Öne Çıkanlar Esenler Belediyesi iktidar gazete Esenyurt haberleri adom ajans yerel haber

Alev geciktirici teknoloji
 DuPont, yapı sektörü için geliştirdiği yeni özelliklere sahip patentli teknoloji ile yapıların korunması konusunda insan hayatını korumaya ve maddi hasarların azaltılmasına yönelik önemli bir adım daha attı. DuPont  malzeme bilimi ve kimya alanlarında sahip olduğu birinci sınıf bilgi birikimini çevre dostu vizyonuyla birleştirerek geliştirdiği yeni buluşu DuPont™ Tyvek® FireCurb™ ile nefes alan su yalıtım örtülerinin piyasaya rekabetçi bir fiyatla sunulmasına olanak veriyor. Yeni ürün, çatı ve duvarlar için uyumlu yüksek dereceli alev geciktirici seviyesi ile ayırdediliyor.

Malzeme biliminin ve kimyanın çeşitli alanlarında kendi teknik bilgisini ve birinci sınıf kalitesini birleştirerek

DuPont™ Tyvek® FireCurb™ geliştirilmiştir, yeni nefes alan su yalıtım örtüleri uzun dönem korumada

alev geciktirici performansa , etkili buhar geçiş özelliğine, enerjinin etkili kullanımına ve iç komfora sahiptir.

DuPont™ Tyvek® FireCurb™ resmi, tüm hakları saklıdır.

 

 

 

DuPont™ Tyvek® ürünlerinin uzun dönem koruma, etkili buhar geçişi, etkili enerji kullanımı ve iç konfor gibi çok yönlü ve bilinen mevcut özelliklerine alev geciktirici performans özelliği de eklenerek geliştirilen yeni nefes alan su yalıtım örtüleri pazarda DuPont™ Tyvek® FireCurb™ ticari markasıyla sunuluyor. 

 

DuPont™ Tyvek® FireCurb™ ürününü seçmek, yapılar üzerindeki önemli olumlu etki ile birlikte çok gelişmiş bir teknolojiye yatırım yapmak anlamına gelmektedir

 

DuPont Yapı Çözümleri, Türkiye, İsrail, Kafkas Ülkeleri ve Irak Bölge Müdürü Hanefi Küçük ürün ile ilgili olarak “DuPont, DuPont™ Tyvek® nefes alan su yalıtım örtülerinin koruma

performansı ile   yapı portföyüne yeni bir boyut kazandırmıştır. Alevler DuPont™ Tyvek® FireCurb™ ile karşılaşınca duruyor, azalıyor ve sonunda sönüyor. Suya ve rüzgara karşı yüksek korumaya sahip olan Tyvek® FireCurb™ zeminden dış kaplama arasında kalan her yerdeki alev yayılımını engelliyor. Bu yeni ürün apartman sakinleri ve itfaiyeciler için ciddi bir koruma sağlarken aynı zamanda yangından doğan zararı ve maddi hasarı en aza indirir” dedi.

 

Klasik bir şekilde yalıtım malzemesinin dış kısmına uygulanan veya duvar yapı sisteminin içine entegre edilen ve kurulum süresince de koruma sağlayan DuPont™ Tyvek® FireCurb™ nefes alan su yalıtım örtüleri, binalar gibi uzun vadeli ve önemli yatırımların korunmasında mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Su yalıtım örtüleri havalandırmalı yüzeylerde, yağmur koruma sistemi olan cephelerde (open rain screen cladding), ahşap iskeletlerde ve çatılarda kullanıma uygundur.

 

Bir binanın yapı malzemelerinin yangın süresince gösterdiği davranışlar o binanın güvenlik performansını gösteren en önemli etkidir.  Bir çok ürün içerisinde daha az yanan malzemeler barındırır veya alev koruyucular maddenin tam ortasına veya kaplama yoluyla montajdan önce veya sonra yerleştirilir. Bu uygulamalar kontrolde tutulabilen küçük yangınları veya yavaş ilerleyen yangınları önlemede çok etkili olmakla beraber apartman sakinlerine kaçmak için daha fazla zaman kazandırmış olur ve böylece hayat kurtarır. Eskiden kullanılan pek çok etkili alev koruyucular halojen (özellikle klor ve/veya brom) içerir. Bu halojenler, madde yanmaya başlayınca diğer gazları tutar ve yangını söndürürken veya azaltırken oluşabilecek karışık reaksiyonları engeller. Diğer yandan eğer bir yangın alev koruyucu malzemenin içinde yaratılmışsa, halojenler serbest kalabilir ve herhangi bir buharda zehirlenmeye veya duman oluşumuna sebep olabilir, bu nedenle imalatçılar farklı alternatifler aramaktadır.

 

DuPont™ Tyvek® FireCurb™’ ın çeşitleri, yüksek yanma koruması özelliğiyle nefes alan su yalıtım örtüleri Avrupa’da 2012 sonbaharından itibaren piyasaya sunulmuştur ve ahşap iskeletli yapıların havalandırmalı cepheleri ve cephe membranları için yüksek yapılardaki uygulamalara elverişlidir. DuPont™ Tyvek® FireCurb™ resmi, tüm hakları saklıdır.

