Erdoğan, "Stratejik stoklama iyi oldugu icin Dünyadaki bu azalmaya Rağmen 1-2 kalemdeki Artış Dışında, Dünyada gida sağlıklı fiyatlarının makul seyredeceğini düşünüyorum "dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.