Aşk Yöntemi..!

Aşık olmak için bir yol, bir yöntem arıyorsun. Aşık olmanın bir yöntemi var mı? Var. Nedir bu yöntem? Yöntemsizlik yöntemi. Yani aşık olmak için belirli bir yönteme gerek yok çünkü aşk tün yöntemlerin ötesindedir.

Sen gerçek aşkın ne olduğunu bilmediğim için be istediğini de bilmiyorsun. Yöntemlere alışık olduğun için bir aşk yöntemi arıyorsun. Bulamayacaksın... Aşk doğal bir şeydir yöntem ise yöntem ise yapay. Yapay birşey doğal doğal birşey doğrama.  
Yöntem dışsal dır aşk ise içsel dır. Dışsal bir şey içsel bir şeyin nedeni olamaz. Bu nedenle aşık olmak Yöntemsizlik demektir. Yöntem kontrol demektir, oysa aşk kontrolsüz olmak demektir kontrolü kaybetmek demektir. 

Birey aşka düşünce özünün derinliklerine düşer ve orada kontrol diye bir şey olmaz. Özde kontrol yoktur, orada kontrolsüzlük vardır. Çünkü özgürlük kontrolsüzlük demektir. Her türlü kontrol özgürlüğün kısıtlanması demektir. 
O yüzden birey âşık olduğu insanı kontrol etmeye çalışınca aşk çekilmeye başlar. Kontrolün olduğu yerde aşk olamaz. Kontrolü olmak egonun güçlenmesi demektir ve ego güçlenince aşk zayıflar cılız bir hale gelir.

Aşkın akışında olmak kontrolcü olmamak demektir. Artık kontrol eden sen değilsin, aşktır. Aşk gerçek kontrolcüdür. Tüm  varoluş aşk tarafından kontrol ediliyor. Fakat aşkın kontrolü diktatörlük demek değildir, mutlak özgürlük demektir. 
Birey aşka düşünce yani aşkın akışına düşünce artık kontrolcü değildir, kontrolcü aşkın akışıdır. Aşkı yaşamak için kendini aşkın akışına bırakacaksın. Bırak aşk seni Varoluşun zirvesine götürsün.

Eğer aşka düşünce kendini aşkın akışına bırakırsan aşkta yükselmeye başlarsın. Aşkta kontrol etmeyi bırak uçmaya başlayacaksın. Aşk öyle bir güçtür ki, seni haz içinde yaşatabilir ya da acı içinde öldürebilir.

O yüzden aşkın gücünü hafife alma ve aşık olamadan önce iki kere düşün. İnsanlar aşkın ne olduğunu bilmedikleri için aşık olmak isterler. Sonra da aşk acılarıyla yüzleşme aşktan kaçmaya başlarlar. Bu cahillik belirtisidir. 

Size: “ Aşkın gözü kördür” diyenler var. Biz size: “Aşkın gözü daima açıktır” diyoruz. Aşk evrensel gözdür ve bu gözü kullanarak evrensel bakış açısına sahip olacaksın. Aşk gözün kullanarak evrensel bakış açısına sahip olacaksın. Aşk gözün sayesinde varoluşsal bir görüşün olacak.
Mantık kullananlar: ”Aşkın gözü kördür” derler. Fakat aşk mantığın ötesindedir. Aşkın gözü mantık için kördür çünkü aşk mantığı görmezden gelir. Ancak aşk gözü sezgi için açıktır çünkü aşk mantıksal değil, sezgiseldir. 

Mantık merkezli kişiler önce aşkın gözünün çıkarırlar sonrada aşkın gözünün kör olduğunu söylerler. Onlar aşkı suçlarlar çünkü aşklardan hoşlanmazlar. Onların bakış açısından, aşık olmuş insan delirmiş bir insandır.

Kendilerini zihinle özdeşleştiren kişilere  göre aşk bir çılgınlıktır, çünkü aşık olunca zihin ve mantık bir kenara atılır. Oysa zihin her zaman her şeyi kontrol etmek ister. Zihnin işi hükmetmektir fakat insan aşık olunca bu kez aşk hükmetmeye başlar ve zihin buna karşı çıkar.
Zihin kontrolü kaybedince endişelenmeye başlar çünkü kontrol dışı olan bir durum zihin açısından tehlikelidir. Aşk devreye girince zihin devre dışı kalır. Bu nedenle zihin aşkın kokusunu alınca alarm verir ve: “Aşk tehlikelidir” der. 

Mantık merkezli insanlar için aşk bir cehennemdir sezgi merkezli insanlar için ise aşk bir cennettir. Kalp aşkla dolup taşınca yeni dünyalar keşfedilir. Bu dünyalarda yöntem denilen şey geçersizdir. Öz varlık ve bilinç düzeyinde bir yönteme ihtiyaç yoktur, çünkü orası doğallığın dünyasıdır. Sen öz varlığına dalınca hiçbir yönteme ihtiyacın kayacak ve aşk kendiliğinden  gerçekleşecektir.

Yöntemler fizik düzeyinde ise yarar fizikötesi düzeyde ise yöntemler geçerliliğini kaybeder çünkü fizikötesi düzeyde kontrol denen bir şey yoktur. Bir şeyin olması için çabalamak ve kontrol etmek gerekir. Bu da aşk yöntemine aykırıdır. Yeni eğer aşık olmayı sağlamak için çabalarsan asla aşık olmazsın.

O yüzden aşkın yöntemi Yöntemsizlik tehlikelidir. Diğer yöntemi ise kontrolsüzlüktür. Tüm yöntemleri ve kontrolü bırak aşık olacaksın. Aşık olmanın yolu kontrol etmeyi bırakıp varoluşsal akışta olmaktır. İşte aşkın yöntemi: kontrol etmeyi bırak!  BIRAK AŞK SENİ KONTROL ETSİN. 


Bu konu ile ilgili kesin içe dönüş gerçekleşmesi Orijinal Yoga Sistemindeki teknikler düzenli uyguladığında aşkı zirvede yaşayabilir ve yaşatabilirsiniz. Akif Manaf’ın Aşk Nedir ve Nasıl Yaşanır? Kitabında aşkınız için kılavuz yapabilirsiniz sevgiler.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.