Öne Çıkanlar Esenler Belediyesi esenyurt gazetesi iktidar gazete ideal eğitim nasıl zayıflanır

Ülkü Ocakları’nda Yetişenlerin Vatan Anlayışı

Ülkü Ocakları’nda Yetişenlerin Vatan Anlayışı

Ülkü Ocakları genel başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Türk Dünyası Yılın Onur Ödülleri töreninde yaptığı konuşmasında; Aziz Dava Arkadaşlarım diyerek başladı.

Ülkü ocakları genel başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım; Türk Dünyası Yılın Onur Ödülleri töreninde yaptığı konuşmasında “21. yüzyılın siyasî ve kültürel kuşatılmışlığı içerisinde yaşayan Türk gençliğine mukavemet gücü veren yegâne kaynak, binlerce yıllık tarihinden doğup süzülen millî değerleridir. Yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeye tenezzül etmeyecek kadar millî şuur ve gurura malik bir Türk olarak yetişen gençlerimiz, “kökü mazide olan âti”nin ete kemiğe bürünmüş birer suretidir.

Ülkü Ocakları’nda yetişenlerin vatan anlayışında; Düşmanın kendisinden taviz olarak istediği tüm şahsi mülkünden feragat eden ancak millete ait çorak bir toprak parçasından bir karış dahi vermeyen Mete’nin şuurunu görürsünüz.

Ülkü Ocaklıların ferasetinde; “Düşman çevremizde ocak gibiydi, biz ise içerisinde ateş idik.” Diyen Bilge Tonyukuk’un stratejik dehasını görürsünüz.

Ülkü Ocaklıların korkusuzluğunda; kendisinden sayıca üstün Bizans ordusunun yaklaştığını haber veren askerine “Biz de onlara yaklaşıyoruz.” Diyen Sultan Alparslan’ın cesaretini görürsünüz.

Ülkücülerin bilim çağına bakışında hem doğu hem de batı dillerini bilen ve devlet adamlığının yanında büyük bir bilim adamı olan Fatih Sultan Mehmet Han’ın akılcılığını görürsünüz.

Ülkücülerin Turan ülküsünde; bir ayağı Makedonya’da bir ayağı Belcivan’da olan Şehit Enver Paşa’nın ideallerini görürsünüz.

Ülkücülerin Türk Dünyası’na bakışında; Kırım’dan yükselen hasret türkülerini, Doğu Türkistan’da yaşanan acıları, Güney Azerbaycan’daki azadlık ateşini, Bulgaristan Türklüğünün bir adamın omuzlarında yükseldiğini görürsünüz.

Ülkücülerin kararlılığında; “Ya istiklâl ya ölüm.” Diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dik duruşunu görürsünüz.

Ülkü Ocaklıların özünde; “Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.” Diyen Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ruhlarımıza nakşettiği ufku görürsünüz.

Ve Ülkücülerin duruşunda; “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.” Diyen Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin devlet adamlığını görürsünüz. Ülkesinin ve milletinin birer Türk Bayrağı olan Ülkü Ocaklarının, Türkiye’yi ve bütün Türk yurtlarını

sarma niyetinde olan ateş çemberi önünde yıkılmaz bir set olarak duracaktır. Varsın her yönden yaklaşsınlar, “biz de emin adımlarla onlara yaklaşıyoruz.”

Ve inanıyoruz ki 2023’ün ılık bir ekim sabahında yüz yıllık ulu bir çınar gibi kök salmaya başlayacağız.

Köklerimizin ve gövdemizin üzerinde inşa ettiğimiz Türk cihan hakimiyeti mefkuremiz dallanacak budaklanacak ve Türk milletinin geleceğine kaynak olacaktır. Çünkü bayrak bir kere yükselmiştir, bir daha da inmeyecek; daha da zirveye çıkacaktır.

Köklü tarihimizin ve medeniyetimizin bizlere yüklediği sorumluluk ve vazife bilinciyle hareket ederkennçeşitli iç ve dış şer odakları tarafından hedef haline getirildiğimizin farkındayız. Peki, “Yerdeki karıncaya bile ulu bir nazarı olan ve yaradılanı yaradandan ötürü seven” Yunus Emre’nin medeniyet ikliminde yetişen Ülkü Ocakları’nın her bir ferdinin amacı ve ülküsü kimleri rahatsız etmektedir?

Ülkü Ocakları, Karabağ ve Şuşa’da yetişecek Türk çocukları için gelecek projesi hazırladığında; işgalci Ermenileri rahatsız etmektedir.

