Öne Çıkanlar nezir karayünj Lokman Çağrıcı İŞİD terör örgütü Büyükçekmece sokak hayvanları desteği Büyükçekmece toplu taşıma denetimi

Hürbakış Güncel Haber Turu…

 

HABERLER....

 Hürbakış Haber Turu… Yurttan ve Dünyadan kısa.. kısa…
 Hürbakış Haber Turu… Yurttan ve Dünyadan kısa.. kısa… 
 Hürbakış Haber Turu… Yurttan ve Dünyadan kısa.. kısa…  

 

Genelkurmay'dan flaş açıklama

Genelkurmay Başkanlığı: "Son günlerde basın yayın organlarında 'Askeri Kaynaklar'a atıf yapılarak bazı haber-yorumlara yer verilmektedir. Bu tür haber-yorumların kişisel görüş ve değerlendirmeleri yansıttığı düşünülmektedir. Devletimizin yetkili kişi ve makamlarının resmi açıklamalarına itibar edilmesinin uygun olacağı mütalaa edilmektedir.

Erdoğan'dan dev hamle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilişim alanında dev bir projenin startını verdi. Üç aşamadan oluşan proje, parlak beyinlerden istifade etme, öğrencilere yazılımı sevdirme ile kamu ve özel sektör işbirliklerini kapsıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bilişim alanında sıçrama yapması için önemli bir plan hazırladı. Erdoğan, dünya çapında bilişim uzmanları, programcılar ve yazılımcılar yetişmesi için özel bir projeyi hayata geçirecek. Cumhurbaşkanı, yazılım, e-girişim ve bilişim teknolojileri alanlarının parlayan yıldızları ile bir araya gelecek. Türkiye'nin bu alanlardaki sorunlarını ve yapılması gerekenleri dinleyecek. Özel sektör ve kamunun bu alana ilgisini artıracak adımları belirleyecek. Gelecek nesillerin bu alana ilgisini artırmak için öğrencilerle bilişim şenliklerinde bir araya gelecek. Erdoğan bu şenliklerde, Türkiye'yi bilişim ve yazılım alanında sıçrama yapması için öğrencilerle birlikte program ya da Oyun komutu yazacak. Proje kapsamında, bu alanda dünyanın lideri konumundaki İskandinav ülkelerinin izlediği yollar örnek alınacak.

Manisa'da kamyonet ile TIR çarpıştı: 15 ölü

Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde kasasında tarım işçisi taşıyan kamyonet, süt tankeri ile çarpıştı. Kazada kamyonette bulunan 15 kişi öldü 2 kişi yaralandı.

Kaza bugün saat 05.30'da Gölmarmara'ya bağlı Hacıveliler Köyü yakınlarında meydana geldi. Bir süt tankeri ile bağa asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerini taşıdığı belirtilen kamyonet çarpıştı.

İnşaat şirketine silahlı baskın

Bayrampaşa'da arazisinin üzerinden yol geçirilerek haklarının gasp edildiğini söyleyen bir şahıs, inşaat firmasını silahla bastı. İçeridekileri dışarı çıkartan zanlıyı ikna çabaları sürüyor

Maliye bakanı istifa etti

Açıklanan verilere göre oyların tamamına yakını sayıldı ve "hayır" diyenler ezici çoğunlukla, Aleksis Çipras hükümetine destek çıktı. Yunanistan Maliye Bakanı Varoufakis oyların çoğunluğunun sayılmasının ardından açıklama yaptı. Varufakis: "Bugün 'Hayır' oyu, demokratik bir Avrupa için 'Evet' oyudur" dedi. Eski Başbakan ve Muhalefet Lideri Antonis Samaras da partisinden istifa etti.

Kayıtlı 9 milyon 855 bin 29 seçmenin olduğu Yunanista n'da 20 bine yakın sandıkta oy kullanıldı.

Rakka; IŞİD'i vurdu

Amerika öncülüğündeki koalisyon kuvvetleri Cumartesi ve Pazar günü IŞİD’in başkent ilan ettiği Rakka ve civarındaki tesis ve yolları hedef aldığı saldırılarda en az 23 militanı öldürdü.

Amerika öncülüğündeki koalisyon kuvvetleri Cumartesi ve Pazar günü Suriye'nin doğusunda düzenledikleri hava saldırılarında en az 23 IŞİD militanını öldürdü.

IŞİD'in başkent ilan ettiği Rakka ve civarındaki tesislerin ve yolların hedef alındığı saldırılarda çok sayıda militan da yaralandı.

