Öne Çıkanlar Ekrem İmamoğlu beylikdüzü belediyesi Büyükçekmece Belediye Başkanı hürbakış gazetesi belhanda

Büyükçekmece’de “Sen Fark Et” Start Aldı..!

 Büyükçekmece’de “Sen Fark Et” Start Aldı

Büyükçekmece Kaymakamlığı koordinasyonunda Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Hazırlanan “Sen Fark Et” Projesinin 14.12.2017 Tarihinde Tanıtımı Yapılarak Süreç Başlatıldı

Büyükçekmece ilçesinde, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleriyle tüm bireylerin sağlıklı gelişmesini ve zararlı alışkanlıklardan korunmasını amaçlayan proje etkinlikleri başlatıldı. Toplumda farkındalık sağlamayı amaçlayan Bilinçli Birey, Bilinçli Toplum İçin ‘Sen Fark Et” projesinin tanıtım etkinlikleri kapsamında Dr. Bülent TANSEL tarafından (İNTERPOL Genel Sekreterliği Çocuklara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Alt Direktörlüğü’nde EGM adına Önleyici Hizmetler Proje Sorumlusu) “Bağımlılık, ihmal ve istismar” konulu konferans düzenlendi.

 

            Proje tanıtım programına Büyükçekmece Kaymakamlığına bağlı kurum amirleri, Büyükçekmece Belediyesi, Yeşilay, ÇİM, AMATEM, YEDAM, ilçedeki muhtelif STK’lar, Okul Aile Birlikleri, Mahalle Muhtarları ve diğer davetliler katıldı.

 

“Özel; Makro Düzeyde Sağlıklı Yaşamın Teşvik Edilecek”

            Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet ÖZEL konuşmalarında“Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi 2016-2018 çerçevesinde 8 bakanlığın koordineli olarak yürütecekleri Eylem Planı vizyonu toplumsal sağlığın korunması ve fonksiyonlarının sürdürülmesi adına makro düzeyde sağlıklı yaşamın teşvik edilmesini temel hedef olarak belirlenmiştir. Bağımlılık sorunu sadece riskli olarak gruplandırılanlarıdeğil tüm vatandaşlarımızı etkileyecek bir problem olarak algılanmalı ve bu anlamada önleyici faaliyetlere öncelik verilmelidir. Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesinin Toplumun uyuşturucu ile mücadeleye katılımı bölümü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Cemiyetiarasında diğer paydaşlarında katılımları esas alınarak “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” projesinin hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

 

“Sen Fark Et”

Bu kapsamda Büyükçekmece Kaymakamlığı olarak bilimsel verilere dayalı, etkin, güncel, hedef grupların niteliklerine uygun, sürdürülebilir ve konunun uzmanlarınca sürdürülecek ve takibi yapılacak olan “Sen Fark Et” projesini başlatmış bulunuyoruz. Projemiz ile madde kullanımının zararları konusunda hedef grupları bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz diyerek projenin yürütülmesinde tüm paydaşların katkılarının başarıya ulaşmada çok önemlidir.” dedi.

 

“Uygun; Amaç Sağlıklı Ve Mutlu Bireyler Yetiştirmek”

            Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun; Türk Milli Eğitimi’nin temel amaçlarından birinin de sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek olduğunubelirterek bu amaca ulaşmak için gençlerinrisklerle karşılaşmadan önce olumsuzluklara ve risklere karşıhayır diyebilme becerilerinin içselleştirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Hasan UYGUN ayrıca gençlerle günlük yaşamlarının herhangi bir bölümünde iletişim ve paylaşım içinde olan bütün paydaşların konu ile ilgili olarak önceden bilinçlenmelerinin önemini vurguladı.   

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.