Teog 2 Sinavin İlk Oturumu Hatasizdi

 Teog 2 Sinavin İlk Oturumu Hatasizdi

 

2016-2017 TEOG 2 sınavınınilkibugünsaat 12:00 itibarıilebitti. Öğrenciler TEOG 2 Sınavının1. oturumunasabahsaat 09.00’da Türkçeilebaşladıveardındansaat 10:10 da Matematikve 11:20 de Din KültürüveAhlakBilgisisınavıilebitirdi. HızYayınlarınınKurucularındanveaynızamandaHızYayınlarınınGenelYayınYönetmenliğiniyapan İbrahim SakallıoğlubugünyapılanTürkçe, Matematikve Din sınavlarınıdeğerlendirdi.

 

TürkçeKolaydı

HızYayınlarıKurucularından İbrahim Sakallıoğlu‘TEOG 2 Sınavının ilk oturumundaöğrencilereyöneltilenTürkçesorularınınçeldiricileriçokkuvvetlideğildi. Sorulartamamenmüfredatauygunvekazanımlarıdoğrudanölçennitelikteydi. Bu yüzdenöğrencilerherhangibirsürprizlekarşılaşmadılar. Sınavda 1. TEOG'dayeralaneleyicisorularayerverilmezkensınavdançıkanöğrencilersorularıçözerkenzorlanmadiklariniifadeettiler. Sınavkompozisyonuöncekiyıllarlaparalellikgösterdiğiiçinde öğrencileroldukçarahatbirsınavgeçirdiler’ dedi.

 

MatematikOrtaZorluktaydı

HızYayınlarıKurucularından İbrahim Sakallıoğlu ‘Matematikteişlemhatasıyapmayan, dikkatliolanöğrencilerbaşarılıoldular.MatematiksınavıTürkçesınavıkadarkolaydeğildi. Bu zamanakadaredindiğimizbilgileregöreöğrencileringenellikledöndürmeve benzerlik sorularındazorlandıklarınıgörüyoruz. Bu sınavı 1. TEOG’ dakimatematiksorularıilekarşılaştırdığımızdadahakolayolduğunusöylebiliriz. Sınavdakazanımdışıbirsoru da bulunmuyor’ dedi.

 

Din KültürüveAhlakBilgisiOrtaZorluktaydı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını da değerlendiren Hız Yayınları Kurucularından İbrahim Sakallıoğlu ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nde paragraf soruları uzundu. Paragraflar uzun olmasına rağmen çok netti ve zor bir sınav değildi.Ancak okuduğunu anlama ve paragraf yorumlama kısmında zorlanan öğrenciler açısından sınav orta zorluktaydı diyebiliriz. Diğer derslerde olduğu gibi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nde de sorular tamamen müfredata uyumlu ve kazanımları sorgulayan nitelikteydi.’ dedi.

 

Son olarak artık bu sınavın geride kaldığını ve yarın öğrencilerin yine aynı saatlerde sırasıyla Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarına girecek olduğunu söyleyen İbrahim Sakallıoğlu, ‘Öğrenciler artık bu sınavı arkalarında bırakıp zihinlerini rahatlamalılar. Bunun için de eve kapanmaları yerine açık havada dolaşmalarını ve sevdikleri ile vakit geçirerek sınav stresinden uzaklaşmalarını öneriyoruz. Yarın sınava girecek tüm öğrencilere de dikkatli olmalarını tavsiye ediyor başarılar diliyoruz.’ dedi.

 

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.