Öne Çıkanlar emlak magazin adom medya nezir karayün Esenler Belediyesi

Dertlere Deva Olmaya Geliyoruz

Dertlere Deva Olmaya Geliyoruz

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Merkezine, Deva Partisinden 24Temmuz Basın Bayramı ziyareti.

Deva Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman, Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkanı Nezir Karayün’ü makamında ziyaret ederek 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.

Kahriman, Yeni Bir Siyaset Yeni Bir Tarz

Siyasi stratejilerini açıklayan Deva Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman; “Daha önce Türkiye’de siyaset şöyle yapılıyordu, iktidara gelmeden önce hiçbir siyasi parti çalışmıyordu. Biz daha iktidara gelmeden Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde beş yüz kişilik bir ekiple Türkiye’nin sorunlarını çözüp, ihtiyaçlarını gidermek adına projeler geliştirmekteyiz. Hedefimiz iktidar olmak ve genel başkanımızın söylediği, ‘iktidara geldiğimiz gün ilk yirmi dört saatte Türkiye nefes alacak, doksan günde değişim ve üç yüz altmış günde dönüşüm olacak’ sözünü yerine getirmek. Şuan hazırda yirmi projemiz var bunlar yakında kamuoyuyla paylaşılacaktır. Türkiye Cumhuriyet tarihinde hiçbir siyasi partinin yapamadığını biz Deva Partisi olarak yapıyoruz ve Türkiye’ye yeni bir siyaset, yeni bir tarz getireceğiz” dedi.

Bozkurt Dua Etsin Pandemi Vardı

Esenyurt yerel yönetimini eleştiren Kahriman; “Esenyurt’ta şuanda olağanüstü derecede trafik, eğitim, ulaşım ve otopark sıkıntıları var fakat çözümü çok basit ve bu sıkıntıların üzerinden Deva Partisi ve kadroları gelecek. Pandemi döneminde okulların kapanmasıyla vatandaşların çocuklarını okula gönderememesi Esenyurt Belediyesinin işine geldi, çünkü eğitim açısından zayıf bir ilçe ve sınıf ortalamaları olması gerekenin çok üzerinde. İstanbul gibi metropol bir şehirde, Esenyurt gibi kaynakları olan bir ilçede sınıflar kırk beş, elli, altmış kişilik ortalamalara sahipken gelişmiş ülkelerde sınıf ortalamaları en az on dört, en fazla on sekiz kişidir. Bir ülkenin geleceği eğitimden geçer, eğitim konusunda alt yapımızda çok eksiklikler var ve bu alt yapıyla yirmi yıl sonra bizim gençlerimiz gelişmiş ülkelerdeki gençlerle rekabet edemez çünkü on dört kişilik sınıflarda eğitim alan çocuklarla altmış kişilik sınıflarda eğitim alan çocuklar rekabet edemez. Elinizde bolca imkân ve kaynak varken eğitim problemlerini çözemiyorsanız o makamda oturmanın bir anlamı yok.

Esenyurt Ötekileşmiş, Hizmet Almayan Bir İlçe Haline Geldi

Esenyurt 43 mahalleye sahip ötekileşmiş, hizmet almayan bir ilçe haline geldi, devlet hizmet yapmıyor, belediye de imkânları dâhilinde hizmet yapamıyor ve seçimde vaat ettiği projeleri bu zamana kadar gerçekleştirmemiş. Kemal Deniz Bozkurt’a sorduğumda vaat ettiği projelerin yüzde otuzunu gerçekleştirdiğini söylerken, halk bunun yüzde beş civarında olduğunu söylüyor. Sandıkta sözü verilen ve yerine getirilmeyen vaatlerin hesabını vatandaş gelecek seçimde soracak. Biz Deva Partisi olarak şimdiden bir ekip kurduk ve bu ekiplerimizin amacı mahallelerde ne eksik varsa onları tespit edip çözüme kavuşturmaktır.

İmzamızı Da Atarız, Kellemizi De Koyarız

Esenyurt çok büyük bir nüfusa sahip, coğrafi açıdan küçük bir ilçedir ve belediyenin kaynakları doğru yerde ve doğru zamanda kullanılmalı. Biz Deva Partisi olarak Esenyurt’ta asla popülizm yapmayacağız ve vatandaşlarımıza yapabileceğimiz işlerin sözünü vereceğiz, siyasetçiler vaat ettikleri projeleri yapmak zorundadır çünkü halk verdiğimiz sözlere inanıp, güvenerek bizlere bu görevi bahşediyor. Biz vaat ettiğimiz bütün projelerin altına imzamızı da atarız, kellemizi de koyarız. Vatandaşlarımızın derdine Deva olmaya geliyoruz” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.