Ayvallı, Baş danışman Oldu

 Prof. Dr. Ramazan Ayvalli İhlas Vakfi Başdanişmani Oldu

 

Ülkemizin birçok üniversitesinde öğretim üyesi olarak 46 yıl hizmet verdikten sonra emekli olan Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, fahrî olarak devam ettiği “İhlâs Vakfı Başdanışmanlığı” görevini artık fiilen sürdürecek.

 

İhlâs Vakfı merkezinde göreve başlayan Ayvallı, yaptığı açıklamada: “1969 yılında Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’ni bitirip aynı yıl Diyânet İşleri Başkanlığı’nda Dîn İşleri Yüksek Kurulu Raportörü olarak göreve başladım. 11 yıl bu görevde kaldıktan sonra değişik ortaokul, lise ve kolejlerde öğretmenlik görevi üstlendim. Ardından Kâhire Üniversitesi Dârul-Ulûm Fakültesi’nde ilmî çalışma ve araştırmalar yaptım ve çeşitli bakanlıkların görevlendirmesi ile Almanya, Norveç ve Suudî Arabistan gibi ülkelerde çeşitli sürelerle görevli olarak bulundum.” dedi.

 

Yozgat ve Samsun Yüksek İslâm Enstitüleri, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Konya Selçûk Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi ve Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak binlerce öğrenci yetiştirdiğini ifade eden Ayvallı, birçok televizyon ve radyo kanalında yaptığı programların yanı sıra verdiği konferanslarla da on binlerce insana güzel dinimizi anlattığını belirtti.

 

Ayvallı, “İhlâs Vakfı Başdanışmanlığı” görevi ile çok büyük bir mesuliyetin altına girdiğini vurgulayarak, “Vakfımızın kurucusu merhum Enver  Ören Ağabey’in İhlâs Vakfı’na ve dolayısıyla hepimize verdiği hedefler ve vasiyetler çerçevesinde, 81 ilde öğrenci yurdu açılması ve gençlerin yetiştirilmesi için gayret göstereceğim.” dedi.

 

İhlas Vakfı’nın  mevcut yurtlarında 3.500 civarında öğrenci barındığını söyleyen Ayvallı, “81 ilde açılacak öğrenci yurtları ile bu rakam 35 bine çıkacak. Öğrencilerimiz, bugüne kadar yurtlarımızdan aldıkları ilim, irfân ve güzel ahlâk ile vatanımıza ve milletimize hayırlı evlatlar olarak yetiştiler. Bundan sonra da böyle yetişmeye devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

 

İhlâs Vakfı’nın kaynaklarının sınırlı olduğunu söyleyen Ayvallı, 81 il ve birçok ilçede yurt açılabilmesi için, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hayırseverlere çok büyük görevler düştüğünü vurguladı.

 

Merhûm Enver Ören’in “54 Afrika ülkesine, Türk Cumhuriyetlerine ve ata yurdumuza da gücünüz nispetinde hizmetleri götürün, yurt açın,  dinimizi anlatan Hakikat Kitabevi’nin çok kıymetli kitaplarını oralarda basın ve dağıtın.” vasiyetini hatırlatan Ayvallı, bu vasiyeti de yerine getirmek için yılmadan çalışacaklarını ifade etti.

 

İhlâs Vakfı’nın bu sene, 14 ülkede kurban organizasyonu yapacağını, elde edilen etleri ihtiyaç sahiplerine, yetimlere, medreselere ve Kur’an-ı Kerîm Kurslarına dağıtacaklarını özellikle vurgulayan Ayvallı,  hayırseverlerin Kurban vekâletlerini İhlâs Vakfı’na vermelerini arzu ettiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.