Öne Çıkanlar Taksim cumhuriyeti meydani Bebekle Araba Yolculuğu yelda tayyareci ziya duman zabıta ekibi

RO-RO Mecliste SOS Verdi... GÖRÜNTÜLÜ HABER...

 “Beylikdüzü için mücadele edeceğiz”

 

Beylikdüzü 2015 yılı Ekim ayı meclisi ilk toplantısında, Sağlık, Bütçe, Liman, Balık Hali, İmar planları gibi konular gündeme alınırken birçok konuda bilgi sahibi olmadıklarının altını çizen, Ak Partili belediye meclis üyeleri verdikleri önergeler ve dilekçeler ile ilgili olarak yetkili mercilerden açıklama beklediklerini ifade ettiler.

 

 

Beylikdüzü meclisi karıştı

Beylikdüzü Belediyesi Ekim Ayı Meclisi Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Başkanlığı’nda başlatılırken, Beylikdüzü’nün en önemli konularından biri olan Beylikdüzü Gürpınar Su Ürünleri Hali ve Ro-Ro Limanı konularıyla ilgili söz alan İmamoğlu, Büyükşehir belediyesi tarafından Beylikdüzü ilçe yapısının bozulması ve vatandaşın huzurunu ilgilendiren unsurlarda ilçe belediyesinin dışarıda bırakıldığının altını çizdi. Bahsedilen alanlar ile ilgili olarak Büyükşehir belediye meclisine konuyu taşıdıklarını hatta meclis dışında yapılması gereken yazışmalar ile başvuruların yapıldığını fakat yetkili mercilerden henüz bir açıklama yapılmadığını ifade etti.

 

 

“Nezaketimizden ödün vermeyeceğiz”

İmamoğlu; “ Ben Beylikdüzü halkını temsilen nezaket içerisinde dilekçelerimi sunar ve cevabımı beklerim, cevap vermek mensubu olduğunuz partinin İstanbul Büyükşehir belediyesinde ki temsilcileridir, buradan tarafımıza yapılacak bilgilendirme sürecini Beylikdüzü halkı adına sizler hızlandırabilirsiniz” diyerek gerekli işlemlerin yapıldığını fakat resmi kaynaklar tarafından bilgilendirilmediklerinden dolayı vatandaşın sorularına cevap veremediklerini söyledi.

 

 

Ak Partili Yönetimin Büyük Ayıbı

Geçmiş dönemde Beylikdüzü’nde görev yapmış olan Ak Partili belediye başkanı ve meclis grubunun bir ayıbı olarak görülen ve Beylikdüzünün kalbine saplanmış bir hançerdir diyerek tabir edilen “Gürpınar Su Ürünleri Hali ve Ro-Ro Limanı” hakkında CHP ve AK Partili meclis üyeleri arasında yaşanan sözlü diyaloglarda grupların birbirlerine olan tahammülsüzlükleri izleyicilerin gözlerinden kaçmazken, söz almadan ikili tartışmalar içerisine giren Ak Partili grubu uyarmak İmamoğlu’na kaldı.

 

 

"Haklı olduğumuz ortadadır"

Su Ürünleri Hali'ile ilgili sürece açıklık getiren İmamoğlu, görevi devraldığı dönemde belediyede bu konuyla alakalı tek bir yazışma evrakının bulunmamasının üzücü olduğunu hatırlatarak,  "Su Ürünleri Hali ile alakalı göreve geldiğinin ilk ayında İBB Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret ettim. Kendisi de belli konularda hataları kabul etti, hatta Anadolu yakası'nda yapılmasıyla ilgili stratejik çalışmaya başladıklarını ifade etti. Bu da ne kadar haklı olduğumuzun göstergesidir" dedi. Bu konuda İBB'ye birçok kez yazı yazdıklarını, şu ana kadar kendilerine yazılı bir cevap dönüşü olmadığını, ortak çalışma kültürü gereği süreçle ilgili yazılı bir cevap gelmeden bilgi aktarmayı doğru bulmadıklarının altını çizdi.

 

 

 

“Önergelerinizin içi boş”

İmamoğlu,"Beylikdüzü halkını “Gürpınar Su Ürünleri Hali ve Ro-Ro Limanı” olayında sürece dahil edebilmenin mücadelesine devam edeceğiz" diyerek, göreve geldikleri dönemde yayınlamış oldukları seçim beyannameleri ile ilgili olarak kendisine sorular yönelten Ak Partili Meclis üyesi Ebru Habib’i sorduğu sorunun yetersizliği, konuyla ilgili bilgi sahibi olması ve soru sorabilmesi için seçim beyanını okuması gerektiği hakkında uyarıda bulundu. İmamoğlu, “ Bahsedilen alanlarla ilgili olarak 5 yıl önceki düşüncemiz ne ise, seçim bildirgelerinde ki düşüncemiz ne ise ve göreve başladığımızda ki düşüncelerimiz ne ise, şimdide aynı düşüncedeyiz. Biz her zaman sözlerimizin arkasında durduk, elinizde ki seçim bildirgelerini okumuş ve düşüncelerimizi anlamış olabilseydiniz altı boş sorular ve içi boş önergeler ile meclis gündemini meşgul etmezdiniz” dedi.

 

"Vatandaş ile aynı görüşteyim"

Su Ürünleri Hali'nde olduğu gibi Ro-Ro Limanı sürecinde de Beylikdüzü Belediyesi'nin sürece dahil edilmediğini belirten İmamoğlu, "Beylikdüzü Belediyesi, ilçeyi ilgilendiren her konuda söz sahibi olmalı. Söz sahibi değiliz. Bu noktada atacağımız her adımın kalıcı bir adım olması için ilgili kurumlarla yazışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.  Ro-Ro konusunda da İBB Meclisinde görüşlerimiz gündeme getirilmişti ancak dikkate alınmadı ve karar çıktı. Ben bu konuda vatandaşımızla aynı görüşteyim. Söz sahibi olduğumuzda da vereceğimiz cevabı çok iyi biliyoruz" dedi.

Haber: Filiz KELEŞ

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.