Koalisyon Sözcüsü Yarbay Thomas Gilleran, hava saldırılarıyla, IŞİD militanlarının Suriye içinde ve Irak'a askeri teçhizat ve silah sevkiyatının engellenmesinin amaçlandığını söyledi.

Tankların namluları Suriye tarafına çevrildi

Kilis'te konuşlanan tankların namluları, Suriye'de IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeye doğru çevrildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kilis'in Suriye sınırına sevk edilen tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları Suriye'ye doğru çevrildi. Türkiye-Suriye sınırında tanklar ve zırhlı personel taşıyıcıları belirli aralıklarla konuşlandırılarak, Türkiye'den Suriye'ye, Suriye'den Türkiye'ye geçmek isteyenlere izin vermiyor. Fırtına obüs topları ise kritik bölgelere konularak namlularını IŞİD'in bulunduğu bölgeye çevirdi. Alan hakimiyetini tamamen sağlayan TSK, teknolojik bütün imkanları seferber etmiş

Şakalaşırken bıçakladığı nikahsız eşini öldürdü

Edirne'de 15 yaşındaki K.K. şakalaşırken bıçakladığı nikahsız eşinin ölümüne neden oldu.

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde, 4 aylık hamile olan 15 yaşındaki K.K., nikahsız birlikte yaşadığı 26 yaşındaki Ali Demirsoy’u iddiaya göre mutfakta şakalaştığı sırada göğsünden bıçakladı. Ağır yaralanan Demirsoy, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, K.K. gözaltına alındı.

Tekin: ''MHP'nin öfkesi, suçluluk psikolojisidir''

CHP'yi takip eden muhabirlerle iftarda bir araya gelen Tekin, koalisyon görüşmelerine ilişkin daha sürecin başlamadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kimseye görev vermediğini dile getiren Tekin,  Meclis Başkanlığı seçimi konusunda MHP ile yaşanan tartışmalar konusunda da "7 Haziran'dan itibaren CHP çok yalın bir şekilde yapacaklarını kamuoyu ile paylaştı. Arka kapılarda konuşulacak bir şeyimiz yok. Önümüzdeki süreçte böyle devam edecek, şeffaf bir şekilde yürüyecek. Bizim milletten sakladığımız birşey yok. MHP'nin bu öfkelerini anlamaktan zorluk çekiyoruz, galiba suçluluk psikolojisi. Kimse bir siyasi partinin tercihini tartışmaz ama sayın  Deniz Baykal ve genel başkanımıza saldırı bir suçluluk psikolojisidir." diye konuştu.

Uyuşturucu Ticaretinden 5 Yıla Mahkum Oldu

Kayseri'de uyuşturucu satıcılığı yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 15 yaşındaki Y.K., 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Erdoğan başkanlığında son toplantı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran seçiminin ardından Başbakan’ın istifasını vermesi ancak yeni hükümet kuruluna kadar devam edecek olan müstafi durumundaki Bakanlar Kurulu’nu son kez kendi başkanlığında toplayacak. Toplantı, bir çok açıdan önem taşıyor.

Altınordu Yıldıray'ı Kiraladı

Altınordu, Osmanlıspor'un 25 yaşındaki golcü oyuncusu Yıldıray Koçal'ı 1 sezonluğuna kiralık olarak renklerine bağladı.

3 zamdan kimler yararlanacak?

10,9 milyon emeklinin tamamı bu ayki maaşlarını zamlı alacak. Enflasyon verilerinin açıklanmasıyla tüm emeklilerin zam oranı yüzde 4.76 oldu. Ancak bu ay, maaşlarda ekstra artışlar da yapılacak. Seyyanen artış ve Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) kesintisi zammı da bu ay hayata geçecek.

Döviz Kurunun Yükseleceği Endişesi Tedirgin Ediyor

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Türkiye ekonomisi için en kritik değişkenlerden birisinin döviz kuru olduğunu belirterek, “Kurun yükseleceği korkusu üreticiden, tüccara, işçiye, esnafa kadar her kesimi tedirgin etmektedi.

5G için ilk adım atıldı!

5. nesil mobil iletişim teknolojileri alanında Türkiye’nin yazılım ve donanım Ar-Ge kapasitesini güçlendirecek en somut adım Turkcell ve ASELSAN’dan geldi.

4G ihalesi sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "2 yıl daha bekleyelim 5G'ye geçelim" sözlerinin ardıdan ilk somut adım atıldı.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Aselsan Genel Müdürü Dr. Faik Eken, yapılacak çalışmaların kapsamına ilişkin bir çerçeve metne imza attı.

