Öne Çıkanlar Beylikdüzü Haberleri proje Bluetooth eğitim haberi mehmet bodur

"Projemizin Üzerine Kondular"

 "16 Nisan Halk Oylaması Değerlendirmesi"

"Beylikdüzü'nde alınan sonuçlar itibariyle 76 bin 540 oyla %41.11 oyumuz söz konusu. Beylikdüzü açısından şöyle değerlendirebiliriz; burada genel bir değerlendirme açısından bakarsak evet oylarının tamamını Ak Partiye, hayır oylarının da tamamını CHP'ye  mal etmek mümkün değildir. Bu bir seçim değil bir referandum. Seçimin ve referandumun etkenleri farklıdır. Referandumda insanlar sistemin değiştirilip değiştirilmemesini oylamıştır. Özellikle parlamenter sistemde yaşanan aksaklıkların bir daha yaşanmaması adına vatandaşımız bütün olumsuz propagandalara rağmen sağduyulu davranarak kararını vermiştir. Bizim açımızdan 1 Kasıma kıyasla oranımız hemen hemen aynı olup 5000 ilave oyumuz söz konusudur. Vatandaşlarımıza ve Beylikdüzü'ndeki komşularımıza da bu vesileyle teşekkür ediyorum".

"Projemizin Üzerine Kondular"

     "Ak Parti belediyeleri döneminde yeşil vadi projesi olarak adlandırılmış, mevcut belediye tarafından adı yaşam vadisi olarak değiştirilip,  yapılan bunca hizmetin de üzerine hazırdan konduğu bir parktan bahsediyoruz. Yeşil vadi projesi 6 etaptan oluşuyor. 1. Etabı 165 dönüm civarında ki mevcut belediye 8 bin metrekaresini açtığını iddia ediyor. Arşivimizde bulunan bilgilere göre paylaşmak istediklerim şunlardır;  bir defa mevcut belediyenin yeni yaptığı bir park değildir bu park yani, ister adına Yaşam Vadisi densin ister Yeşil Vadi olarak adlandırılsın, burası mevcut belediye başkanının sıfırdan yaptığı bir park değildir. Bu vadi Ak Parti döneminde, Ak Parti belediyeciliğiyle tamamen belediyenin kendi imkânlarıyla, belediyenin park ve bahçelerinin gayretiyle başlanmış olan 1. etabında %65 seviyesine kadar yapılmış bir projedir. Bu projede İSKİ'nin dere ıslahı tamamlanmıştır, drenaj sistemleri, toprak tesviyelerinin tamamı yapılmış  ve yakın  zamanda da Kışla caddesinin Derviş Eroğlu caddesiyle kesiştiği noktadaki yol alanında yağmur atık suyu kanalları döşenmiş  ve vadideki atık su kanallarının tahliyesini kolaylaştıracak yatırımları olmuştur. İBB tarafından yapılan bir hizmettir bu.

"Ağaçlara Ne Oldu?"

Yine Ak parti Döneminde yaklaşık 2 bin tane ağaç dikildi vadiye. Şu anda o ağaçların akıbetini merak ediyoruz. Aldığımız bazı duyumlar var. Bunları da kamuoyuyla paylaşacağız.

"İlk Açılışı Biz Yapmıştık"

Anadolu caddesiyle Atatürk bulvarının kesiştiği noktaya yakın yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik alanı bizim dönemimizde tamamlandı. seçime yakın zamanda orada vatandaşlarla buluştuk, kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdik ve resmi olmayan bir açılış gerçekleştirmişdik.

"Algı Operasyonu Yapıyorlar"

Ne yazık ki billboardlarda, pankartlarda ve basına verilen bilgilerde sanki Beylikdüzü’nde yepyeni daha önce olmayan bir park kazandırılıyormuş gibi bir algı yönetiminin yapıldığını görüyorum. Böyle bir hadise yok, Beylikdüzülüler bunu lütfen arşivlere bakarak teyit etsinler.

