Öne Çıkanlar istanbul Büyükçekmece Belediyesi Son Dakika Esenler Belediyesi Esenyurt haberleri

Buraktepe; Belediyeye “Avcılar’ı Sattırmayız”

 Buraktepe; Belediyeye “Avcılar’ı Sattırmayız”

Avcılar’da çivi çakmayan fakat, “Önce İnsan” sloganıyla yola çıkan, ilçesini parsel parsel satışa çıkardığını iddaa ettikleri Avcılar belediye başkanı hakkında bilgiler vermek üzere basın mensuplarıyla bir araya gelen, Ak Parti Avcılar İlçe Başkanı Ali Burak Tepe, sert açıklamalarda bulundu. Tepe; “ Avcılar satılıyor, buna göz yummamızı beklemesinler” dedi.

      

Taş üstüne taş koyamadılar”                                                                                                                      

Ak Parti Avcılar İlçe Başkanı Ali Burak Tepe; “30 Mart 2014 tarihinde 'Önce İnsan' sloganıyla daha yaşanabilir bir şehir, marka bir şehir anlayışı iddiası ile halktan oy alan Avcılar Belediye Başkanı, bırakın marka bir şehir olmayı, Belediyeyi her anlamda daha kötü bir duruma sürüklemiştir. Avcılarımıza 3,5 yıldır  taş üstüne taş koyamayan, tek bir çivi bile çakamamış,  var olan kaynakları da heba etmiştir” dedi. Açıklamalarıyla ilgili resmi belgelerin ellerinde olduğunu dile getiren Tepe, sert konuştu.  

“Deliller, belgeler yalan söylemiyor”

Ali Burak Tepe, “Elimizde belgelerimiz var, gerçekleri konuşuyor, Avcılar halkının hakkını arıyoruz. Adalet istiyoruz. Seçim çalışmalarında göz boyadıkları ve amaçlarının ne olduğu ortaya çıkmıştır. Şöyle ki; Yönetime geldiklerinde yaptıkları şaibeli çöp ihalesi ortadayken, şimdi de başka şaibelere yol açacak ihaleler için yetki istemektedirler”

“Eğitimi Engellemeye Devam Ediyorlar”

“Bizim bildiğimiz belediyeler eğitimi desteklemek için bedelsiz arsa tahsis edip kendi veya bulduğu bağışçılara okul yaptırıp anahtar teslimi Milli eğitime devrederken , bizim başkan milletten okul yeri olarak aldığı arsaları fahiş fiyata Hazineye satmaya çalışıyor. Daha sonrada çıkıp eğitimi destekliyoruz diye pazarlamaya çalışıyor. ( avcılar ilçesi firüzköy mah. 6198 parsel sayılı 9080,64 m2 yüz ölçümlü taşınmaz, Cihangir mh. 30 pafta 22398 parsel sayılı 4081,12m2 taşınmaz/ cihangir mh. 22493 parsel sayılı taşınmaz ile ilgili belgelerimiz elimizdedir. Üniversite mahallesinde bulunan %41'i 4 yıl önce bitirilmiş olan öğrenci yurt binasının inşaatı 10.03.2017 tarihinde Avcılar Belediyesi'nin CHP grubunun oyları ile 15 yıllığına kiraya verme yetkisi almasına rağmen tek çivi çakılmamış ve tek tuğla konulmamıştır. Şimdi de Huzurevinde olduğu gibi 29 yıllığına kiraya verme yoluna gitmektedir.”

 

“Huzur evi ve birçok projeden destek çekildi”

“Ambarlı mahallesinde bulunan %90'ı 4 yıl önce bitirilmiş olan huzurevi inşaatı 03.10.2016 tarihinde 10 yıllığına kiralamak için Meclisten yetki almasına rağmen bugüne kadar tek çivi dahi çakılmayan üstüne üstlük virane bina haline gelmesine göz yuman Başkan, şimdi de 29 yıllığına kiraya verme yoluna gitmektedir.  İstanbul Üniversite'sinin  karşısında  6.454 m2 alanlı taşınmaz üzerine kafeterya konulması ve aynı şekilde 10 yıllığına kiraya verilmesi Belediyenin öncelikli bir görevi asla olamaz. Yaklaşık 50.000 üniversite öğrencisinin öğrenim gördüğü ilçemizde, Bunun yerine sosyal belediyecilik adına öğrencilerin kullanabileceği sosyal tesis ve gençlik merkezi yapılabilirdi, buna müsaade etmediler.

 

“Mahalleler kaderine terk edildi”

“Tahtakale mahallesinde hiçbir projesi ve altyapısı olmadan hangi bedelle ve ne şekilde verileceği belli olmayan kapalı pazar yeri adı altında 25 yıllığına kiraya verilmesi (intifa)  yönünde AK PARTİ Meclis grubumuzun ısrarla karşı çıkmasına rağmen CHP grubu ile  alınan karar kamu yararı taşımamaktadır. Aynı zamanda Avcılar Belediyesi kamu tüzel kişiliğinin de aleyhine ve zararına bir karardır. Bu yanlış karara karşı AK PARTİ Avcılar Belediye Meclis Grubumuz tarafından yargı süreci başlatılmıştır. 

 

“Borç batağındalar, şaşırdılar”

“Avcılar Belediye sınırları içinde bulunan billboard ve reklam panoları konulması işinin   10 yıllığına kiraya verilmesi anlaşılır durum değildir.Avcılar Belediyesi'nde hiçbir yatırım olmamasına ve borç batağında olmasına rağmen sürekli borçlanma talebinde bulunması, bu Kurumun ne kadar kötü yönetildiğinin açık göstergesidir.  Düşünün ki! Belediye çalışanlarının birikmiş maaş borçlarını ödeyebilmek için Meclisten borçlanma yetkisi isteyen bir konuma düşmüştür. 2014'de yaklaşık 185 milyon TL ile devir aldığı Belediye borçları şu anda yaklaşık 450 milyon TL ye çıkmıştır. Buna rağmen hiçbir yatırım , çatısını kapattığı bir bina , çocuk parkı , spor salonları  ve bunun gibi halkın yararına hiçbir hizmet yapılmamıştır” Buraya kadar bilgi ve belgelerimiz bunlardır. Elbet elimizde ki yolsuzluk belgeleri bunlarla sınırlı değildir ve olmayacaktır. Vatandaşın refahı için bugün Türkiye’nin her yerinde çalışan partimiz ve partililerimiz gibi bizlerde işin ucunu bırakmayacak, takip devam edeceğiz” dedi.

Tepe; “Tüm bu anlattıklarımız tespit etmiş olduğumuz olumsuzlukların sadece bir kısmıdır. Avcılar Belediyesi sergilediği kötü yönetimden dolayı Avcılar Halkına hizmet edemez bir hale gelmiştir. Avcılar Halkı  Avcılar Belediyesi'nden memnun değildir” dedi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.