Öne Çıkanlar Türkiye istanbul adom medya esenyurt esenyurt belediyesi

Şenay ise Değer katar
Esenyurt AK Parti kongresine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul Üçüncü Bölge milletvekilleri Enver Yılmaz, Ünal Kaçır, Halide İncekara, Hakan Şükür, Tülay Kaynarca, Harun Karaca, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Mustafa Şentop,  Bülent Turan, Gülay Dalyan, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti çevre İlçe başkanları, İl genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda AK Parti mensubu katıldı.
 
AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer
Tek liste ile kongreye giren Esenyurt AK Parti İlçe Başkanı Şenay Değer açılış konuşması yaparak, parti olarak Türkiye genelinde ve Esenyurt’ta yaptıkları çalışmaları anlattı.
Değer “ İlk görev süremizden bu yana 3 yıl geçti. Türkiyede bu süre içinde büyük gelişmeler yaşandı. Demokrasi ve özgürlükler alanında çok büyük mesafeler katettik. Özellikle toplumun her kesiminin ihmal edilmiş hakları yapılan çalışmalar ile geri verilmiş oldu. Artık bugün Türkiye’de adalet önünde ne olursa olsun biliniyor ki herkes eşittir. Esenyurt’ta son yıllarda Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu ve ekibi hiç hız kesmeden çok büyük gelişmelere, yatırımlara devam ettiler. Bizim Esenyurt’ta AK Parti olarak bir üye hedefimiz vardı. 50 bin demiştik bu gerçekleşti. Bundan sonrada yeni hedefimiz 2014 seçimleri öncesinde Esenyurt’ta 100 bini hedefliyoruz. Hep birlikte bu hedefimizi yakalayacağımıza inanıyorum. Çünkü son seçimde en yakın rakibimize 46 bin oy fark attık. Bu oy farkını inşallah Esenyurt’ta yeni hedefimiz % 49’dan % 60’a çıkarmak olacaktır. Esenyurt’a bu kongremizin hayırlar getirmesini diliyorum. Çalışmalarımızda büyük emek veren tüm kademelerdeki teşkilat mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
 
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu yaptığı konuşmasında, birlik ve beraberlik içinde yine bir kongrenin yapıldığını söyledi. Kadıoğlu “ Esenyurt’ta yapılan böyle etkinliklerde bakanlarımızın ve milletvekillerimizin bizleri yalnız bırakmaması memnuniyet vericidir. Yeni yönetim seçiyoruz. Genel merkezimiz ve sayın Başbakanımızın direktifleri ile bir yenilenme süreci içindeyiz. Fakat bunu yapmak zorundayız. Çünkü teşkilatımızın yenilenmesi, gençleşmesi ve geliştirilmesi gerekmektedir. Bizden önceki partiler gibi olmamamız gerekiyor. Bizde dün bakanlık yapan birisi bugün başka bir görevde yer almaktadır. Herkes bu teşebbüs ile birlik ve beraberlik içinde görevine devam edecek. Çünkü Başbakanımız durmak yok yola devam diyor. Yeni arkadaşlarımızda görev aldıktan sonra teşkilat olarak onları motive edeceksiniz. Esenyurt bugün İstanbul’un en modern bir ilçesi haline gelmişse bu kadrolar sayesindedir” dedi.
 
İBB Başkanı Kadir Topbaş
Başkan Kadıoğlu ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı söz aldı.
Topbaş “ Ne büyük mutluluk böyle coşku ve heyecanımızı birlikte paylaşıyoruz. Geriye bıraktığımız 10 yıl içinde Türkiye yeniden şekillenmiş. Dünyanın gıpta ile takip ettiği bir Türkiye, İstanbul ve Esenyurt’u görüyoruz. Ama diğer tarafdanda daha ileriye koşmamız gerektiğini söylüyoruz. Bu kongrenin İstanbul ve Esenyurt’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ” dedi.
 
İstanbul Üçüncü Bölge Milletvekili Enver Yılmaz
Kongreye katılan AK Parti milletvekilleri adına Esenyurt’tan sorumlu milletvekili Enver Yılmaz konuşma yaptı.
Enver Yılmaz “ Yaklaşık 9 yıllık süre içinde bize ülke olarak büyük bir itibar kazandıran Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’a sonsuz teşekkür ediyoruz. İstanbul’da milletvekilliği adaylığı süresince İl başkanımız ve il teşkilatımız ve İlçelerimizden büyük bir teveccüh gördüm. Yapmış olduğumuz siyaseti bu bölgede devam ettirme konusunda gerekli irademizi gösterdik. Milletvekili olduktan sonrada Esenyurt İlçe sorumlusu milletvekili sıfatı verildi. Buradan partimizin her kademesindeki arkadaşlarımızdan memnuniyetimi belirtmek istiyorum. Esenyurt teşkilatımızın yeni yönetimine başarılar dileyerek hayırlı olsun” dedi. 
 
