Öne Çıkanlar Taksim cumhuriyeti meydani zabıta ekibi Bebekle Araba Yolculuğu yelda tayyareci ziya duman

Şöhret; Suç ve suçlu getirir

 Şöhret; Suç ve suçlu getirir

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen “Huzur Toplantısı”nda ilçede ki son gelişmeleri değerlendiren Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Niyazi İnci, Beylikdüzü’nün huzurlu bir kent olduğunu ve halkın kurumlara desteği ile bu konudaki başarının artacağını kaydetti. İnci’nin yeni geldiği görevindeki ilk toplantısında, ilçenin sorunlarına hakim olduğu gözlerden kaçmadı.

 

Ekip arkadaşlarımı kutluyorum

Beylikdüzü’ndeki huzur ve güvenliğin sağlıklı şekilde sağlanabilmesi için İl Emniyet Müdürlüğü olarak kendilerinin de yoğun bir çaba sarf ettiklerini ifade eden Niyazi İnci, ekip arkadaşlarının görevlerini büyük bir çaba göstererek layıkıyla yerine getirdiklerini ve bu konuda kendilerini kutladığını ifade etti.  

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Huzur Toplantısı”, Beylikdüzü Yakuplu mahallesinde bulunan polis karakolunda gerçekleştirildi.  Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Niyazi İnci’nin yeni geldiği görevindeki ilk toplantısında, ilçenin sorunlarına hakim olduğu gözlerden kaçmadı. İnci; “Sorunların köküne inilmesi ve tamamen yok edilmesi için başta mahalle muhtarlarına büyük görev düşüyor” diyerek başladığı konuşmasında Beylikdüzü’nün il genelinde adını duyurduğunu ve bu şöhretin suç getirebileceğine değindi.

 

Ekip araçlarımız yetersiz

 İnci sözlerine şöyle devam etti. “"İlçemizin güvenliği ve halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için gece gündüz demeden ekiplerimiz ile görev başındayız. Fakat bazı noktalarda mobese kameraların olmayışı, sokak lambalarının yanmayışı ve özellikle ekip arabalarımızın yetersizliği noktasında sıkıntılar yaşıyoruz. Başta muhtarlarımız, okul müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımıza büyük görevler düşüyor, bu birlikteliği sağlayabilirsek eğer, ilçemizin sıkıntılarını çözüme kavuşturabilmek için çalışmalar yürüterek, Beylikdüzü’nü en huzurlu ve güvenli ilçe haline getireceğiz” dedi.

 

Belediyeden Ekip aracı desteği

Beylikdüzü emniyet Teşkilatı Huzur Toplantısına katılan ve Emniyet görevlilerinin çalışmalarını yaparken karşılaştıkları aksaklılar dolayısı ile duyduğu üzüntüyü dile getiren CHP Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Mülayim Demirtaş ve Fuat Bayazıt konuyla ilgili acil olarak çalışmaların başlatılacağını belirtti. Demirtaş, “İlçemizin emniyet ve huzuru için gördüğünüz eksiklikleri bize iletiniz yapabileceğimiz her çalışmada sonuna kadar yanınızdayız. Emniyet teşkilatımızın görevlerini layıkıyla yapabilmeleri ve suç mahallerine zamanında ulaşabilmeleri için gerekli ekip araçlarının eksikliği konusunu belediye meclisimizde gündeme alacağız. Ekip araçlarının alımı konusunda ve diğer tüm çalışmalarınızda gereken desteği vermeye hazırız ” dedi.

 

Şöhret; Suç ve suçlu getirir

İnci, ilçenin önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini, buna paralel meydana gelen asayiş olaylarına karşı da tedbirlerin hızla alınmaya devam ettiğini belirtildi.  “İlçeye Metrobüsün gelmesinin yanı sıra, Eğitim başarısının il genelinde üst sıralarda olması, Sahil düzenlemeleri, kültür merkezinin hizmete girmesi, konser ve çeşitli kültürel etkinlikler, iş ve sanayi yatırımları ve daha birçok organizasyonlar ilçe halkına nefes aldırırken suç oranının artmasına sebebiyet verebileceği asla gözden kaçırılmaması gereken bir noktadır. Bazı kişiler tarafından Metrobüs ile ilçeye gelmek ve asayişi tehdit edecek davranışta bulunarak ilçeyi terk etmek çok kolay hale gelmiştir. Bu gelişmelere orantılı olarak yaşanabilecek asayiş olaylarının önlenmesi ve olayların çözümünde emniyet birimlerinin yaptığı çalışmalara öncelikle mahalle muhtarlarımız destek vermelidir” dedi.

