Ben bir Öğretmenim. Bu güzel ülkenin geleceği benim elimde. Ben istersem, ben istersem eğer ilim irfan sahibi, her türlü sorumluluk alabilen, bilim Çin’de de olsa onu arayan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine sahip,  dürüst, adil ve erdemli nesillerin mimarı olurum. Bunu günümüzde öğretmen olmanın tüm zorluklarına, hızına yetişmekte zorlandığımız tüm teknolojik gelişmelerin handikaplarına rağmen başarırım.  
Ben bir Öğretmenim. İnsanlık var olduğu sürece anlamlı ve kutsal bir mesleği sürdürmekten onur duymanın yanı sıra insanlık namına yapılacak her türlü buluşun, projenin, gelişimin altında imzam olacağı için de ayrıca çok mutluyum.
Ben Bir Öğretmenim. Okul içinde ve dışında her yönümle iyi bir model olmamın nesillerin şekillenmesinde önemli bir faktör olacağının bilincindeyim. Öğrencilerimin her biri bir evlat bana öyle bakar öyle davranırım. Omuzlarıma aldığım, sırtladığım bu ülkenin geleceği. Eğer tökezlersem, Allah korusun düşersem ya da yük ağır gelir atmaya kalkarsam sonuçları sadece beni değil bir ülkenin geleceğini etkileyecek bu bilinçle görevimin başındayım.
Ben bir Öğretmenim. Ben coğrafyamda cehaletin elinde kıvranan, hurafelerin ışığında yürüyen kandırmaya, kandırılmaya müsait, sorgulamadan araştırmadan iradesini başkalarına teslim edenlerin pür halini görüyor ve mesleğimin icrasında çok daha dikkatli davranmam konusunda kendimi defalarca uyarıyorum.
Ben bir Öğretmenim.Günümüzde ekmeğinin peşinde koşarken ya da parçalanırken aile büyüklerinin bir şekilde ihmal ettikleri biricik varlıkları olan evlatlarına kol kanaat gererek onları dış dünyanın her türlü kepazeliğinden uzak tutmaya, onlara kişilik kazandırmaya çalışırken aynı zamanda bilgiye ulaşmalarının yolunu öğretmek sorumluluğu içerisinde bitap düşsem de yastığa başımı rahatça koyabiliyorum.
Ben birÖğretmenim.Sınıfa adım atar atmaz bilirim ki her bir öğrenci farklı bir birey. Farklılıkları göz önüne alarak, sınıftaki performansları ile her birinin ailevi yapıları ve sosyal çevrelerini de gözeterek tutum geliştiririm. İşte bu yüzden objektif bir değerlendirmeye tabi tutarım. Öğretimden önce odağıma aileyi de olaya katarak eğitimi alırım. 
Ben bir Öğretmenim.Karşılaştığım öğrenci ile ilgili sorunlarda elimdeki verilerin yanı sıra daha detaylı bilgi toplama yoluna gider ve daima çözüm odaklı olayların üstüne giderek esnek davranmaya çalışırım. Gerekirse sorun çözmede aileyi de bilinçlendirerek işbirliğine giderim.
Ben bir Öğretmenim.Dürüst ve ilkeli olmak hak ve adaletten şaşmamak gerektiğini zihinlere nakşederim. Saygı ve sevginin karşılıklı olduğunun farkında olarak öğrenmek için sınıfları dolduran öğrenciye mesafe koymak yerine saygı ve sevgi konusunda cömert davranarak onların ihtiyaçlarının farkında onlarla birlikte, olaylara hükmetmeden yol kat etmenin birçok problemi halledeceği inancıyla hareket ederim.
Ben bir Öğretmenim.Konularımı seçerken, işlerken günümüzün ihtiyaçlarına, bulunduğum çevrenin şartlarına göre öğrencilerin ihtiyaçları ve amaçları doğrultusunda ilaveler yaparak diğer derslerle irtibat kurarak sıra dışı bir teknik geliştirebilirim.
Ben bir Öğretmenim. Elimden gelenin en iyisini yapmayı kabul etmiyorum bunun ötesine de geçerek canhıraş, rutini de aşan bir tempoyla çalışmalıyım.  Daha buraya sığdıramayacağım yapmam gereken o kadar güzellik var ki. Bunları yaparken ne maddi konuları, ne sorunlarımı nede yorgunluğumu bahane ediyorum. Tüm bunlar ne için bu güzel ve eşsiz ülkemde her daim barış, adalet, güven, kardeşlik hâkim kılınsın diye.
Sevgili ÖğretmenimÖğretmenler Günün Kutlu Olsun. Çok ulvi bir görev başındasın. Kim ne derse desin sen saygıyı, sevgiyi, taltifi çoktan hak ettin. Önünde saygıyla eğiliyorum. Sakın rehavete kapılma. Bu görevi yaşadığın tüm zorluklara rağmen bu ülkenin bekası için sevgiyle, sabırla çok mükemmel yapmak zorundasın bunu sakın aklından çıkarma.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.