Öne Çıkanlar meteoroloji hava durumu küçükçekmece belediyesi Bahadır Demir İlkokulu müdürü Erdinç Gökçe açlık-yoksulluk MHP

“Nagehan Alçı' yı Özür Dilemeye Davet Ediyoruz."


 

Nagehan Alçı'nın 'Öğretmenler rahata alıştı' sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Haber Türk yazarı Nagehan Alçı'nın, korona virüs salgınının eğitim hayatına yansımalarını konu aldığı yazısında öğretmen ve öğrenciler için kullandığı 'Rahata alıştılar' ifadesi büyük tepki çekmeye devam ediyor.

Nagehan Alçı'ya tepki gösteren kurumlardan biri de Diriliş Eğitim Sendikası oldu. Diriliş Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar: "Öğretmenliği basit bir iş görerek rahata alıştılar' gibi bir bakış açısı vicdan ve insaf sahibi bir kişinin söyleyebileceği bir ifade değildir." Dedi.

Haber türk yazarı Nagehan Alçı, koronavirüs salgınının eğitim hayatına yansımalarını konu aldığı yazısında öğretmen ve öğrenciler için "rahata alıştılar" ifadesini kullanmıştı. Alçı'nın yazısına eğitimciler ve veliler sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi.

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Diriliş Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar, yapmış olduğu açıklama da Haber Türk yazarı Nagehan Alçı' yı bütün eğitim camiasından, öğretmenlerden, öğrencilerden ve onların velilerinden özür dilemeye davet ederek çarpıcı ifadeler kullandığı açıklamasında “Fedakârca görev yapan öğretmenler sizden esirgediğiniz, çok gördüğünüz teşekkürü bile beklemiyor, rencide edici, hor görücü, hastalıklı düşüncelerinizi ve kibirli bakışlarınızı üzerimizden çekerek, gölge etmeyin, saygınız yoksa da engel olmayın yeter." Dedi.

Diriliş Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs sürecinde bütün eğitim camiası hükümetimizin, milli eğitim bakanlığımızın, sağlık bakanlığımızın, sağlık bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda almış oldukları kararlarla uzaktan eğitim sürecinin başladığı andan itibaren bütün eğitim camiası üzerine düşen sorumluluğu olağanüstü fedakarlıklar göstererek yerine getirmişlerdir ve halen de bütün olumsuzluklara rağmen hiçbir mazerete sığınmadan ellerindeki mevcut imkanları en iyi şekilde kullanarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirme noktasında başarı hikayeleri yazmışlar, halen de bu vazifelerini mesleklerinin ciddiyetine ve sorumluluğuna uygun olarak devam ettirmektedirler. Öğretmenlerimizin ve bütün eğitim camiasının göstermiş olduğu bu olağanüstü çabanın basitleştirerek "rahata alıştılar" gibi bir ifade ülkemizin kalkınması, milletimizin refah ve mutluluğu için gecesini gündüzüne katan eğitim camiasını kamuoyu önünde rencide edici, hor görücü bir bilinçaltı taşımaktadır. Vicdan sahibi ve insaf sahibi bir zihnin bu ifadeleri kullanması mümkün değildir. Eğitim camiası bir an önce normal şartlarda eğitim öğretim sürecinin başlamasını herkesten daha fazla arzu etmektedir. Okullar ve öğrencilerimiz bizim varoluş sebebimizdir. Okullarımızın bir an önce yüz yüze eğitim sürecine başlaması herkesten çok öğretmenlerimizi sevindirecektir." Dedi.

 "Öğrencilerimizin eğitimi elbette önemli ama hayatta kalmaları her şeyden daha önemlidir."

"Öğrencilerimizin sınıflarda, okullarımızın koridor ve bahçelerinde cıvıl cıvıl neşeli bir şekilde koşuşturmalarını herkesten çok öğretmenlerimiz özlediler. Umut ediyoruz ki bir an önce her şey normale döner de bizler de öğrencilerimizle yüz yüze eğitim öğretim sürecini yaşamaya devam ederiz. Eğitim elbette önemli ancak bütün halkımızın sağlığı ve onlarla birlikte öğrencilerimizin de öncelikle hayatta kalmaları ve sağlıkları her şeyden daha önemlidir."

Diriliş Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar Nagehan Alçı'nın yazısına yönelik şu ifadeleri kullandı:

"Haber Türk yazarı Nagehan Alçı 11 Ocak 2021 pazartesi günü yazdığı yazısında;

“Öğretmenler rahata alıştı' diye ifade kullanarak eğitim camiasını üzmüştür. Öğretmenliğin nasıl bir meslek olduğunun halen farkına varamamış bu bakış insafsız bir bakış açısıdır. Uzaktan eğitimi kolay zannederek öğretmenlere böyle bir ithamda bulunulması kabul edilebilir bir durum değildir. Yüz yüze eğitimden çok daha zor olan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler olumsuzlukları bahane etmeden, fedakârca görev yapmaktadır. Nagehan Alçı ve onun gibi bakanlar şunu iyi bilsinler ki korona virüs salgınının kontrol altına alınması sonrasında normalleşmeyle birlikte okulların yüz yüze eğitime geçmesini en çok isteyenler yine öğretmenler ve eğitim camiası olacaktır. Uzaktan eğitim sürecinde fedakârca görev yapan öğretmenler sizden esirgediğiniz, çok gördüğünüz teşekkür bile beklemiyor, rencide edici, hor görücü, hastalıklı düşüncelerinizi ve kibirli bakışlarınızı üzerimizden çekerek, gölge etmeyin, saygınız yoksa da engel olmayın yeter." Dedi.

