Öne Çıkanlar Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu iphone 8 Türk Eğitim-Sen İstanbul Nursema bahçeşehirspor

DEVA “Eğitimde Sağlık bizim işimiz”

 Okul kurucuları Gönen ve Uşaklıoğlu’nun düzenledikleri eğitimcilerin buluştuğu iftar ve anıtım yemeğinde Okul müdürü Mustafa Yaman’da katılımcılar ile yakından ilgilendi.

Hemşirelik eğitimi, Anestezi teknisyenliği, Acil Tıp Teknisyenliği ve Radyoloji teknisyenliği alanlarında eğitim vermeye hazır ve ilk yıl için 500 öğrenci kapasitesi bulunan okul, sağlık eğitiminde bölge okulları arasında en çok tercih edilen okul olmaya hazırlanıyor.


“Okulumuz beklentilerin üzerinde olacak”

Okul hakkkında bilgiler veren Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, “Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Deva Eğitim Kurumları bünyesinde açılan ilk Anadolu Sağlık Meslek Lisesidir. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri Yönetmeliği çerçevesinde  kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan bir kuruluştur. Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Türkiye'nin birçok alanda öncüleri olan seçkin, başarılı, uzman akademik ve yönetsel kadroları ile özgür düşüncenin ışığında, çağdaş, araştırmacı ve yenilikçi, temel kültür konularına ve teknolojiye hakim, dünya kültürüne erişmiş, kendi özbenliğini güçlendirmiş sağlık ordusu  yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, çağdaş eğitim program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük bir eğitim yapmaktadır. Benzer eğitimi veren Amerika'da ve Avrupa'daki okullarla  öğrenci değişimi ve afiliyasyon görüşmelerimiz devam etmekte ve yakın zamanda olumlu sonuçlanacağı müjdesini şimdiden verebiliriz. Yıllarca hekim, hemşire ve diğer sağlık personellerini yetiştirmiş olan kurucularımız aynı zamanda okulumuzda eğitim koordinatörü olarak meslek derslerinin  yeni ve bilimsel materyallerle desteklenmesini düzenleyecekler ve pratikteki tecrübelerini öğrencilere aktaracaklardır” diyerek okulun eğitim hedefleri hakkında bilgiler verdi.

“Eğitim alanlarımız geleceğe hazırlayacak”

“Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, bünyemizde verilecek dersler Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği (ATT), Anestezi Teknisyenliği, Radyoloji Teknisyenliği eğitimleri uzman kadromuz yanında gelişmiş teknolojilerimiz ile sunulmaktadır. Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 7500 metre kare kapalı alanı ve 2500 metre kare bahçesi ile gerçek bir kampüs niteliğindedir. Öğrencilerimizin konforlu bir ortamda eğitim görmeleri  hep önceliğimiz olacaktır. Bu şekilde bir taraftan eğitim görürken diğer taraftan ferah bir çevrede sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri bir ortama sahip olacaklardır. Sözün özü olarak diyoruz ki," Eğitimde Sağlıkta bizim işimiz” dedi.

“Kalitemiz Eğitim danışma kurulumuzda gizli”

Deva Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi eğitim kurulunda eğitim kalitelerinin sırrının olduğunu ifade eden Gönen danışma kurulunda bulunan; Prof. Dr. Hidayet Akdemir Medicana İnternational Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı, Prof. Dr. Erşan Aygün Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi        Genel Cerrahi Uzmanı, Prof. Dr. Ali Bayram Ataköy Ekomar Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı, Prof. Dr. Bülent Okan Yıldız Hacettepe Ü.Tıp Fakültesi (Uluslararası Eğitim Danışmanı)Endokrinoloji ve Met. Hast.Uzmanı, Prof. Dr. A.Baki Kumbasar İ.Ü Saglık Bilimleri Fakültesi Sağlık yönetimi Bölümü, Prof. Dr. Mustafa Yenigün Haseki E.A Hastanesi Dahiliye Kliniği Eğitim Sorumlusu,  Prof. Dr. Veliddin Yedigöz İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi            Kadın Hastalıklar A.B.D. , Prof. Dr. Fehmi Tabak İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi  Enfeksiyon Hastalıkları A.B.D, Prof. Dr .Atila Semerciöz Bağcılar E.A Hastanesi Üroloji Kliniği Eğitim Sorumlusu, Doç. Dr. Fatih Göktay Haydarpaşa Numune Hastanesi            Cildiye Uzmanı, Doç. Dr. Haluk Özkul Haseki E.A Hastanesi KBB Eğitim Sorumlusu, Prof. Dr. Yahya Paksoy Medipol Üniversitesi Radyoloji Uzmanı’na gelecek nesiller yetiştirmede attıkları bu adımla birlikte olduklarından dolayı teşekkür etti. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.