Albert Pike'nin Mektubu Gerçek mi?

Komplo teorisyenleri ilginç öngörülerde bulunur. Ancak tatminkar bir kaynak vermezler. Geçenlerde Albert Pike’ın mektubundan ciddi bir kaynak olarak bahsedilince merak ettim bulabildiğim kadarıyla arzederim:

"İddiaya göre" Pike, 1871 yılında kendisi gibi Mason üstadı olan G.Mazzini'ye bir mektup yazdı. Mektubu 1950'li yıllarda İngiliz istihbaratçı William Guy Car, British Museum'da bulup yayınlayınca, içeriği herkesi şaşırttı.

Mektup üç dünya savaşını sebepleri ile haber veriyordu:

"İlluminati'nin amacına ulaşması için öncelikle bir dünya savaşı çıkarmalıyız. Bu sebeple Rusya'da Çar'ı(Çarlığı) zayıflatıp, ateizmi ve Komünizmi hakim kılmalıyız. Ajanlarımız vasıtasıyla Britanya İmparatorluğu ve Alman İmparatorluğu arasında gerginliği körükleyerek savaşa zemin hazırlamalıyız. Ve I.Dünya Savaşı sonrası, Komünist düzeni iyice inşa etmeliyiz ki, tüm hükûmetleri yıkabilelim ve tüm dini düzenleri zayıflatabilelim.

Ardından II. Dünya Savaşı'nı çıkarmalıyız ve bunu gerçekleştirmemiz için; Faşistler ve Siyonistler arasında savaşla sonuçlanacak bir gerginlik oluşturmalıyız. İsimleri Nazi olacak olan Faşistleri, savaş sonunda yok etmeli ve savaş sonrası Filistin'de İsrail devletini kurmalıyız. İkinci Dünya Savaşı sürecinde Uluslararası Komünizm mutlaka Hristiyanlığı dengeleyecek bir güce ulaştırılmalı. Toplumlara ölçülü bir şekilde Son Çöküşü yaşatacağımız zamana kadar bu denge bizim için gereklidir.

Üçüncü Dünya Savaşı'nı çıkarmamız için; İslam Aleminin liderleri ve Siyonistler arasında ajanlarımız vasıtasıyla, ayrı düştükleri konular üzerinden gerginlik çıkarmalıyız. Ve bu savaş, Müslüman Arap Dünyası ve İsrail Devleti'nin birbirlerini yok edecekleri şekilde dizayn edilmeli. Ve bu hengame içinde diğer milletleri bu konuda, fiziksel, ahlaki, ruhsal ve ekonomik olarak çökmeleri için mücadeleye zorlamalıyız. Nihilistlerin ve Ateistlerin önlerini açmalıyız ve müthiş bir sosyal çöküş provoke etmeliyiz ki böylece bu kanlı kargaşa ve vahşetin doğurduğu korku içinde mutlak ateizm etkisi ortaya çıksın."

Soru: Mektubu gerçekten A.Pike mi yazdı?

The Guardian yazarı Martha Gill'e göre, illümünati denilen kişilerin halkı ayıltmak! için sahte isimle mektup yazma huyu var.

Açıkçası o vakit bu mektubun da 1950 yılında yazılma olasılığı akla geliyor:

-Öncelikle mektubu gerçekten Pike’in yazdığını anlamak için ona test yapılması gerekirdi. (Sonradan başka biri de yazmış olabilir.)

-İkincisi, 1950 öncesi olacaklar Almanya, İngiltere savaşı, Naziler, Rus Çarı, komünizmin yükselmesi, dini düzenlerin zayıflaması doğru ve ayrıntılı yazılmışlar.

Fakat gelecek yani 3.dünya savaşı bilgileri ise çok genel.

-Keza, neden SSCB’nin yıkılışı yok, ve neden ‘kafa dengi’ komünizm yıkılıyor? sorulan akla geliyor.

-Nazilere yahudileri öldürtüp, sonra nedensiz yere nazileri de yok ettirmeleri!;

Ve hedefleri olan ateizmin tersine İsrail'i (dini devlet denir) kurdurma iddiaları çelişiyor.

Ve mektuptan şüphe duymamıza neden oluyor.

Mektup gerçek veya değil, Sonuçta;

Krizi fırsata çevirip, dünyayı yok edebilecek bir 3.Dünya savaşını önlemek gerektiğini de yazıdan çıkarabiliriz. Şöyle ki:

-Özellikle Yöneticiler birbiriyle iyi geçinmeye çalışmalı, insanlık artık tok gözlü olmalı,

-Ortadoğu, Suriye, Yemen, Filistin, Uygur, Arakan, Afrika ve diğer ezilen milletler için barışçıl girişimleri BM (ya da İslam ülkeleri birliği) acilen yapmalı.

-BM tüm ateşli silahları etkisizleştirip, zengin yoksul uçurumunu kapamalı. Maddi ve manevi sağlık için önlemler almalı.

Bu derece etkisizlik sahtecilik büyük günah olsa gerek.

Girdim bu yollara dönemem gayri

Hak yoluna girmeyene eş olmam gayri

Dünya malı verseler istemem gayri

Tevhit Deryası var çağlar kalbimde

Allah'ın aşkı var yanar içimde.

Mehmet Akdereli

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.