 Haber Türk yazarı Nagehan Alçı'nın tepkilere neden olan yazısındaki ilgili bölüm: "ÖĞRETMENLER RAHATA ALIŞTI... Öğretmenler olduğu yerden uzaktan eğitime devam ediyor. Onlar da farkında uzaktan eğitimin neredeyse hiçbir geri dönüşünün olmadığının. Ne sınav var, ne sağlıklı bir kontrol. Hele Anadolu'da, köylerdeki durumu unutun! Ama öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki… Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz?”

 Diriliş Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar’ın Haber Türk Yazarı Nagehan Alçı'nın Yazısına Yönelik Yaptığı Açıklama:

 "Nagehan Alçı' yı özür dilemeye davet ediyoruz."

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs sürecinde bütün eğitim camiası hükümetimizin, milli eğitim bakanlığımızın, sağlık bakanlığımızın, sağlık bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda almış oldukları kararlarla uzaktan eğitim sürecini başlatmıştır. Bu süreçte bütün eğitim camiası üzerine düşen sorumluluğu olağanüstü fedakârlıklar göstererek yerine getirmiş ve halen de bütün olumsuzluklara rağmen hiçbir mazerete sığınmadan ellerindeki mevcut imkânları en iyi şekilde kullanarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirme noktasında destansı öykülere imza atmışlardır. Halen de bu vazifelerini mesleklerinin ciddiyetine ve sorumluluğuna uygun olarak devam ettirmektedirler. Öğretmenlerimizin ve bütün eğitim camiasının göstermiş olduğu bu olağanüstü çabanın basitleştirerek "rahata alıştılar" gibi bir ifade; ülkemizin kalkınması, milletimizin refah ve mutluluğu için gecesini gündüzüne katan eğitim camiasını kamuoyu önünde rencide edici, hor görücü bir bilinçaltı taşımaktadır. Vicdan sahibi ve insaf sahibi bir zihnin bu ifadeleri kullanması mümkün değildir. Eğitim camiası bir an önce normal şartlarda eğitim öğretim sürecinin başlamasını herkesten daha fazla istemektedir. Okullar ve öğrencilerimiz bizim varoluş sebebimizdir. Okullarımızın bir an önce yüz yüze eğitim sürecine başlaması herkesten çok öğretmenlerimizi sevindirecektir.

 Öğrencilerimizin sınıflarda olmaları, okullarımızın koridor ve bahçelerinde cıvıl cıvıl, neşeli bir şekilde koşuşturmalarını herkesten çok öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz özlediler. Umut ediyoruz ki bir an önce her şey normale döner de bizler de öğrencilerimizle yüz yüze eğitim öğretim sürecini yaşamaya devam ederiz. Eğitim elbette önemli ancak bütün halkımızın sağlığı ve onlarla birlikte öğrencilerimizin de öncelikle hayatta kalmaları ve sağlıkları her şeyden daha önemlidir.

 Haber Türk yazarı Nagehan Alçı 11 Ocak 2021 pazartesi günü yazdığı yazısında 'öğretmenler rahata alıştı' diye ifade kullanarak eğitim camiasını üzmüştür. Öğretmenliğin nasıl bir meslek olduğunun halen farkına varamamış bu bakış; insafsız bir bakış açısıdır. Uzaktan eğitimi kolay bir iş zannederek öğretmenlere böyle bir ithamda bulunulması kabul edilebilir bir durum değildir. Yüz yüze eğitimden çok daha zor olan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler olumsuzlukları bahane etmeden, fedakârca görev yapmaktadır. Nagehan Alçı ve onun gibi bakanlar şunu iyi bilsinler ki korona virüs salgınının kontrol altına alınması sonrasında normalleşmeyle birlikte okulların yüz yüze eğitime geçmesini en çok isteyenler yine öğretmenler ve eğitim camiası olacaktır. Uzaktan eğitim sürecinde fedakârca görev yapan öğretmenler sizden esirgediğiniz, çok gördüğünüz teşekkürü bile beklemiyor, rencide edici, hor görücü, hastalıklı düşüncelerinizi ve kibirli bakışlarınızı üzerimizden çekerek, gölge etmeyin, saygınız yoksa da engel olmayın yeter.

MEHMET NURİ KAYNAR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.