İstanbul AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu
İstanbul AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu yaptığı konuşmasında Esenyurt’un yaşadığı bu ikinci kongrenin AK Parti adına hayırlı olmasını diledi.
Babuşçu “ Büyük bir coşku içerisinde tam bir demokrasi kültürünü geleneksel bir bayram havasına dönüştüren bir anlayış içindeyiz. Mümkün olduğu kadar istişareyi en geniş anlamda yaparak herkesi dinlemeyi ve anlamayı esas alan bir süreç içerisinde kongrelerimizi yürütüyoruz. Şubat sonuna kadar kongrelerimizi tamamlamış olacağız. Partimizin kurumsallaşması sürecinde kongrelerimiz kadrolarımızın yenilenmesi gelişmesi yönünde motivasyonumuzu arttırarak güçlendirmektedir. Esenyurt ilçe teşkilatımız bugüne kadar uyum içerisinde ve dayanışma halinde çok güzel hizmetler ortaya koyduğunu görüyoruz” dedi.
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, çalışmalarında bütün gücün cesaretin teşkilattan alındığını söyledi.
Bağış “ Bugün birkaç anlamlı ve duygulu bir birlikteliği yaşıyoruz. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın Kadir Topbaş’ın doğum günü olduğunu biliyorum. İşte büyük başkan doğum gününü teşkilatı ile kutluyor. 10 yıl önce görev yapmaya başladığımız gün bize insanlara nasıl davranılması gerektiği öğretildi. Esnaf ile nasıl konuşulması gerektiği anlatıldı. Karşınızda fütursuzca konuşan bir insanın nasıl beyefendi olacağı bizlere tam manasıyla öğretildi. O günden bugüne partimizin vermiş olduğu, her görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. İlçe başkanımız Şenay Değer’inde dediği gibi milletvekilliğinde üçüncü dönemimizi bitiriyoruz. Bundan sonra yine partimizin vermiş olduğu her görevi yerine getirmeye devam edeceğiz. Çünkü bizler çok büyük bir ailenin fertleriyiz “ dedi.
 
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer
“ Geçtiğimiz 10 yıla baktığımızda AK Parti ailesinin gurur duyacağı birçok çalışmamız var. Ülkemizde ekonomik büyümeyi sağladık. Bunun yanında enflasyonda düştüğü durumlar söz konusu oldu. Sağlıkta yaptıklarımızı gururla anlatıyoruz. Halkımız için, insanlarımız için, özürlülerimiz için yaptıklarımızı gururla anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz. Tabi ki bunları milletimiz için yaptık. Sizden aldığımız yetki ile bütün bunları yapıyoruz. İktidarımız sürecinde ülkemiz eğitim konusunda büyük bir değişim yaşamıştır. Sizlerinde bildiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapmayı hedeflediğimiz en önemli projemiz, Fatih projesidir.
Artık öğrencilerimiz akıllı tahta ile daha iyi şartlarda eğitim alacaklardır. Her türlü malzeme ve her türlü imkân öğrencilerimize sunulacaktır. Bu sayede dünyanın en modern eğitim sistemine geçmiş olacağız. Bu uygulamaya Şubat ayında 17 ilimizde hizmete sunuyoruz. Bunlar içinde sizin desteğinize ve gücünüze ihtiyacımız var. Kongrenizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem
“ Esenyurt her zaman oılduğu gibi bu manzara ile muhteşem görünüyor. Esehnyurt’un geçmişini çok iyi biliyorum. Çamurlu sokaklarında kara çizmelerle gezdiğimiz günleri unutmadık. Büyükçekmece’nin en sorunlu ilçelerinden bir tanesiydi. Gün geldi askere gönderir gibi bir arkadaşımızı Esenyurt’ta gönderdik. Esenyurt adeta kurtarılmış bir bölgeydi. Bugün geldiği nokta değişimin tek adresidir. Bu değişimin sebebi belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’dur. Her geldiğimizde çok büyük bir değişimle karşı karşıya kalıyoruz. Bizim için bu değişim ve gelişim onur vericidir. Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu bizim ve genel Başkanımızın ilk Belediye Başkanı olduğu günden bugüne birlikte çalıştığımız yol arkadaşımızdır. Türkiye genelinde başlayan kongrelerimizin İstanbul ayağını yakından takip ettim. Hemen hemen bütün ilçelerimizde listeler tak liste olarak seçime girdi. Ancak tek liste olmasına rağmen çok büyük bir heyecan olduğunu gözlemledik.     
 
Protokol konuşmaları ardından AK Parti Esenyurt İlçe teşkilatının faaliyet raporunun anlatıldığı bir sinevizyon gösterimi yapıldı.
 
Esenyurt AK Parti İlçe Yönetim Kurulu
Başkan Şenay Değer, Abdurrahman Acar, Ahmet Çevik, Akan Deli, Ali Bildi, Ayşegül Bolat, Caner Yıldırım, Elifi Özdemir, Fethi Özger, Filiz Kütükçü, Gonca Babür Çakır, Harun Özer, Hasene Çapar, İlker Çelik, Kenan Kula, Mehmet Kızıloğlu, Mehmet Urgar, Mercan Koç, Metin Aksoy, Murat Aydın, Murat Baştürk, Mustafa Serhat Durmuş, Recep Akgül, Saliha Yedier, Sefer Dinç, Taner Kabal, Tunay Bulut, Yaşar Çavdır, Yusuf Öztoprak, Zekeriya Yılmaz olarak asil üyelerden oluşmaktadır.   
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.