"Yeşil Alan İşgalcisi"

Kendisi yeşil alan işgalcisi olan, hakkında dava bulunan, yeşil alan ihlalleriyle ilgili geçmişte hakkında çok sayıda haber çıkan ve bu noktada davaları bulunan bir belediye başkanının bir algı yönetimiyle Beylikdüzü'ne yeşil alan kazandırıyoruz sözüne kimse inanmasın. Biz inanmıyoruz.  1 milyon metrekarelik bir alandan bahsedip birinci etabını Beylikdüzü'ne kazandırıyoruz diyor, Mevcut belediye sadece, bizim dönemimizde yarıdan fazlası tamamlanan yeşil alan projesinin devamı mahiyetinde çalışmalar yapılmıştır.

"Harcanan Para Çok Fazla"

Projeyi inceliyoruz. Kime ihale edildi, neler yapıldı, kaç para harcandı? Şu anda yapıldığı söylenen, oradaki imalatlarla ödenen paralar birbiriyle mütenasip midir değil midir? Ayrıca harcanan paranın çok yüksek olduğunu ilk yorumum olarak söylemek istiyorum.

" 3 Yıldır Basiretli Bir Yönetim Olmasını Bekliyoruz "

Mesele Beylikdüzüne hizmettir. 3 Yıldır basiretli bir yönetim olmasını bekliyoruz. Beylikdüzü'nün arazilerini satıp, henüz Beylikdüzülülerin cebine para koyamayan bir belediye başkanının kalkıp ta Beylikdüzü'ne yeşil alan kazandırıyoruz diye milletin gözünü boyamaya hakkı yoktur. Bunu da en sert şekilde ifade ediyoruz.. Beylikdüzü mevcut belediyenin, yaptığı hukuksuz işler için yargı yoluna da gittiğimizi ayrıca belirtmek istiyorum..

"Sümen Altı Edildi"

Anadolu Caddesi mart ayı itibariyle büyükşehir belediyesinin yetki alanındadır, ana artere dahil edilmiştir. Bu önemli bir gelişmedir çünkü Anadolu Caddesiyle ilgili bu milletin özel bir talebi oldu belediye başkanından. Caddeye şehidimiz Ömer Halis Demir’in isminin verilmesi istendi.  Talebimizin üzerinden yaklaşık 9 ay geçti, ismi vermek bir tarafa adeta sümen altı edildi.

"Etik Değildir"

Anadolu Caddesine kültür ve turizm bakanlığı tarafından alkol ruhsatı verildiği söyleniyor, ancak Anadolu Caddesinde hukuka aykırı olarak alınan bir karar var. Anadolu caddesinin haritası üzerinde kanuna karşı bir şekilde kroki uzatılarak hile yapıldı ve Teras AVM'nin bittiği yere kadar kasten getirilmiş durumda. Biz bu durumu yargıya aksettirdik. Dava sonuçlandığında ve incelemelerimiz tamamlandığında bilgileri kamuoyuyla paylaşacağız. Mesele içkili yer olup olmaması değildir. Biz kimsenin özel hayatına karışmıyoruz. Burada kamu düzeni yönünden yapılan ihlalere karşı geliyoruz.  Belediye başkanının ortağı olduğu alışveriş merkezine, bu imtiyazın belediye meclisini araç olarak kullanılarak tanınması etik değildir.

 

 

 

"Paralar Nereye Gidiyor? Hesap Verin"

Kendisinin ilçe başkanlığı döneminde yaptığı uygulamaları ve o dönem bizim belediyemize karşı giriştiği hadiseleri de kendisine hatırlatırım. 'Bir metrekare yer sattırmayız Yusuf Bey' diye mecliste  bas bas bağırmışlardı. Bunun üzerine 60 dönüm, 100 dönüm 41.5 dönüm'lük arazileri kime, neye göre ve kaç paraya sattıklarını bilmek istiyoruz. Belediye başkanına soruyorum; aldığınız paraları ne yaptınız? Israrla borçlanıyorsunuz, zararla kapatıyorsunuz, normal bir şirket çalıştırsanız dükkânı kapatırsınız çünkü şirket batar. Yetmiyor borçlanma yetkisi alıyorsunuz, bu da yetmiyor bir de İller Bankasından kredi almak istiyorsunuz. Ey Beylikdüzülüler,  gördüğünüz zaman belediye başkanınıza bunun hesabını sorun” dedi.

 Haber: Nezir Karayün

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.