Aşk yok edilmez bir olgudur; kurşun geçirmezdir, tükenmezdir, ölümsüzdür ama eğer bir şey yok oluyorsa, bitiyorsa, tükeniyorsa o şey aşk değildir. Aşkın gerçeğini buradan anlayabilir insan.
Aşk nedir? Sorusuna her insan bir cevap verebilir. Ama aşk gerçekte nedir ve bu gezegende aşk adı altında olan biten nedir? Daha derinden baktığımızda tüm yazıların, filmlerin, şarkıların, görsellerin, şiirlerin, tanımların, anlamların, kuralların, kalıpların, şablonların, yasakların, duygusallığın, romantizmin, zevk yemlerinin ve diğer ifadelerin aşkın gerçeğini ortaya koymadığı ve koymadığını görürüz. İşte bu yüzden insan hayat boyu bu sahte şeyin peşinden amaçsızca koşarak sürekli acılar çeker. Muazzam hazırlanmış mükemmel bir illüzyondur ve kişi eğer istemezse bu yanılgıdan asla çıkamaz.
 
 “ Gerçek aşk kendinden geçmektir, kendini aşmaktır ve kendini bulmaktır.”
       (Büyük Üstad  Akif Manaf) 

Aşk acısı derler, aşk özlemi derler, aşk fakiri derler, eski aşk ve yeni aşk derler. Oysa aşk acı içermez, özlem içermez, eskisi, yenisi, olmaz. Gerçek aşk tanımsız bir olgudur, yok olan ve var olan, kaybedilen veya kazanılan bir şey değildir. Bedensel, zihinsel, duygusal ve nesnel dünyayla ilgili bir şey asla değildir. Aşk yok olan ve bir gün var olacak, olması beklenen ve mutluluğa o zaman ulaşılacak olan bir şey değildir. Yokken mutsuz eden varken mutlu edemez; yokluğu mutsuz edenin varlığı mutlu edemez. Aşk hep vardır, var olmaya devam etmektedir ve ebediyen var olacaktır.

Genelde bu Dünya da aşk deyince çoğu ifadeler eril ve dişil arasında olan çekime vurgu yapar. Oysa gerçek aşk tüm varlıkları içinde barındıran en büyük kutsallıktır. Çünkü varoluşsal sevgi evrenseldir ve onun tek bir adresi yoktur. Bu sevginin adresi insanlıktır ve evrendeki tüm canlı varlıklardır.

Gerçek aşk kişiye kendini iyi hissettiren anlamlı duygularla, ihtiyaçlarla ve dürtülerle ilgili bir şey değildir.Günümüzün insanı gerçekten sevemez çünkü sevginin ne olduğunu bilmez. İnsanların sevgi dedikleri şey duygusal tatmin için hoşlandıkları şeyleri yapmaktır. İnsanlar birbirlerinden hoşlanır ve hoşlandığı kişiyi duyularını  tatmin etmek için kullanma olayına sevgi derler. Gerçek aşk ise anlamsızdır çünkü “ben” orada yoktur ve “ben” orada olmayınca mantık da yoktur. İnsan onu anlamlandıramaz. Gerçek aşk ortaya çıkınca hiç bir anlam yoktur. Anlam varsa “ben” vardır. Aşk yoktur. Gerçek aşk anlatılmaz yaşanır denen türden bir gizemdir. Aşk sizsiniz ne olursa olsun aşk hep sizinledir ama siz görüp, yani kendinizi görüp yaşayabiliyor musunuz?Maalesefbunun cevabı hayırdır. Çünkü genel yaşam içinde, nesnel, dışa dönük, ölüme tabi geçici yaşam içinde bu imkansızdır.

Peki, aşka nasıl ulaşabiliriz? Nedir aşkınYOLU? İşte bu yol Kendini aşma yoludur, yani geçici nesnel olan her şeyi aşmak ve gerçek kendine yani ruha öze ulaşmak! Bunu için Bu dünya da verilmiş olan en kadim ve hatta tek araç Orijinal Yoga Sistemi’ dır.Sizde bu aracı kullanarak maddi ve yapay kendinizi aşıp gerçek kendinize ulaşın; gerçek aşk ve sevgiyle tanışın. 

“Aşk ruhun ebedi eylemidir ve varoluşun ta kendisidir.”
      (Büyük Üstad Akif Manaf )
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.