Ahşap Merdiven

Ahşap Merdiven (Görüntülenme Sayısı: 471)
Sektör Bilişim Sektörü » İnternet Firmaları
İlan Tarihi 6 yıl önce
Firma No 114
Telefon 0216 498 89 81
Faks 0216 498 89 81
Web Sitesi http://www.ahsapdonermerdiven.net
Adres
İl/İlçe Sultanbeyli / İstanbul
Firma Hakkında
Bugünkü imar yönetmeliklerine göre apartman, okul, otel ve sinema gibi binaların iç ve dış merdivenleri, ağaç malzeme ile yapılamaz. Ancak bir ailenin ikametine tahsis edilen kır evi, villa gibi meskenlerin ağır yükle ilgili bulunmayan servis merdivenleri ve girişlere güzel bir görünüş vermek için yapılan dekoratif mahiyetteki merdivenler, ahşap olarak inşa edilebilirler. Ahşap merdivenler tek kollu, iki kollu sahanlıklı, döner tiplerde ve minare merdiveni olmak üzere muhtelif şekillerde yapılır.

Ahşap olarak inşa olunan merdivenler, umumiyetle iki yan tarafa uzatılan eğik kirişlerle, bunlar üzerine oturtulan basamaklardan teşekkül eder. Merdivenler, rıhtlı ve rıhtsız olmak üzere muhtelif şekillerde yapılırlar. Basamakların yerleştirilmesine göre ahşap merdivenleri, gömme, çakma ve geçme olmak üzere üç kısma ayırmak mümkündür.

Ağaç malzemeden yapılan merdivenlerin en basit şeklini, rıhtsız olarak yapılan gömme veya sürme basamaklı merdivenler teşkil eder. Bilhassa ahır, samanlık ve çatı vs. gibi önemsiz yerlerde kullanılır. Gömme basamaklı merdivenlerin kenarlarına konulan esas kirişler, bazen düz, bazen de döner bir şekilde kavisli olarak yapılır.