Al Birini Vur Öbürüne

El kaide ne ise Taliban, Taliban ne ise Deaş (IŞİD) odur. Çıkarları doğrultusunda; birilerinin destek ve yardımlarıyla yaşam platformuna dâhil edilen bu katiller sürüsünün tek anladığı dil; kan, şiddet ve akla hayale gelmeyecek katliamlardır. Bu ölüm makinelerini icat edenler, her ne kadar müsebbibi oldukları kaoslardan şimdilik mutluluk duysalar da; gün gelecek kazdıkları kuyulara kendileri düşeceklerdir.

Huyu suyu bilinmeyen bir ata temkinsiz bir yaklaşım, muhtemelen ondan gelecek bir çifte'yi de doğal kılar.

Nasıl bir halet-i ruhiye içinde olduğu tahmin edilemeyen Taliban'ın devlet kurma eğilimine olumlu bir yaklaşım, ilerde muhtemelen olabilecek tehlikelere davetiye çıkarmak gibidir.

Suyun öbür tarafına geçmek isteyen Akrep; Kurbağadan yardım ister. Kurbağa onu sırtına alıp, karşı kıyıya ulaştırır. Akrep kurtulacağını anlayınca, Kurbağayı sokup, şöyle der:"Kusura kalma kardeş; bu benim doğamda var."

Hatta bunlarla aynı ortamlarda bulunmak; yılanlarla aynı çuvala girmek gibidir. Muhalif olduklarına yaşam hakkı tanımayan bu örgütlerin insanlık adına birer tehdit unsuru olduklarını görmezden gelmek, gözü kapalı, sonu uçurum olan bir yolda yürümeye benzer.Hani derler ya;Ne Şeytanı gör;ne lanet oku!..

Savundukları dine her türlü barbarlığı montajlamaya çalışan, ibadet yerlerine her türlü şiddet eylemlerini gerçekleştiren, tekbir sesleriyle katliamlar yapan bu örgütlerin amaçları, hangi dine mensup oldukları bile meçhul.

Hazreti Muhammed (SAV)zamanında hiçbir İslam ordusu ne katliamlar içinde oldu, ne de muhalif inançlara mensup olanlara baskı uyguladı.

Çoğu Kur'an sureleri içinde, "Sizin dininiz size; başkalarının dini kendilerine. Kimsenin dinine inancına hakaret etmeyin; onlarda sizin dininize hakaret etmesin."Gibi muhtelif ayetler mevcut.

Kimse; kimsenin inancı ve dini üzerinde tahakküm kurup, zorla değiştirmeye kalkışamaz. İslam adına yapılanların Kur'an da mevcut bulunan hiçbir ayetle uyuşmuyor. Arz edilen vizyonla; yüklendiklerı misyon arasındaki belirgin farklılıklar, dünya kamuoyunda İslam’ın yanlış lanse edilmesine neden oluyor.

Bu insanî olmayan ve sözde din adına yapıldığı iddia edilen eylemlerin, Kuran’a ve orada mevcut bulunan ilahi emirlere taban tabana zıt olduğu iki kere iki dört derecesinde kati ve kesin olduğu göz önündedir.

Din; hiç bir zaman şiddete ve benzeri insanlık dışı eylemlere cevaz vermez. Bırakın insanları; ayaklar altında dolaşan bir böceğe dahi kimsenin müdahale edip, yok etmesine müsaade yoktur. Bu insanlık dışı eylemlere meşru kılıflar uydurup, icra edenler, Allah'a değil; Tanrı edindikleri egolarına tapıyorlar...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.