Ülkü Ocakları, Suriye ve Irak’taki Türkmen soydaşlarının varlık mücadelesine destek verdiğinde;

PYD’yi, PKK’yı ve Barzani’yi rahatsız etmektedir

Ülkü Ocakları Güney Azerbaycanlı kardeşinin “Haray Haray Men Türk’em” sedasına ses verdiğinde

faşist İran rejimini rahatsız etmektedir.

Ülkü Ocakları, Kırım Aluşta’dan esen yellere yüklediği hasreti yüreğinde hissettiğinde işgalci

Rusya’yı rahatsız etmektedir.

Ülkü Ocakları’nın Mavi Vatan’ın istiklâli için İzmir’in Cumhuriyet Meydanı’ndaki ayak sesleri, Bizans artığı Yunanistan’ı rahatsız etmektedir.

Ülkü Ocakları’nın yıllardır Doğu Türkistan için verdiği mücadele; katil Çin’i, Maocuları, ve Doğu Türkistan Davası üzerinden siyasi rant elde etmek için çalışanları rahatsız etmektedir.

Ülkü Ocaklarının bilimsel ve kültürel perspektifi, Amerika ve Avrupa’yı rahatsız etmektedir.

Ülkü Ocaklı gençler ürettikçe, ülkemizin gelecek vizyonuna katkı sağladıkça, birtakım şer ittifaklarına

yüz çevirdikçe başta yağlı ip cambazlarını, eski yaralarına deva arayanları, kirli geçmişlerini gelecekte kapatmayı umanları ve terörle arasına mesafe koyamayanlarıı rahatsız etmektedir. Biliyoruz ve görüyoruz rahatsızsınız. Ancak şunu unutmayın ki biz var olduğumuz müddetçe de Türk düşmanları rahat olamayacaktır.

Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’den aldığımız inançla söylemek isteriz ki; “Ülkü Ocakları’ndan haydut çıkmaz, hain çıkmaz, haysiyetsiz çıkmaz, habis, harabi, hantal ve haşarı emeller çıkmaz, çıkmamış, çıkmayacaktır. Ülkü Ocakları’ndan çıksa çıksa dava adamı çıkar, imanlı nesiller çıkar, şehitler çıkar, vatan için canını seve seve vermeye hazır kahramanlar çıkar, cesur yürekler, akılla bezenmiş gönüller çıkar” Zira Ülkü Ocakları; yakın tarihin de ispat ettiği üzere Aziz Sancarların yetiştiği ve hâlen de yetişmeye devam ettiği ilim ve irfan yuvasıdır. Ülkü Ocakları; Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini yaşatan nesillerin yetiştiği kutlu bir dergâhtır.

Ülkü Ocakları; Türk edebiyatına nitelikli eser kazandıracak kalemlerin, mefkuremizi dizelerinde yaşatacak şairlerin, sanatımızı ölümsüz kılacak ressamların ve bilim dünyasına katkılar sağlayacak nice dehaların yetiştiği kültür ve medeniyet merkezidir.

Ülkü Ocakları; yalnızca insana değil doğaya ve tüm canlılara saygısı olan, çevrecilikle milliyetçilik anlayışını bütünleştiren ve dünyadan haberdar nesillerin fidanlarının büyüdüğü yerlerdir.

Sözlerime son verirken, Türk dilinin konuşulduğu, Türk adının yaşatıldığı topraklardaki soydaşlarıma sesleniyorum; memleketin istiklal ve istikbal teminatı Türk gençliğine sesleniyorum; umutsuzluğa kapılmayın, durmayı bir an olsun düşünmeyin. Türk birliği için daha çok çalışacağız, esir düşmüş soydaşlarımızın hürriyeti için savaşmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğiz, Turan’a giden yolda birlikte yürüyeceğiz.

Ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi 21. Asır, Türk asrı olacaktır. İfadelerine yer verdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, konuşmasının ardından Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç’un Osmanlı-Pars kılıcı hediyesini kabul etti. Genel Başkan Yıldırım ayrıca Türk Dünyası Yılın Onur Ödülü’nü Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli adına almak üzere sahneye gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksuya Takdim etti.

Haber: Nezir Karayün

Ülkü ocakları, türk dünyası,Ahmet yiğit yıldırım, İsmail faruk aksu, devlet bahçeli,türk dünyası yılın ödülleri, erdi altunç, Osmanlı, pars kılıcı,

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.