Öne Çıkanlar Beylikdüzü Haberleri esenyurt belediyesi beylikdüzü belediyesi Büyükçekmece yerel haber

Beylikdüzü’nde Uzun ve İmamoğlu Rant Uzlaşması mı var?
İşgalden, yapılaşmaya, görevi kötüye kullanmaktan haksız kazanca, tehditten saldırıya, Belediyecilikten Particiliğe daha birçok konuda, CHP belediye eski meclis üyesi Cemal İnan ile çok özel bir röportaj yaptık. 
Sorularımıza samimi açıklamalarda bulunan Cemal İnan,“Ben gerçek CHP liyim CHP kimsenin tekelinde olan bir parti değildir şahısların yaptığı yanlışlar partiye mal edilemez” dedi.
Belikdüzü Gazetesi; Sayın İnan geçtiğimiz yıllarda uzun yıllar tartışılmasına rağmen ancak 775 sayılı yasa gereği yıkımına karar verilen yeşilbant işgali olan, Beykonaklarının yapı denetim işini üstlenmiştiniz bu durumun tarafınızın bilgisi dâhilinde yapıldığı ve Beykonaklarına sizin verdiğiniz belge ile iskan alındığı söylenmekte bu konudan neler söyleyeceksiniz?
Cemal İnan; Bu konuda beni aradığınız için teşekkür ederim. Açıkladığınız gibi bu konutların yapı denetim işini 4708 sayılı yasaya göre ve onaylı projesine, ruhsatlarına uygun şekilde şirketimiz yapmıştır. 2007 yılı içersinde inşaat tamamlanmış ve tarafımızca iş bitirme belgesi verilmiştir. Bu tarihten sonra anılan yerle ilgili denetim faaliyetimiz hukuken son bulmuştur. İşgale konu olan yeşil alan kamuya ait başka bir parseldir buranın Beykonakları sitesine duvarla çevrilip kapatılması kabul edilemez bir durumdur. Özellikle CHP İlçe Başkanlığı Makamında bulunan kişinin bu işgali yapması bir partili olarak tarafımı ciddi rahatsız etmiştir. Bu parsel üzerinde kaçak tesisler, otopark girişleri vs. yapılar mevcuttur bu haliyle iskan verilmesi/alınması yasal olarak mümkün olamayacağından ilgili taraflar, suç işlemişlerdir. Şirket olarak 17.11.2009 tarih ve 15378 sayıya kayıtlı Beylikdüzü Belediye Başkanlığına bu konuya anlatan şikâyetimiz mevcuttur. Daha sonra konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk.
Belikdüzü Gazetesi; Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmaoğlu ile ilgili devam eden davalarınızın ve karşılıklı şikâyetlerinizin olduğu söyleniyor bu konu hakkında bilgi verirmisiniz?
Cemal İnan; Adı geçen kişilerin bizimle ilgili şikâyetleri olması mümkün değildir. Ancak Yapı Denetim bedelinin Beylikdüzü Belediye Başkanlığına yatırılmaması ve buna rağmen iskan verilmesi üzerine Belediye Başkanlığı ile sorunu çözemeyince zorunlu olarak yapı denetim bedelinin tahsilini Büyükçekmece 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2009/1318 esas sayılı dosyasında dava konusu yaptık ve davayı kazandık. Ayrıca tarafımızın şikâyetleri sonucu tehdit ve hakaret suçlarından açılan ve lehimize sonuçlanan ceza davaları mevcuttur. Yeşilbant işgalleri nedeniyle tarafımızı suçlayan, İnşaat Mühendisleri odası başkanlığına şikayet yapılmış olup yapılan şikayette adeta “yavuz hırsız ev sahibini bastırır” atasözüne örnek teşkil edercesine tarafımızın denetim görevinin sona ermesinden sonra yapılan kaçak otopark ve yeşilbant işgallerinin tarafımızın müsaadesi ve bilgisi ile yapıldığı yönündeki gerçek dışı söylemler üzerine hakkımızda araştırma yapılmıştır ve tarafımızla ilgili hiçbir usulsüzlük bulunmamıştır. Bunun üzerine şirket olarak Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına 2010/26528 soruşturma nolu dosya ile Beykonaklarını yapan firmanın sahibi ve yetkilileri Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu ile Usulsüz iskan veren ve işgallere göz yuman Belediye Görevlileri hakkında İmar kirliliği, görevi kötüye kullanma ve başkaca suçlardan suç duyurusunda bulunduk.
Belikdüzü Gazetesi; Sizce Beykonaklarına yeşilbant işgaline rağmen iskan verilmesinde tarafların haksız menfaatimi var? Bu kadar ayrıntılı suçlamalara neden gerek duydunuz? Elinizde ne gibi belgeler var.
Cemal İnan; Bu bir suçlama değil gerçektir. Ayrıca sır da değildir. Beylikdüzü Belediyesi ile ilgili Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının 2008/12484 soruşturma numaralı dosyasında devam eden büyük kapsamlı soruşturmada fezleke ve müfettiş raporlarında İlçe Başkanın da adının geçtiği babası Hasan İmamoğlu’nun dinlenme kayıtlarında eski Belediye Başkanına verdiği para nedeniyle konuşmalarının olduğunu duymuştuk. Yaptığımız araştırma sonucu söz konusu konuşmaların kayıt altına alındığını ve fezleke ve müfettiş raporlarında içeriklerinin tamamen bulunduğu da gördük. Bu konuşmalarda, Hasan İmamoğlu eski Belediye Başkanına önemli miktarda para verdiğini, ancak işinin yapılmadığını ve parayı da geri alamadığını ifade etmekte. Söz konusu parayı niçin verdiğini bilmiyoruz ama iskan alınması mümkün olmayacak Beykonaklarına iskan verilmesinin arkadaşlık ve hatırla olmaması gerektiğini düşündüğümüz için bu konunun da araştırılması için anayasal şikayet hakkımızı kullandık gerçeklerin tümüyle ortaya çıkması için hepimiz elimizi taşın altına koyalım. Bunlar Başta Beylikdüzü olmak üzere bölgede yaptıkları tüm işlerde imar suçu işlemişlerdir. Merak edenler araştırsın benim bildiklerimden daha fazlasını bulurlar.