 

Beylikdüzü Huzurlu Bir İlçe

İlçede kişi başına düşen polis sayısı konusunda, Avrupa ülkeleri ortalamasına göre iyi bir durumda olduklarını dile getiren İnci, “ Asayiş olaylarının önlenmesi ve olayların aydınlatılması konusunda İstanbul ilçeleri arasında başarılı bir konumdayız. Eğitimciler, muhtarlar, belediye, Site ve AVM yöneticileri, Sivil toplum ve değerli halkımızın emniyet teşkilatına desteğiyle, Beylikdüzü’ndeki huzuru en üst seviyeye çıkaracağımıza inanıyorum. Beylikdüzü’nün en büyük kazancı huzurlu bir ilçe olmasıdır” dedi.

 

AVM’lerde Otopark hırsızlığı can yakıyor

İlçede bazı noktalarda bulunan MOBESE sisteminin suçların önlenmesi ve çözümüne büyük katkı sağladığı konusuna dikkat çeken Perlavista AVM Müdürü Ayhan Cesur, “MOBESE sisteminin kurulmasında emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Fakat AVM otoparkımızda bulunan kameralarımızdan belirlediğimiz araç hırsızlığı olayında araç AVM dışına çıkarıldığı anda takip edilemiyor.  Alışveriş merkezleri otoparkından araç veya araç içi hırsızlık yapan sahıslar, yetersiz kameralar tarafından yakalanamıyor” diyerek AVM’lerin başlıca sorunlarından olan otopark hırsızlığını gündeme getirdi.

 

MOBESE Sistemi Suç Oranlarını Azaltacak!

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Niyazi İnci, Otopark hırsızlarının MOBESE sisteminin olmadığı yerlerde organize olduklarını tespit ettiklerini ve konuyla ilgili olarak sistem kameralarının sayısının gerekli görülen yerlerde arttılacağını ifade etti. İnci, “ Beykent ilçemizin en sorunlu yerlerinden biri, caddenin Büyükşehir belediyesine ait oluşu yol tarafından ayrılan bölgede 2 ilçenin sınırlarının bulunması suç oranında ki artışı tetikliyor. Çünkü biz Beylikdüzü Emniyeti olarak Büyükçekmece sınırlarına gecerek işlem yapamıyoruz veya büyükşehir’e ait yol ve kavşak üzerinde uygulama yapamıyoruz. Suçluların bu olayın bilincinde olduklarını ve bu denli rahat hareketlerinin altında bu boşluğun yattığının farkındayız. Büyükçekmece ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri ve ilçemiz ekiplerinin ortak zamanlı olarak o bölgede görev yapmaları için görüşmelerimiz yapılacaktır” dedi.

 

Terk araçlar suç yuvasıdır

Özellikle site otoparkları başta olmak üzere, mahalle ve sokak aralarında terk edilmiş araçlarının olduğunu tespit ettiklerini belirten İnci, araçların suç yuvası olabileceklerinin altını çizdi. Terk araçlar konusunda çeşitli uyarılarda bulunan İnci, bu araçların site yöneticileri ve muhtarlar tarafından tespit edilmesi gerektiğinin ve tespitin ardından en kısa sürede ortadan kaldırılması gerektiğinin önemine değinen İnci, “ bu araçları kaldırmak hususunda emniyet teşkilatı olarak yapabileceklerimiz sınırlı. Araçları bırakabilecek bir otoparkımız yok, araç çekilmesi için gerekli iş makineleri ve çekici araçların fiyatlarının emniyet tarafından karşılanacağı bir bütçemizde yok” dedi.

 

Beylikdüzü Belediyesi olarak yanınızdayız

Konuyla ilgili olarak tekrar söz alan CHP Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Mülayim Demirtaş, söz konusu terk araçların çekilmesi konusunda belediye olarak destek verebileceklerini belirtti. Demirtaş, “Burada hepimiz Beylikdüzü’nün emniyet ve huzuru için bir aradayız. Bu konuda birbirimize gereken destekleri vermeliyiz. Beylikdüzü Belediyesi olarak her konu ve koşulda yanınızdayız” dedi.

 

Okullara komiser koruması

Okul önlerinde öğrencilere yönelik hazırlanmış suç planlarının etkisiz hale getirildiğine değinen İnci, “Beylikdüzü’nde çevresi ve konumu itibarıyla suçun işlenmesi kolay olan sorunlu okullarımıza komiser ve ekip tayin ettik. Okulda eğitimi aksatacak, öğretmen veya öğrenciye yönelik her hangi bir olaya sebebiyet verecek suçluların engellenmesi konusunda deneyimli olan bu ekipler gerekli zaman ve saatlerde görevinin başında olacaklardır” dedi.

Haber: Nezir KARAYÜN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kral 4 yıl önce

onun adı avm yönetisi değil pasaj yöneticisi ayhan bey türk polisi senin pasajının oto parkını korumak zorunda değil okadar kira topluyorsunuz paranıza kıyında sistem kurun insanlara yürüme yolu bile bırakmadınız heryer stand bu kadar aç gözlü olmayın