Öne Çıkanlar Esenler Belediyesi başbakanlık Kerimcan Güleryüz Kızılay Meydanı girişimcilik

Emeklilere Sendikalaşma Yolu Açıldı.

 
Emeklilere Sendikalaşma Yolu Açıldı.

MESK-MEMUR VE EMEKLİ SENDİKALARI KONFEDERASYONUNA BAĞLI YENİ EMEKLİ BİR SEN HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI.

MESK Genel Başkan Yardımcısı ve Diriliş Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR: " Konfederasyonumuza bağlı Yeni Emekli Bir Sen hukuk mücadelesi sendikacılık tarihine geçecek bir hak arayışıdır."

MESK-Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonuna bağlı YENİ EMEKLİ BİR SEN- Yeni Emekliler Birliği Sendikasının 09.10.2019 Çarşamba günü saat 10.30 da Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6.Hukuk Dairesi Başkanlığındaki duruşmasına MESK Konfederasyonu Genel Başkanı Muzaffer KALA, Genel Sekreter Muhammed Hasan COŞKUN, Genel Başkan Yardımcısı Sultan ŞENER,Genel Başkan Yardımcısı İrfan ODABAŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konfederasyona üye Sendikalardan Diriliş Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR, Hak Bir-Sen Genel Başkanı Nail SARIKAYA ve diğer sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri emeklilere destek için katıldılar.

MESK Konfederasyonu Genel Başkanı Muzaffer KALA, 6.Hukuk Dairesinin kararı hakkında;

"İstinaf başvurusunun kabulü ile ilk derece Mahkemesinin YENİ EMEKLİ BİR SEN’i kapatma ve yok sayma kararının kaldırılmasına, Yargıtay tarafından bozulan aynı yönde verdiği 05.03.2019 tarihli kararında direnilmesine karar vererek, tarih yazan, Türk Yargı tarihine geçecek kararın altına imza atan 6. Hukuk Dairesinin Başkanı ve üyesi olan Hakimleri 12 milyon 600 bin emekli adına, MESK Yönetim kurulu adına ve bağlı tüm sendikaların yönetim kurulu ve üyeleri adına kutluyorum.

Türkiye'deki emeklileri Sendika çatısı altında örgütlemek için 2003 yılından beri Ankara Valiliğinde ve Çalışma Bakanlığı bürokrasisinin ağırdan alan, kasıtlı ve maksatlı, keyfi engelleyici tutumu ile Yargıda verdiği hukuk mücadelesini kazanan YENİ EMEKLİ BİR SEN Genel Başkanı İsrafil ODABAŞ ve ekibi Yönetim kurulu Üyelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."Dedi.

MESK Genel Başkan Yardımcısı ve Diriliş Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR: " Konfederasyonumuza bağlı Yeni Emekli Bir Sen hukuk mücadelesi sendikacılık tarihine geçecek bir hak arayışıdır. Maalesef ülkemizde emeklilerin sendikalaşma hakkı kanunlaşmış değildir. Türkiye de bir ilki konfederasyon olarak MESK-MEMUR VE EMEKLİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU olarak biz gündeme getirmiş olduk. Adında Emekli olan ilk ve tek sendika Yeni Emekli Bir Sen ve adında Emekli olan ilk ve tek konfederadyon da MESK-MEMUR VE EMEKLİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU dur. Yeni Emekli Bir Sen'in genel başkanı sayın İsrafil Odabaş tecrübeli bir sendikacıdır. Ekibiyle birlikte verdiği bu hukuk mücadelesindeki emekleri için teşekkür ediyoruz. Emeklilerin sendikalaşmasının önündeki engellerin kaldırılması için mahkemenin vermiş olduğu bu karar sonrası Ankara Valiliğinin Emeklilerin Sendikalaşması hakkını tanıması gerektiğini düşünüyoruz .Tanımayarak hukuki süreci devam ettirme hakkını kullanmak isterse de bilinsin ki konfederasyon olarak bizde sayın İsrafil Odabaş'ın öncülüğünde Yeni Emekli Bir Sen ile birlikte Emeklilerin Sendikalaşma hakkını alana kadar haklı mücadelemizi bu hakkı alana kadar devam ettireceğiz." Dedi.

--

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.