Öne Çıkanlar Taksim cumhuriyeti meydani Bebekle Araba Yolculuğu yelda tayyareci ziya duman zabıta ekibi

Yılmaz, Beylikdüzü Aday Adayı
 Demokratik katılımın bireysel hak ve vatandaşlık görevi olduğu, ülke genelinde 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin demokrasi sürecinde geliştiği göz önüne alınarak  değerlendirildiği bu ortamda; siyasette, kabul edilebilir pozitif rekabet ve hizmet anlayışımızla aktif siyasi hayatımı yerel yönetim alanında tercih etmiş bulunmaktayım.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adayı oluşumun nedenleri arasında AK Parti'nin belediyecilik anlayışının, öteden beri süregelen klasik belediyecilik anlayışından daha üstün ve verimli sonuç getirmesinden kaynaklanmaktadır.

 

AK Parti camiasında hizmette yarışmak, hizmet alanında farklı çözüm önerileriyle, insan ve hizmet odaklı anlayışı  hakim kılmak esastır.  Partimiz içerisinde birçok aday adayı arkadaşımızın bulunması, birbirimizin hizmet arzusunun önünü kesmek değil bilakis farklılık zenginliğimizin olmasından dolayıdır.

 

Bu zamana kadar AK Parti bünyesinde, ülkeye hizmet eden arkadaşlarımızın çabalarını, eserlerini büyük bir heyecan ve gururla desteklediğimiz gibi, bundan sonra da her bir arkadaşımızın ortaya koyacağı katkıları da ciddiyetle önemsediğimizi belirtmek istiyorum.

 

AK Parti camiasında yetki ve sorumluluk makamında olan çalışma arkadaşlarımızın alternatiflerinin ortaya çıkması, sürdürülebilir hizmet anlayışı ve iktidar olmanın devamı açısından gerekli olduğu gibi , davamızın diri ve sürekliliği açısından da gereklidir.

 

2014 yerel seçimlerinin yapılacağı dönemde aday adaylığı sürecinde yer alan arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin, AK Parti camiasındaki dava bilincini hissederek tatlı ve faydalı bir rekabet içerisinde bulunması, ne ayrıştığımızı ne de birbirimizi yıpratarak makam peşinde olduğumuzu gösterir. Biz AK Parti'yiz, biriz, beraberiz, büyük bir aileyiz...

 

Partimizin yetkili kurulları, 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü adayımızı resmi olarak ilan ettiğinde, biz yine et ile tırnak gibiyiz. Partimizin lideri, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği arkadaşımızın seçimlerde başarılı çıkması, partimizin Beylikdüzü'ndeki iktidarının devamı için gece gündüz canla başla çalışmaktan, sırtımızdaki son teri akıtana kadar çaba sarf etmekten asla ve asla imtina etmeyiz.

 

Aday adaylık başvurumun ve diğer aday adayı arkadaşlarımın bu yoldaki çabalarının da Beylikdüzü adına, ülkemiz adına, partimiz adına hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyor, bu vatan için hizmet üreten, insani değerlerimize katkı sunan herkes için Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.

 

 

       BİYOGRAFİ....

 

Gümüşhane (1967) doğumlu Dr. A.Atilla Yılmaz, eğitim hayatını Trabzon'da tamamladı. Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetinin ardından 2 yıl süren mecburi hizmetini Afyon Devlet Hastanesi'nde yerine getirdi.

 

Tıp alanındaki uzmanlık sınavını başarıyla geçen Dr. A. Atilla Yılmaz,  İstanbul İlkyardım Hastanesi'nde Genel Cerrahi İhtisasını kazandı, 1996 yılında ise İstanbul Eyüp Hastanesi'nde Genel Cerrah olarak uzmanlık görevine başladı.

 

İstanbul Üniversitesi'nda "sağlık politikaları" ve "sağlık işletmeleri" üzerine yöneticilik pozisyonunda yüksek lisans eğitimi alan Dr. Atilla Yılmaz, 1998 yılında tayin olduğu Trabzon  Fatih Devlet Hastanesi'nde geçireceği kesintisiz 10 yıllık hizmetinde; "kalite yönetim temsilcisi" "başhekim yardımcılığı" ve "başhekim" gibi görev alanlarında bulundu. "Sağlıkta dönüşüm" programında geçiş dönemini başarıyla tamamladıktan sonra 2008 yılında İstanbul Beylikdüzü Kolan Hastanesi'nde Başhekim olarak göreve başladı. Halen aynı hastanede Başhekim olarak çalışmaktadır.

 

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden Dr. A. Atilla Yılmaz, özellikle ekip çalışması ve takım ruhunu önemserken, disiplinli hareket edilmesiyle, başarının kazanılacağına olan inancıyla, spor, sanat, kültür ve sivil toplum kuruluşu organizasyonlarında aktif görevler üstlendi. Üniversite basketbol takımı ve Trabzon İdman Ocağı Spor Kulübünde uzun yıllar takım kaptanlığı yaptı. Trabzon’da; futbol dışında, salon sporlarında da başarılı olabileceği inancı ile kurduğu SSK voleybol takımının 1. Lig'e çıkmasında Başhekim ve Kulüp Başkanı olarak ciddi katkı sağladı.

 

İslam alemini derinden etkileyen kardeş ülke Pakistan'daki büyük depremin ilk gününde Kızılay'ın organize ettiği sağlık yardımında ekip başkanı ve aktif cerrah olarak görev üstlenen Dr. A. Atilla Yılmaz, 1 ay boyunca gönüllü olarak yer aldığı  organizasyonda Pakistanlı kardeşlerimizin yaralarının sarılmasında fedakar davranışlar sergiledi.

 

Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İsveç, Sudan, S.Arabistan, Belçika, Avusturya gibi ülkelerde, çeşitli konuları ihtiva eden alanlarda inceleme ve kısa süreli eğitimlerde bulunan Dr. A. Atilla Yılmaz,  İstanbul Beylikdüzü AK Parti iİçe Teşkilatı'nda Dış İlişkiler ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu. Beylikdüzü Eğitim ve Kültür Vakfı kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı da olan Dr. A. Atilla Yılmaz, aynı zamanda Beylikdüzü Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı'nı da yürütmektedir. Beylikdüzü Spor Kulübü'nde iki yıl boyunca yöneticilik de yapan Dr. A.Atilla Yılmaz'ın, Diş Hekimi Şükriye Yılmaz ile 20 yıllık evliliğinden; Reyhan, Zeynep, Ayşe ve Emine adlı dört kız çocuğu bulunmaktadır.

 

2014 Yerel Seçimleri'nde Beylikdüzü Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapan Dr. A. Atilla Yılmaz'ın belediyecilik alanındaki etkin düşüncesi; hizmetin yerinde yapılması ve ulaştırılması, adil yönetim, sürdürülebilir kentsel yaşam ve insan odaklı yerel yönetim anlayışı eksenindedir.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.