Tüik: Engelli Nüfustaki İşsizlik Oranı Yüzde 8,8

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bu yılki teması ‘kırılgan nüfus grupları’ olarak belirlenen 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü nedeniyle Türkiye’deki engelli nüfusun durumuna ilişkin bülten yayınladı.

Medical Park Ailesi İftarda Buluştu

Medical Park Tarsus Hastanesi’nin yöneticileri, hekimler, hemşireler, idari ve teknik personel ile aileleri, geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

AK Parti Teşkilatları Bir Araya Geldi

AK Parti Düzce İl Başkanlığının Anıtpark İftarının ardından tüm AK Parti teşkilatları İl Başkanı Hikmet Keskin başkanlığında bir kafeteryada bir araya gelerek çay içti ve sohbet etti.

Adana Askf'den Başkan Karalar'a 'Spora Destek' Teşekkürü

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASFK) Genel Başkanı Ali Gülleri ve yönetim kurulu üyeleri, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret ederek, amatör spor kulüplerine yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Belediyeden Yapı Denetim Şirketlerine Uyarı

İnegöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, yapı denetim şirketlerine yüklediği işleri görüşmek üzere Belediye Meclis salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Ayvalık Belediyesi Simit Arabalarına Standart Getirdi

Ayvalık Belediyesince yaptırılarak ilçedeki simitçilere dağıtımı yapılan kırmızı beyaz yeni nesil simit arabaları bir hayli beğenildi.

İstinye Karakolu'na Bombalı Saldırı Davasında Karar..

Haber: Özden ATİK/ İstanbul, DHA Avcılar'da 3 yıl önce bir polisin yaralanması ile İstinye Karakolu'na bombalı saldırı eylemlerine katıldığı iddiasıyla yargılanan Servet Göçmen, ağırlaştırılmış müebbet hapis ve toplam 168 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Borsada Birinci Seans Kapanış

Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugünkü birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.

Ramazan Ayında Öfke Kontrolü Önemli

Yozgat Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Özgül Karaaslan, Ramazan ayının yaz dönemine gelmesi ve çok uzun süre insanların aç kalması nedeniyle aşırı sinirlilik ve gerginlik çok sık gördüğünü belirterek, öfke kontrolünde özellikle Ramazan ayının amacını orucun anlam, önemini kavramak ve bunun dışında beslenme düzenine dikkat etmek gerektiğini söyledi.

Dopingli Çıkan Nurdan'ın Pişmanlığı

Kadın Milli Halter Takımı'nın tecrübeli sporcusu Nurdan Karagöz ile röportaj Dopingli çıkan Nurdan'ın pişmanlığı- Milli halterci Nurdan Karagöz: 'Dopingli çıktığımda sokağa dahi çıkamamıştım. Kendimi, sanki birisini öldürmüş gibi hissediyordum'- 'Dopinge karşıyım, hayatımda 'hiç olmasın' dediğim bir şey' ÖMER HAKAN KİBAR - Kadın Milli Halter Takımı'nın tecrübeli sporcusu Nurdan Karagöz, dopingli çıktığının açıklanmasının ardından kendisini cinayet...

Caz Festivali

Piyanist Jools Holland, İKSV tarafından düzenlenen 22. İstanbul Caz Festivali'nde konser verecek.

Piyanist Jools Holland, İKSV tarafından düzenlenen 22. İstanbul Caz Festivali'nde konser verecek.

Sanatçı, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde, yarın gerçekleşecek konsere 20 kişilik orkestrası Rhythm and Blues Orchestra'yla çıkacak.

İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Marc Almond'ın da sahne alacağı gecede Holland, caz, R&B, soul, gospel ve funk klasikleriyle, kendi bestelerini yorumlayacak.

Kkonserin açılışını Holland'ın son albümü Sirens of Song'da birlikte çalıştığı, İrlandalı şarkıcı Imelda May yapacak.

Yerli ve yabancı bir çok önemli ismi ağırlayacak olan festival, 15 Temmuz'da sona erecek.

Evlendikleri Suriyeli Kadınlar, Altınları Alıp Kaçtı

Aydın'da Şenol Aydın ile Ali Ak, dini nikahla evlendikleri Suriyeli kadınların gerdek gecesi para ve takıları alıp kaçması üzerine savcılığa başvurdu.

