Ülkemiz üzerinde karanlık emelleri olan odakların bize yaşattığı terör olayları ile karşı karşıya kaldığımız şu günlerde hepimiz çok sıkıntılı anlar yaşıyoruz. Bir taraftan ana kuzuları bir bir şehit mertebesinde toprağa düşerken onların anne, baba, eş ve evlatlarının derin üzüntüsünü bizlerde yüreğimizin ta derinliklerinde hissediyoruz.
Biz yaştakiler bu ülke üzerinde oynanan oyunların çeşitli dönemlerde bizzat canlı şahitleriydik. Kimi zaman toplumun ideolojik fraksiyonlara ayrılarak kutuplaştırılması sonucu kardeş kavgaları ile kimi zamanda darbelerle savrulduk. Hep bu yaşananlardan ders çıkarmaya bir daha aynı tuzakların kurbanı olmamayı yeğledik ama gel gör ki bu ülkenin büyük güç olmasını istemeyenler, bu coğrafyada dimdik ayakta olan ülkemizi bölmek parçalamak olmadı kargaşa çıkarmak için uğraşıp durdular. Daima gizli bir el ülkeyi karıştırmaya içten içe huzurunu kaçırmaya devam etti.
İşte şimdi yine büyük bir oyunla karşı karşıyayız. Bu ülkede birilerinin maşası olanlar ya da birilerinin çıkarı için çalışanlar; içeride ve dışarıda yine huzur kaçırmaya, tarih ve kültür birliği içerisinde, birçok ortak paydaya sahip, yıllarca yan yana yaşayan hatta çeşitli cephelerde omuz omuza mücadele edip kanlarıyla canlarıyla, birliktebu ülkeyivatan yapaninsanlarımızı ayrıştırmaya, birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Oysa biz Anadolu’da yıllarca çeşitli ırk, din ve mezhepteki insanlarımızla yan yana yaşadık. Komşuluk ettik, kız alıp verdik, ticari ortaklık yaptık. Etle tırnak olduk nasıl başka gözle bakarız. Tek bayrak, tek vatan, tek millet diyen herkes ırkı dili mezhebi ne olursa olsun bizim kardeşimizdir.Azıcık tarihe meraklı geçmişte bu oyunların başka şekillerde sergilendiği hadiseleri bilenler tahriklere kapılmadan olaylara daha serinkanlılıkla bakabilmektedirler.Aslonanacılarımızı kalbimize gömerek oyunlara gelmeden, kurulan tuzaklara düşmeden bir avuç toprak bile kaybetmeden torunlarımızın geleceği olan bu güzel ülkeyi huzur ve selametle yine torunlarımıza emanet etmektir. 
Ne yazık ki karşımızda savunmasızinsanları hatta çocukları bile acımasızca ve şerefsizce katleden bir değil birkaç tane terör örgütü var. Devletimiz ve Güvenlik Güçlerimiz bu vatanın birlik ve beraberliği ve değişmez sınırları için cansiperane mücadelesini sürdürürken aynı zamanda kurulan tuzakları önleyebilme gayreti içindedir. Kar kış soğuk ayaz demeden yirmidört saat eller tetikte mücadele veren bu kahraman evlatlarımız biz daha güzel bir ülkede yaşayalım diye vatan bekçiliği yapmaktadırlar. Her biri vatanımızı düşmanlardan temizlemek için şehit olmayı göze alarak canı pahasına görevden göreve koşmaktadır.Tıpkı Çanakkale’de, Anafartalar’da olduğu gibi. Aradan geçen yıllara rağmen halen dipdiri kalan  “Çanakkale Ruhu” ile. 
İşte bu nedenle sosyal medyanın kışkırtıcı etkisine, toprağa verdiğimiz evlatlarımızın dayanılmaz acısına, her birinin yürek yakan hikâyelerine rağmen birlik ve beraberliğimizi bozacak bizi birbirimize düşürecek her türlü tavırdan uzak olmalıyız. Bu dönemde son derece dikkatli ve aklıselim davranmak zorundayız. 
Evet, acımız ve öfkemiz çok büyük. Öfkemiz unutmayalım ki sadece vatan hainlerine ve teröristlere bunu çok dikkatli ayırt etmek durumundayız. Siyasi görüşümüz, etnik kimliğimiz, mezhebimiz ne olursa olsunkışkırtmalara ve tahriklere kapılmadan sağduyulu davranarak sabır ve metanetle olaylara yaklaşmalı, ülkemizin bekası için birlik ve beraberliğimizi bozacak iç ve dış düşmanlarımızın sevindirecek hareketlerden uzak olmalıyız. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.