Belikdüzü Gazetesi; Sayın İnan sizde geçmiş dönem CHP Büyükşehir ve Beylikdüzü Meclis üyesi olarak görev yapmıştınız CHP’li kimliğinizle olayı nasıl değerlendirirsiniz?
Cemal İnan; CHP Köklü ve gelenekleri olan bir partidir. Sayın Genel Başkanımız Kılıçtaroğlu tamda bu nevi yolsuzlukların üzerine giderek, gerek CHP içinde gerekse kamuoyunda ciddi takdir toplamakta. CHP gibi Cumhuriyeti kuran bir Partinin Genel Başkanlık koltuğuna hak etmiştir. Sayın Genel Başkanın kendi içimizdeki çürük elmayı da temizleyeceğinden hiç şüphem yoktur. Ekrem İmamoğlu CHP’li değildir. Solla sosyal demokrasi ile uzaktan yakından bile ilgisi yoktur. Birileri tarafından getirilmiş oraya oturtulmuştur. Kendisine verilen görevi yapmaktadır. Partiye yıllarını veren insanları çiğnemiş partili olmayan partiye oy dahi vermeyen kişileri üye yaparak kendi parti içi koltuğunu korumaya çalışmaktadır. Partili olmadığını ben söylüyorum! Onu buraya getirenleri de siz bulun. Ben partimiz içindeki cerahatin en kısa sürede temizleneceğine inanıyorum. “Önce kendi kapımızın önünü süpürmeliyiz” atasözü tam da bu anlamda söylenmiştir. CHP ‘nin İlçe Başkanlığına talip olmak ve İlçe Başkanı olmanın sorumlulukları vardır. Bu sorumluluk geçmişinizden başlar. Geçmişiniz bu sorumluluğa imkan vermiyorsa CHP kültürü bunu taşımaz Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü İlçesinde yaptığı ve yapmakta olduğu tüm inşaatlarda sorun vardır. Konuya duyarlı tüm kişiler bu konuda bilgi sahibidir. İmamoğlu inşaat işlerinde bu kötü alışkanlıklarından vazgeçmedi CHP İlçe Başkanı olduktan sonra yapmaya başladığı inşaatlar da farklı değil ve mühürlenen inşaatları var. Ben bunları ifade etmekten mutluluk duymuyorum. Ancak kapsının önünü süpürmeyen başka yerlerdeki pisliği temizleyemez. Partinin yetkili kurulları CHP ‘nin kurumsal kişiliğine ve kültürüne aykırı gelişmelere Beyliksdüzü İlçesinde el atarak son vermelidir.
Yeşilbant işgalinden çıkardığımız sonuç;
Beylikdüzü İlçesinde haksız rant üzerine yapılan pazarlıklar artık ortaya çıkmalı.
Ben senin Yeşilbant işkaline göz yumayım sende benim haksız rantıma yönelik imar planlarıma ses çıkarma demek mi oluyor? Beylikdüzü Gazetesi olarak size ne oluyor neden bu olayların üzerine gidiyorsunuz denmesi doğru değildir. Bu bizim OBJEKTİF gazetecilik yapmamızın gereğidir.
CHP içinde İmamoğlu ile ilgili henüz buzdağı’nın görünen yüzünün ortaya çıkmasına rağmen oluşan İmamoğlu sıkıntısı Beylikdüzü CHP’de patlamalar yaşanacağını göstermektedir.
“Beykonakları Sakinleri Mağdur mu Olacak?”
Özellikle kamuoyunda algılanan AK Parti- CHP İşbirliği CHP’nin genel başkanlık düzeyinde ifade edilen, AK Parti ile iş birliği içinde olan ilçe başkanı, yönetici ve meclis üyeleri ile yollarımızı en kısa sürede ayıracağız. Sözü Beylikdüzü’n de ne kadar anlam bulacak bunu hep beraber göreceğiz. Yeşilbant göstermelik yıkımının konunun adliyeye intikal etmesi sonucu göstermelik olarak kalması mümkün olamayacağından, önümüzdeki günlerde Beykonakları sitesi inşaatını yapan İmamoğlu’un dan dan ev alanların mağduriyetinin mahkemeye taşınması kaçınılmaz görünmektedir.
“Objektif Gazetecilik Yapıyoruz”
İmamoğlu’nun CHP kimliğini kullanarak bu sorunu başka tarafa yönlendirme çabaları anlamsızdır. Sonuçta konuşulması gereken evin bahçe duvarı değil kamunun yaklaşık 3000 m2 5.000.000 USD değerinde işgal edilmiş yeşil alanın tekrar kazandırılması çabasıdır. Biz objektif gazeteciliğimiz gereği Beylikdüzü İlçesinin 2009 Yerel seçimlerinde 1. partisi olan ancak 2011 genel seçimlerinde 2. Parti konumuna düşen CHP’sinin Bu yapı ile Beylikdüzü halkı için 2014 yerel seçimlerinde umut olma niteliğini koruyup koruyamayacağına ayrıca dikkat çekmek isteriz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.