Aydın'da 39 yaşındaki Şenol Aydın ile 33 yaşındaki Ali Ak, bir tanıdıkları aracılığı ile tanışarak dini nikahla evlendikleri Suriyeli kadınların, aldıkları takı ve bir miktar parayla kaçtıkları iddiasıyla savcılığa başvurdu. Her iki kadının da gerdek gecesi rahatsız oldukları gerekçesiyle eşleriyle birlikte olmadıkları, kendilerini bekleyen otomobille kaçtıkları belirtildi.

Boşanmak İsteyen Eşini Av Tüfeğiyle Öldürüp İntihar Etti

Bilecik'te, işsiz Mustafa Örencik, boşanma davası açan 18 yıllık eşi Yasemin Örencik'i av tüfeğiyle öldürdükten sonra aynı silahla yaşamına son verdi.

Bilecik'te, işsiz 46 yaşındaki Mustafa Örencik, boşanma davası açan 18 yıllık eşi 3 çocuğunun annesi 36 yaşındaki Yasemin Örencik'i av tüfeğiyle öldürdükten sonra aynı silahla yaşamına son verdi.

Rizeli Kardeşler Mirası Motorlu Testereyle Ortadan İkiye Böldü

Rize'ye bağlı Çiçekli Köyü'nde babadan kalma ev konusunda anlaşmazlığa düşen iki kardeş ilginç ve benzeri duyulmamış bir çözüm buldu.

Rize'nin İkizdere ilçesi Çiçekli Köyü'nde babadan kalma ev konusunda anlaşmazlığa düşen iki kardeş ilginç ve benzeri duyulmamış bir çözüm buldu. Ahşap evi motorlu testere ile ortadan ikiye bölerek paylaşan kardeşlerden biri kendine düşen bölümü yıkıp yerine yeni ev yapınca ortaya da çok ama çok ilginç bir yapı çıktı.

Sivil Havacılık Dudak Uçuklatan Maaşla Personel Alıyor!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 3 hava trafik kontrolörü, 7 uçak kontrol ve bakım makinisti ve 5 pilot istihdam edecek.

RESMEN DUYURULDU

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvurular SHGM'ye istenilen belgelerle şahsen veya posta yoluyla 14 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

BUNLARA DİKKAT

Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen, başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, yerleştirmeleri yapılsa da iptal edilecek. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacak.

DOLGUN MAAŞ

Alınacak hava trafik kontrolörlerinden 20 yıl üzeri mesleki tecrübeye sahip olanlar 5 bin 938 lira, 10-20 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar 5 bin 576,53 lira, 0-10 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar da 5 bin 189,24 lira, uçak kontrol ve bakım makinistlerden 10 yıl üzeri mesleki tecrübeye sahip olanlar 7 bin 193,16 lira, 5-10 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar 6 bin 824,06 lira, 5 yıldan az mesleki tecrübeye sahip olanlar 6 bin 085,86 lira, pilotlar ise 20 yıl üzeri mesleki tecrübeye sahip olanlar 11 bin 92 lira, 10-20 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar 10 bin 404,46 lira ve 0-10 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar 10 bin 171,31 lira brüt ücretle istihdam edilecek.

Tamamen Yerli Otomobil 'Sazan' Seri Üretime Geçiyor

7 ülkenin deniz kuvvetlerinde görev yapan hücumbotları tasarladıktan sonra trafik kazasında hayatını kaybeden Kaan Onuk'un bir hayali daha gerçek oluyor.

Kaan'ın ilk çizimini yaptığı 'Sazan' adlı Otomobili Tuzla'daki hücumbot tersanesinde geliştiren babası Dr. Ekber Onuk, S 56 adlı tamamen Türk tasarımı otomobili seri üretime geçiriyor.

Efsane yerli otomobil Anadol'un tasarım ekibinde görev yapan Dr. Onuk, ''Hem benim hem Kaan'ın hayali S 56 ile hayata geçiyor.'' dedi.

TV Programında Evlenen Çift, Ramazanı Otogar'da Geçiriyor

Televizyon programında evlenen ancak evlendikten sonra maddi sıkıntılar çeken çifti, 2 çocuklarıyla Elazığ'da otobüs terminalinde yaşıyor.

Geçtiğimiz yıllarda bir televizyon programında evlenen ancak evlendikten sonra maddi sıkıntılar çeken Erdem-Hatice Fedakar çifti, 2 çocuklarıyla geldikleri Elazığ'da şehirlerarası otobüs terminalinde yaşıyor.

Hazırlayan: Gazeteci Yazar Nezir KARAYÜN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.