                                     

 

 

DuPont esnek alev koruyucu su yalıtım örtüleri ayrıca duman oluşumunu azaltır ve nefes alan su yalıtım örtüsü yandığında insanlar kolayca yanan binadan çıkabilirler

 

DuPont Yapı Çözümleri, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika teknik pazarlama uzmanı Carlo Weber “Esnek su yalıtım örtülerinin yeni serisi, herhangi bir halojen madde içermeyen DuPont™ Tyvek® FireCurb™ mükemmel bir alev koruyucu teknolojiye sahiptir. Bu yeni ürün serisinde, DuPont tescilli teknolojilerini, yapı endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmiş bir kombinasyon ile  yapı yalıtım örtülerinden bir aile yaratmak için kullanmıştır.

 

Sadece tek bir kıvılcım bile büyük felaketlere yol açabilir. Bina yangınlarında, herhangi yanıcı bir madde varsa alevler kolayca kontrolden çıkabiliyor ve ortaya çıkan hasar hesaplanamıyor. Genelde ilk dört dakika yangını körükler. Ancak beş dakika sonra, yangın ortaya çıkar ve oda sıcaklığını hayatı tehlikeye atacak kadar yükseltir. Dokuz dakika boyunca, yangının yayılmasından dolayı ciddi bir tehlike doğar. Sıcaklığın 1000 dereceye veya daha fazlasına çıktığı yangınlarda ‘elektrik atlaması’ meydana gelebilir. Sonuç olarak, gelişmiş alev koruyucu yapı ürünlerinin geliştirilmesinin gerekli olduğu açıktır.”

 

 

DuPont™ Tyvek® FireCurb™ hakkında daha fazla bilgi için, www.FlameRetardant.tyvek.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

DuPont™ Tyvek® FireCurb™ technolojisini tanitan kisa bir video youtube’de:

http://www.youtube.com/watch?v=QsSKbxMm_Ec&feature=youtu.be

 

 

DuPont™ Tyvek® Hakkında: DuPont™ Tyvek® örtüleri son yapılan test sonuçlarının da gösterdiği üzere kanıtlanmış uzun dönemli dayanıklılık ve direnç sağlar ve DuPont™ Tyvek®  örtülerini farklılaştıran birkaç kilit özellik onu, gerek yeni inşaatlar gerek geçmiş hazineleri korumak açısından bugünün yapılandırma projelerinde en ideal seçim haline getirmektedir.

Yüksek kaliteli tek katmanlı yapısı sayesinde eşsiz olan DuPont™ Tyvek® doğal buhar geçişine izin verirken aynı zamanda su geçişlerini engeller. Labirent oluşturacak şekilde birbirlerine bağlanmış milyonlarca mikrofiberin birleşmesinden dolayı nem geçirmez ve yapısındaki doğal gözeneklerden su buharının geçmesine izin verir.

 

DuPont Yapı Çözümleri Hakkında- DuPont™ Tyvek® ve DuPont™ AirGuard® ,DuPont Yapı Çözümleri ürünleridir. Yenilikçi enerji tasarrufu sağlayan sistemlerden şık ve uzun ömürlü yüzey çözümlerine kadar DuPont Yapı Çözümleri’nin  kapsamlı  sunum alanı inşaat ve mimarlık yelpazesinde yollar, köprüler ve diğer altyapılar ile peyzaj ve bahçe düzenlemelerinde aynı zamanda modern ve tarihi yapıların korunması ve yenilenmesinde modern inşaat alanına büyük katkılarla güvenlik, dayanıklılık, şıklık ve enerji tasarrufu  sağlar.

 

DuPont Yapı Çözümleri tarafından yönetilen markalar ve ana ürünler DuPont™ Corian® (www.corian.com.tr) , DuPont™ Zodiaq® (www.zodiaq.co.uk), DuPont™ Tyvek® (www.tyvek.com.tr) , DuPont™ Energain® (www.energain.co.uk), DuPont™ Typar® (www.typargeo.com) ve DuPont™ Plantex® (www.plantexpro.dupont.com).


 DuPont Hakkında – DuPont, uluslararası bilim ve teknoloji firmasıdır. 1802 yılında kurulmuş olan DuPont bilim yoluyla insanların hayatını daha iyi, daha güvenli  ve  daha kolay hale getiren çözümler üretmeye ve sorunları çözmeye çalışmaktadır. 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren DuPont, tarım, beslenme, elektronik, iletişim, güvenlik ve korunma, konut ve inşaat, taşıma ve tekstil konularını kapsayan sektörlere yönelik geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.dupont.com adresini ziyaret edin.

 

 

DuPont Oval logo, DuPont™, AirGuard®, Corian®, Enercor®, Energain®, Plantex®, Typar®, Tyvek® ve Zodiaq®, E. I. du Pont de Nemours ve Şirketi ve onun bağlı şirketlerinin ticari markaları ve tescilli ticari markalarıdır.

 

 

DuPont™ Yapı Çözümleri  medya kontak bilgileri :

 

Manifesto

Pınar Pişkin, pinar@manifesto.tc; +90 507 789 8930

Zuhal Gürdamar zuhal@manifesto.tc +90 507 789 89

 

 

DuPont Yapı Çözümleri: Claudio Greco, DuPont Yapı Çözümleri, Halkla İlişkiler & Medya İlişkileri Yöneticisi (Avrupa, Orta Doğu, Afrika), claudio.greco@dupont.com

Claudio Greco, DuPont Yapı Çözümleri, Halka İlişkiler ve Medya İlişkiler Müdürü (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) claudio.greco@dupont.com

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.