Öne Çıkanlar Garnizon Komutanı Yarbay Osman Uyanır iş istihdamı ekonomi durumu hatalı tuvalet eğitimi karikatür yarışması ne zaman

Kader Mahkûmlarına Anlamlı Bağış

Genç İş Adamlarından Kader Mahkûmlarına Anlamlı Bağış

Büyükçekmece Genç Girişimci İş Adamları Derneği (BÜYGİAD) Başkanı ile Gizli Miras, Dokuz ve Çakal Kayası kitaplarının yazarı Ahmet Karayün Beylikdüzü Kader Mahkûmları Derneğine Adom yayıncılık bünyesinde yayımlanan bin adet kitap bağışında bulundu.

Yaptıkları Bağış hakkındaki duygu ve düşüncelerini Adom medya bünyesinde yayın hayatını sürdüren Start TV mikrofonuna anlattılar.

Çorbada Bizimde Tuzumuz Bulunsun

Kader Mahkûmları Derneğine bağış çağrısında bulunan BÜYGİAD Başkanı Muhammet Mustafa Karayün; “ Kader Mahkûmları Derneğinin çok güzel işlere imza attığını gördük ve çorbada bizimde tuzumuz bulunsun istedik. İlerleyen zamanlarda daha farklı çalışmalarla derneğe katkıda bulunacağız. Dernek Başkanı Necdet Yüksel Türkiye’deki ceza evlerinde üç yüz bin mahkûmun bulunduğunu dile getirdi. O insanları kazanmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Dernek nakdi yardım kabul etmemekte fakat isteyen herkes kıyafet ve kitap bağışında bulunabilir. Ayni yardımlarınızı buraya yapabilirsiniz. Çok güzel tesis kurmuşlar. Kader Mahkûmları Derneğine ve dernek Başkanı Necdet Yüksel’e bu güzel çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.

Kitaplar Yepyeni Pencereler Açsın

Kendi yazdığı kitaplardan bağışta bulunan Gazeteci-Yazar Ahmet Karayün; “ Burada çok değerli bir iş yapılıyor. Kader Mahkûmları Derneği olarak cezaevlerindeki mahkûmların gönderdikleri mektupları okuyup, onların ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bu ihtiyaçların içerisinde kitap ihtiyacı da oluyor. Adom yayıncılık olarak kendi kitaplarımdan ve diğer yazarlarımızın kitaplarından bağışta bulunduk. Bu kitapların o insanlara yepyeni pencereler açmasını umut ediyorum. Çünkü kapalı bir alandalar ve dışarı çıkma imkânları sadece kitapla, zihinle ve düşünceyle olabilir. Ben buradan herkese kitap bağışı yapması için sesleniyorum. Kader Mahkûmları Derneği Başkanı Necdet Yüksel’e böyle güzel işlere vesile olduğu için teşekkür ediyorum. Ayrıca Start TV’ye aracı olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Kitaplar En Çok Cezaevlerinde Okunuyor

Suç işleyenlerin işledikleri suçun cezasını çekmesi gerektiğini vurgulayan Kader Mahkûmları Derneği Başkanı Necdet Yüksel; “Öncelikle Büyükçekmece Genç Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Muhammet Mustafa Karayün ve Gazeteci-Yazar Ahmet Karayün’e yaptıkları bağış için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Binin üzerinde insanın okuması için kitap bağışında bulundular. Bu çalışmanın öncelikle bölgemizdeki STK’lara örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Bugün derneğimizde güzel bir gün. Ülkemiz cezaevlerinde bulunan sayıları üç yüz bini aşan insanların okumaktan başka çaresinin olmadığını biliyoruz. Ülkemizde kitap okuma sayısı düşükken, cezaevlerinde çokça kitap okunmakta. Bu nedenle derneğimizin her türlü kitaba ihtiyacı var. Ayrıca cezaevlerinde annelerinin yanında bulunan 0-6 yaş grubu çocuklarımızın ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz. Bizlere ulaştırılan kitap, giysi vb. ürünleri çocuklara ve mahkûmlara ulaştırıyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne kadar üç yüz binin üzerinde mektup aldık. Elimizden geldiği kadar ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Sadece kitap göndermiyoruz. Oradaki insanların zaruri ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.

Her İnsan Birer Mahkûm Adayı

Kader Mahkûmları Derneği olarak Türkiye’deki tek dernek olup 20 yıldır bu işi yapmaktayız. Elbette ki suç işleyenler işledikleri suçun cezasını çekmeliler fakat onlarında bir insan olduklarını ve ihtiyaçlarının olduğunu unutmamak lazım. Dışarıdaki her insan birer mahkûm adayıdır. Mahkûmlarımızın dışarıda ailesi ve çocukları olduğunu unutmamalıyız. Paylaşma duygumuzu geliştirmeliyiz. Güzel bir ülkede yaşamak için suç unsurlarını azaltmalıyız. Derneğimize sahip çıkalım ve hasbelkader suça bulaşmış insanlarımıza yardımda bulunalım. Suça bulaşmış insanları topluma kazandırmak için gayret etmeliyiz. Türkiye’de cezaevlerine kargo gönderebilen tek derneğiz. Buradan bütün gönül dostlarını Beylikdüzü’ne derneğimize davet ediyorum. Gelip çalışmalarımıza bakabilirler ve isteyenler bağışta bulunabilir” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.