Öne Çıkanlar paşa karadeniz yaş sebze-meyve TÜYAP Kongre Mantarın Bilinmeyen Faydaları istanbul

Dershaneler yazılı basını tercih etti
 Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından gerçekleştirilen ve özel dershanelerin medyadaki görünürlüklerini ele alan bir araştırmaya göre, Fem Dershaneleri yazılı basında hem haberde hem ilanda ilk sırada yer alırken, görsel basında da en çok haber olan dershane oldu. Dershanelerin, reklam çalışmalarında görsel basını kullanmadığı ortaya çıktı.

 

 

EN ÇOK HABER OLAN DERSHANELER

No

Dershaneler

Haber Adedi

1

Fem Dershaneleri

195

2

Anafen Dershanesi

154

3

Uğur Dershanesi

95

4

Final Dershanesi

84

5

Körfez Dershaneleri

63

6

Sınav Dershanesi

24

7

Kültür Dershaneleri

18

8

Fen Dershaneleri

13

9

Gençlik Dershaneleri

12

10

Sabah Dershaneleri

11

MTM Medya Takip Merkezi'nin 1 Haziran - 17 Temmuz 2014 tarihleri arasında yazılı basında yaptığı haber  takibi sonuçlarından derlenmiştir.

Fem Dershaneleri haberde önde

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) yaptığı araştırmaya göre; Fem Dershaneleri , gazete ve dergilerde 195 habere konu olarak en çok haber olan dershane oldu. Anafen Dershanesi ise 1 Haziran – 17 Temmuz tarih aralığında 154 adet haber ile en çok haber olan dershaneler sıralamasında ikinci sıraya yerleşti. Anafen Dershanesi’ni Uğur ve Final Dershanesi takip etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN ÇOK İLAN VEREN DERSHANELER

No

Dershaneler

İlan Adedi

1

Fem Dershaneleri

128

2

Uğur Dershanesi

112

3

Final Dershanesi

112

4

Anafen Dershanesi

71

5

Körfez Dershaneleri

37

6

Kavram Dersaneleri

19

7

Kültür Dersaneleri

16

8

Açı Dershaneleri

6

9

Sınav Dershanesi

6

10

Zafer Dershaneleri

6

MTM Medya Takip Merkezi'nin 1 Haziran - 17 Temmuz 2014 tarihleri arasında yazılı basında yaptığı ilan takibi sonuçlarından derlenmiştir.

Fem Dershaneleri ilanda da önde

Medya Takip Merkezi (MTM), en çok ilan veren dershaneleri de araştırmasında ortaya koydu. Buna göre; Fem Dershaneleri, 128 adet ilan ile hedef kitlesine ulaşma yoluna gitti. Uğur Dershanesi ve Final Dershanesi ise, 112’şer ilan ile en çok ilan veren dershaneler sıralamasında ikinciliği paylaştı. Anafen Dershanesi ve Körfez Dershaneleri ise listenin devamını oluşturan dershaneler oldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN ÇOK HABER OLAN DERSHANELER

No

Dershaneler

Süre (Sn)

Haber Adedi

1

Fem Dershaneleri

26.964

153

2

Anafen Dershanesi

12.881

83

3

Körfez Dershaneleri

7.139

37

4

Özel Maltepe Dersaneleri

2.916

19

5

Kavram Dersaneleri

2.314

2

6

Uğur Dershanesi

329

3

7

Gençlik Dershanesi

114

1

8

Formkampüs Dershanesi

95

1

9

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları

89

1

10

-

-

-

MTM Medya Takip Merkezi'nin 1 Haziran - 16 Temmuz 2014 tarihleri arasında görsel basında yaptığı haber takibi sonuçlarından derlenmiştir.

Dershaneler reklamda televizyonu tercih etmiyor

MTM’nin görsel basında en çok haber olan dershaneleri de incelediği araştırmasına göre; Fem Dershaneleri 153 haber ile 7 saati aşkın süreyle ekranlarda görüldü. Anafen Dershanesi ise 83 haber ile ortalama 3.5 saat süreyle televizyona konuk olarak, en çok haber olan dershaneler sıralamasında ikinci oldu. Anafen Dershanesi’ni Körfez Dershaneleri ve Özel Maltepe Dersaneleri takip etti.

 

Görsel basında özel dershanelerin reklamlarının yer almaması ise araştırmanın ilgi çeken noktalarından biri olarak görüldü.

 

 

Ayrıntılı bilgi için;

MTM Medya Takip Merkezi      +90 212 442 30 00                                www.medyatakip.com

Duygu Çavdar                         Kurumsal İletişim                               d.cavdar@medyatakip.com

Ertuğ Batar                              Kurumsal İletişim                                e.batar@medyatakip.com

 

MTM Hakkında:

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki merkezinin yanı sıra, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Samsun, Adana, Gaziantep şehirlerinde 9, Almanya’da ve Azerbaycan’da birer olmak üzere toplam 11 noktada temsil edilen Medya Takip Merkezi (MTM), takip ettiği 4 bini aşkın yayın ve 150 çalışanıyla Türkiye’nin önde gelen medya takip kuruluşlarındandır. İstanbul’da, 1999 yılında kurulan MTM, ilk şubesini 2006 yılında Ankara’da faaliyete geçirmiştir. Kısa sürede Türkiye’de medya takip sektörünün lokomotifi haline gelen kuruluş, aynı yıl Almanya’da açtığı temsilciliği ile faaliyetlerini yurtdışına taşımıştır. Geçtiğimiz Haziran ayında, Azerbaycan’ın ilk medya takip şirketini faaliyete sokan MTM, klasik ve dijital medya takibinin yanı sıra, Medya Bilgi Rehberi, Etkinlik Takvimi ve Online TV Arşivi gibi servisleri ile de sektörde öne çıkmaktadır. Uluslararası platformda büyümeyi, hedefleri arasında tutan ve çalışmalarını bu yönde sürdüren MTM, üyesi olduğu uluslararası medya takip şirketleri federasyonu FIBEP’in diğer üyeleri ile global anlamda iletişimde bulunmaya devam etmektedir.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.